Dar dvi pergales iškovojusios lietuvės žengė į turnyro pusfinalį. Iki šeštadienio tokio lygio turnyre Lietuvos atstovai dar niekada nebuvo prasibrovę bent į ketvirtfinalį.

Tik po kvalifikacijos į pagrindines varžybas patekusios M. Paulikienė ir A. Raupelytė aštuntfinalyje 2-1 (19:21, 21:13, 15:9) nugalėjo antrą reitingą turnyre turinčias kines Xue Chen ir Xia Xinyi.

Pralaimėjusios atkaklų pirmą setą, mūsiškės vėliau tiesiog dominavo aikštelėje ir nepaliko varžovėms vilčių nei antrajame, nei trečiajame setuose.

Ketvirtfinalyje Lietuvos paplūdimio tinklininkės stojo į kovą su trejų olimpinių žaidynių dalyve ispane Liliana Fernandez bei jos partnere Paula Soria. Kovingai žaidusios lietuvės nepalūžo sudėtingose situacijose ir išplėšė puikią pergalę 2-0 (26:24, 22:20).

Pirmajame sete ispanės pirmavo 18:14 bei 20:18. Nepaisant to, lietuvės sugebėjo išlyginti rezultatą, o dramatiškoje seto pabaigoje galiausiai jį ir laimėjo. Antrajame sete vyko lygi kova, bet ispanės ir vėl buvo atsidūrusios per tašką nuo laimėto seto (20:18). Tuomet savo žodį tarė M. Paulikienė. Gražiu tašku ji sušvelnino rezultatą ir turėjo padavimo teisę. Trys nuostabūs padavimai – trys iš eilės taškai ir džiaugsmo ašaros. Lietuvės laimėjo ir antrąjį setą 22:20.

Fantastiškai šiame turnyre žaidžianti M. Paulikienė ketvirtfinalyje pelnė net 32 taškus. Ji yra rezultatyviausia viso turnyro žaidėja.

Pusfinalyje sekmadienį 15.30 val. Lietuvos laiku M. Paulikienė ir A. Raupelytė žais su trečiomis pagal skirstymą italėmis Valentina Gottardi ir Marta Menegatti.

Vyrų turnyro aštuntfinalyje lietuviai Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas 0-2 (15:21, 17:21) pralaimėjo Italijos olimpiečiams Daniele Lupo ir Enrico Rossi. D. Lupo yra 2016 metų olimpinių žaidynių vicečempionas.

Lietuvos tinklininkams už devintą vietą atiteko po 230 pasaulio reitingo taškų.

Bendrą turnyro Brazilijoje prizų fondą sudaro 150 tūkst. JAV dolerių.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės