Lietuvis, kurį kamuoja nugaros trauma, nuotolį įveikė per 1 minutę 59,00 sekundės, savo grupėje užėmė šeštą vietą, bendroje įskaitoje liko 19-as tarp 37-ių sportininkų ir į pusfinalį nepateko.

Iki šešioliktos pozicijos, kuri garantavo paskutinį kelialapį į pusfinalį, D. Rapšiui pritrūko 0,45 sekundės.

Greičiausiai atrankoje plaukė australas Mitchellas Larkinas (1:55,88), japonas Ryosuke Irie (1:56,68) ir amerikietis Ryanas Murphy (1:56,71).

J. Jefimovos fiasko

Vėliau dėl vietos pusfinalyje moterų 200 metrų plaukimo krūtine rungties atrankoje kovojo Raminta Dvariškytė. Lietuvos atstovė plaukė antroje atrankos grupėje iš penkių, finišavo po 2 min. 31,74 sek., grupėje užėmė trečią vietą, bendroje įskaitoje buvo 32-a tarp 50-ies plaukikių ir į pusfinalį nepateko. Net Lietuvos rekordas (2:28,13) R. Dvariškytei nebūtų garantavęs vietos kitame etape.

Iki šešioliktos pozicijos, kuri garantavo paskutinį kelialapį į pusfinalį, R. Dvariškytei pritrūko 5,83 sekundės.

Į pusfinalį nepateko ir pasaulio čempionė 100 metrų rungtyje bei nugalėtojos titulą ginanti Julija Jefimova iš Rusijos, kuri atrankoje liko tik 17-a (2:26,11). Kadangi J. Jefimova yra pirma atsarginė neatmetama galimybė, kad jai vietą pusfinalyje užleis kita Rusijos atstovė Vitalina Simonova (2:23,99), kuri atrankoje buvo aštunta.

Nuo kelialapio į pusfinalį pagrindinę Rūtos Meilutytės konkurentę J. Jefimovą skyrė 0,2 sekundės.

Greičiausiai atrankoje plaukė japonė Kanako Watanabe (2:23,29), amerikietė Micah Lawrence (2:23,32) ir Hrafnhildur Luthersdottir (2:23,54) iš Islandijos.

G. Titenis - vėl pusfinalyje

Giedrius Titenis pateko į trečią savo pusfinalį šiame pasaulio čempionate. 26-erių metų anykštėno 200 metrų plaukimo krūtine rungties atrankoje nuotolį įveikė per 2 min. 11,11 sek., grupėje užėmė penktą vietą, bendroje įskaitoje buvo 16-as tarp 52-iejų dalyvių ir vėl prasibrovė į pusfinalį, kuris vyks 18.29 val. Lietuvos laiku.

Greičiausiai atrankoje plaukė vokietis Marco Kochas (2:09,12), britas Andrew Stephenas Willisas (2:09,35) ir kinas Feilianas Mao (2:09,56).