aA
Pastaruoju metu stabiliai gerus rezultatus demonstruojantis Andrius Gudžius siekia įveikti 70 m ribą, o laisvas akimirkas skiria šeimai, gyvenančiai sportiniu režimu
© Reuters / Scanpix

Po to, kai pasaulio čempionas, geriausias praėjusių metų Lietuvos sportininkas Andrius Gudžius birželio 2 d. LLAF taurės varžybose diską švystelėjo 68,98 m, Utenos „Utenio“ stadionas gaudė nuo žiūrovų ovacijų, tačiau pats sportininkas, pasiekęs trečią geriausią savo karjeroje rezultatą ir užfiksavęs stadiono rekordą, išliko santūrus.

Pasak jo, rezultatas – geras, tačiau nebedžiugina taip, kaip anksčiau. D

abar pasaulio čempiono siekis – perkopti 70 m ribą, iki kurios trūksta labai nedaug ir kurią atletas vadina mistine. „Galbūt tai būtų pavykę padaryti ir LLAF taurės varžybose, tačiau vėjas buvo nepalankus – prie šito vėjo iki šiol nesu taip toli metęs, tačiau iki tikslo šiek tiek pritrūko. Be to, šįsyk mėčiau iškart po kelionės, 4 val. ryto grįžau į Lietuvą iš Romos, kur dalyvavau Deimantinės lygos varžybose, o popiet jau startavau Utenoje.“

Intensyvus varžybų maratonas – įprastas ir A. Gudžiaus netrikdo, atvirkščiai – disko metikas tikina, kad toks ritmas padeda siekiant aukščiausių rezultatų; „Didelis darbas buvo nuveiktas pasiruošimo sezonui metu.

Dabar yra piko dalis, vadinama netikra pirma forma, kai rezultatai turėtų būti gana aukšti. Fizinis pasirengimas yra geras, tereikia truputį miego, poilsio, masažo atsistatymui ir galiu vėl dalyvauti varžybose, tačiau svarbiausia – pasiruošti rugpjūtį Berlyne vyksiančiam Europos čempionatui. Birželį iškrito tikras varžybų lietus: po LLAF taurės, birželio 7 d. varžybos Norvegijoje, 8 d. – Lenkijoje, 10 d. – Švedijoje, 12 d. – Čekijoje.“

Trenerio Vaclovo Kidyko auklėtinis džiaugiasi tokiu tvarkaraščiu, pasak jo, tai padeda pasiruošti svarbiausioms šios vasaros varžyboms – Europos čempionatui, Deimantinės lygos finalui. Visos kitos varžybos sportininkui padeda užsigrūdinti psichologiškai, tai – puikios treniruotės.

Jis ypač laukia tų varžybų, kuriose vyksta arši kova dėl kiekvieno centimetro, kuriose yra daug adrenalino, vyksta ne tik fizinis, bet ir emocinis darbas. A. Gudžius atskleidė, kad nors visuomet smagu rungtis savo šalyje, savo kieme, tačiau rimta konkurencinė kova vyksta tarptautinėse varžybose.

Šešerių metų sūnų ir ketverių dukrą su žmona auginantis čempionas, pripažino, kad visa šeima prisitaiko prie jo tvarkaraščio ir gyvena sportiniu režimu: „Vasaros mūsų būna gana sunkios, skirtingos nuo daugelio šeimų, tačiau, kiek įmanoma, visa laisvą laiką stengiuosi skirti žmonai ir vaikams. Vaikai jau supranta kas yra jų tėtis, ką veikia ir kas čia vyksta. Džiugu, kad vaikai didžiuojasi tėčiu – vadinasi ne tik gerai savo darbą atlieki, bet ir neblogas tėvas esi.“

A. Gudžiaus sūnus – dar per mažas sekti tėvo pėdomis ir mėtyti diską, o ir namuose lėkščių svaidyti nemėgina, tačiau taip pat linksta į sporto pusę – lanko karate treniruotes: „Kai paūgės, matysis kaip jis bus sudėtas, koks užaugs.

Pagal tai ir sportą rinksis, jei norės. Aš pats net nežinau, ar norėčiau, kad jis rinktųsi profesionalaus sportininko kelią, tačiau, jei rinksis, norėčiau, kad maksimaliai dirbtų, o ne kristų pirmai kliūčiai iškilus. To palinkėčiau kiekvienam sportininkui“.

Nusivylimu ir pasvarstymų, ar teisingą kelią pasirinko, kaip kone kiekvieno sportininko, buvo ir A. Gudžiaus karjeroje.

Jis akcentavo, kad tokiais momentais yra reikalingas geras, patyręs ir psichologiškai stiprus treneris, kuris sugebėtų patarti, surasti tinkamus žodžius, sugebėtų nuraminti, paaiškinti nesėkmių priežastis ir kaip jas įveikti. Sportininko noras, užsispyrimas ir treneris, pasak lengvaatlečio, yra svarbiausias, norint pasiekti gerų rezultatų.

Fiziniai duomenys, kūno sudėjimas – nėra lemiamas veiksnys.

„Pavyzdžiui, mano treneris yra aukštas, savo geriausiais metais svėrė gal 100 kilogramų, aš sveriu 140 kilogramų. Tačiau ir jis savo karjeroje metė 68 metrus, – aiškino pasaulio čempionas. – įvairių sportininkų yra, skirtingos raumenų sandaros, tačiau jų pasiekimai priklauso nuo trenerio. Jei pačius puikiausius fizinius duomenis turintis sportininkas neturės gero trenerio, bus sunku tikėtis gerų rezultatų. Tuo tarpu vidutinių duomenų lengvaatletis, treniruojamas gero specialisto, gali Europos čempionate ir į finalus patekti. Bet, aišku, turi būti užsispyręs ir daug dirbti.“

A. Gudžius pabrėžė, kad šitame sporte – nepatinginiausi ir negali sau leisti atsipalaiduoti net trumpam, nes labai greitai gali atsidurti kitiems už nugarų.

Praėjusius metus vadindamas geriausiais ligšiolinėje karjeroje pasaulio čempionas sustoti neketina, o pergalių ir titulų prisiminė siekiąs jau 14 metų, nuo tada, kai būdamas trylikos pirmą kartą nuėjo į lengvosios atletikos treniruotę ir iš karto pasirinko disko metimą. „Pats per daug nesirinkau sporto šakos, treneris pasiūlė, pabandžiau, man patiko, taip ir likau šiame sektoriuje iki dabar, – prisiminė A. Gudžius. – Mane labiausiai džiugina tai, kad šiandien mesti diską man yra taip pat smagu, kaip ir vaikystėje, gal dabar net dar smagiau. Todėl labai myliu šitą sportą ir kaifuoju nuo jo.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įspūdingi vaizdai: vandenynų dakaro bolidas „Ambersail 2“ ruošiasi pirmajai kovai Barbadose (2)

Vandenynų dakaro bolidu vadinama lietuvių jachta „Ambersail 2“ sausio 17 d. pirmą kartą...

Dopingo šleifas pasivijo: diskvalifikuotas Rusijos bobslėjininkas ir vėliavnešys, jau tapęs federacijos prezidentu (1)

Prabėgus penkeriems metams po Sočio olimpinių žaidynių, vykusių 2014-aisiais Rusijoje,...

Lietuvos kalnų slidininkas Italijoje iškovojo bronzos medalį (1)

Trečiadienį Italijoje pasibaigusių Tarptautinės slidinėjimo sąjungos (FIS) studentų kalnų...

Šauktinių sąrašuose – Sabonis, Rapšys, rinktinės futbolininkai: prašys atidėti tarnybą (87)

Į šauktinių sąrašus šiemet įtrauktas būrys garsių sportininkų – NBA krepšininkas Domantas...

Triskart pirmavę lietuviai po pratęsimo nusileido rumunams (3)

Talinas (Estija) vykstančio pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio čempionato II diviziono A...

Top naujienos

Karbauskis dėl prezidento rinkimų turi ir abejonių: jei taip, tai turėsime problemą (718)

„Kandidatas, kurį mes patvirtinsime savo suvažiavime, taps Lietuvos Respublikos prezidentu“, -...

Linkevičius apie krizę Britanijoje: vyksta iškilmingas viešas šalies niokojimas (178)

„Kad ir kaip baigtųsi Brexitas , Europa jau bus kitokia – ji sukrėsta“, – taip dabartinės...

Orai: permainos nesibaigia

Šiandien, ketvirtadienį, Lietuvos orus lems aktyvus Atlanto ciklonas. Naktį praslinkęs šiltasis...

Theresa May atlaikė nepasitikėjimo balsavimą, tačiau parlamentas toliau aklavietėje atnaujinta 21.18 (127)

Didžiosios Britanijos parlamentas trečiadienio vakarą po ilgų debatų balsavo dėl pasitikėjimo...

Giedraitį nustebino ir sirgaliai, ir naujas treneris: buvo keista, kad ant manęs nerėkia (8)

Rokui Giedraičiui buvo sunku įsivažiuoti, bet kai įkrito keistas tritaškis „nuo lentos“,...

Nuo tuberkuliozės niekas neapsaugotas: lėtai progresuojančia ir labai pavojinga liga galima užsikrėsti bet kur simptomai (41)

„Niekas nepasaugotas nuo tuberkuliozės. Kiekvienas kvėpuojantis gali ja užsikrėsti, – sako...

Vėl gedimą patyręs Juknevičius: šiandien dirbome mechanikais – apmaudu (10)

Antanui Juknevičiui ir Dariui Vaičiuliui, „Craft bearings“ ekipažui, 9-asis Dakaro greičio...

Devintą dieną Dakare finišą pasiekė visi lietuviai: vieni skrido, kiti – klimpo ir gedo atnaujinta 20.41 val. (432)

Dakaro ralyje – 9-oji diena ir finišas, rodos, ranka pasiekiamas. Tačiau lenktynių organizatoriai...

Per pratęsimą palūžęs „Rytas“ nusileido ALBA komandai su puikiu Giedraičiu (161)

Vilniaus „Ryto“ (1/2) komanda Europos taurės „Top-16“ etape patyrė antrąjį pralaimėjimą...

Trečiojoje „Eurovizijos“ atrankoje – netikėtas „120“ sprendimas ir nauji komisijos favoritai (30)

Trečiadienio vakarą LRT Didžiojoje studijoje buvo filmuojama nauja nacionalinės...