Didžiausia finišo drama laukė F grupėje, kur visos keturios komandos kėsinosi į pirmąsias dvi pozicijas.

Vienintelė saugiau jaustis galėjo Dortmundo „Borussia“, kuri jau buvo garantuota, jog nekris žemiau antros vietos. Tuo metu į Vokietiją atvykusiam „Paris Saint-Germain“ svilo padai – tik pergalė būtų leidusi nesidairyti į šonus.

Pirmame kėlinyje abi ekipos atakomis rūpinosi kur kas labiau nei savųjų vartų gynyba. Kelis kartus pavojingai smūgiavo Marco Reusas, Matsas Hummelsas, vis dėlto daugiau progų iššvaistė svečiai, pirmiausia – Kolo Muani.

PSG starto sudėtyje debiutavęs Bradley Barcola pataikė į virpstą, o sykį po Kyliano Mbappe bandymo vokiečius stebuklingai gelbėjo gynėjas Niklasas Sule, čiuoždamas veja aukštai pakelta koja sugebėjęs išgriebti iš vartų ore skriejusį kamuolį.

Antras kėlinys prasidėjo šoku Luiso Enrique auklėtiniams – 51-ą min. šie prarado kamuolį savoje aikštės pusėje, o „Borussia“ kontrataką be vargo užbaigė Karimas Adeyemi.

Bet jau po kelių minučių status quo grąžino Warrenas Zaire Emery, kuriam tai buvo pirmasis įvartis Čempionų lygoje.

Nors vėliau K. Mbappe buvo per anksti apsidžiaugęs dėl savojo įvarčio, po vaizdo peržiūros neįskaityto dėl nuošalės, net ir lygiosios 1:1 etatiniams Prancūzijos čempionams leido lengviau atsikvėpti.

Išvengti fiasko jiems padėjo „Milan“, išvykoje 2:1 nurungęs „Newcastle United“. Lemiamą įvartį pelnė Samuelis Chukwueze, ant vejos žengęs tik 83-ią min. ir kamuolį į tinklą pasiuntęs jau kitą minutę.

Kaip ir PSG, italai surinko 8 taškus, bet dėl prastesnio įvarčių santykio tarpusavio dvikovose tenkinosi trečia pozicija. „Borussia“ išliko pirma, o anglams tarptautinis žygis jau baigėsi.

Paskutinį kelialapį į Čempionų lygos atkrintamąsias sučiupo „Porto“, tiesioginių konkurentų akistatoje Portugalijoje 5:3 pranokęs Donecko „Šachtar“.

Prie keturių nugalėtojų įvarčių prisidėjo Galeno: du pirmuosius brazilas mušė pats, paskui atliko du rezultatyvius perdavimus.

Ukrainiečiams sezonas tęsis Europos lygoje.

Durimis trinktelti sugebėjo H grupės autsaideris „Royal Antwerp“, namuose 3:2 įveikęs ne stipriausia sudėtimi žaidusią lyderę „Barcelona“. Belgai iškovojo pirmuosius Čempionų lygos taškus klubo istorijoje.

Jokių klaustukų paskutiniam turui nebuvo palikusi G grupė, kurioje tobulą rezultatą užfiksavo visas šešerias rungtynes laimėjęs „Manchester City“, ginantis titulą.

Eksperimentine sudėtimi žaidę Anglijos čempionai trečiadienį išvykoje 3:2 susitvarkė su stipriausia Serbijos komanda Belgrado „Crvena Zvezda“, kuri liko paskutinė ketvirta.

Antruoju kelialapiu į aštuntfinalį iš anksto apsirūpinęs „Leipzig“ (Vokietija) namuose 2:1 įveikė Berno „Young Boys“. Šioms rungtynėms su tautiečių brigada teisėjavo lietuvis Manfredas Lukjančukas, kuriam tai buvo debiutas Čempionų lygoje.

Aštuntfinalių burtai bus ištraukti kitą pirmadienį, o dvikovos vyks ateinančių metų vasarį ir kovą.

Čempionų lygos aštuntfinalių dalyviai:

Madrido „Real“, Madrido „Atletico“, „Barcelona“, San Sebastiano „Real Sociedad“ (visi – Ispanija), Miuncheno „Bayern“, „Leipzig“, Dortmundo „Borussia“ (visi – Vokietija), Milano „Inter“, Romos „Lazio“, „Napoli“ (visi – Italija), „Manchester City“, Londono „Arsenal“ (abu – Anglija), „Paris Saint-Germain“ (Prancūzija), „Porto“ (Portugalija), „Kobenhavn“ (Danija), Eindhoveno PSV (Nyderlandai).

Europos lygos papildomo atkrintamųjų etapo dalyviai:

Lisabonos „Benfica“, „Braga“ (abu – Portugalija), „Milan“ (Italija), Roterdamo „Feyenoord“ (Nyderlandai), Stambulo „Galatasaray“ (Turkija), „Lens“ (Prancūzija), Berno „Young Boys“ (Šveicarija), Donecko „Šachtar“ (Ukraina).

Rezultatai

E grupė

Madrido „Atletico“ 2 – 0 Romos „Lazio“
6' [1 – 0] Antoine'as Griezmannas
51' [2 – 0] Lino

Glazgo „Celtic“ 2 – 1 Roterdamo „Feyenoord“
33' [1 – 0] Luisas Palma (11 m)
82' [1 – 1] Yankuba Minteh
90+1' [2 – 1] Gustafas Lagerbielke

F grupė

Dortmundo „Borussia“ 1 – 1 „Paris Saint-Germain“
51‘ [1 – 0] Karimas Adeyemi
56' [1 – 1] Warrenas Zaire Emery

„Newcastle United“ 1 – 2 „Milan“
33' [1 – 0] Joelintonas
59' [1 – 1] Christianas Pulisicas
84' [1 – 2] Samuelis Chukwueze

G grupė

Belgrado „Crvena Zvezda“ 2 – 3 „Manchester City“
19' [0 – 1] Micah Hamiltonas
62' [0 – 2] Oscaras Bobbas
76' [1 – 2] In-beom Hwangas
85' [1 – 3] Kalvinas Phillipsas (11 m)
90+1' [2 – 3] Aleksandras Katai

„Leipzig“ 2 – 1 Berno „Young Boys“
51' [1 – 0] Benjaminas Šeško
53' [1 – 1] Ebrima Colley
56' [2 – 1] Emilis Forsbergas

H grupė

„Porto“ 5 – 3 Donecko „Šachtar“
9' [1 – 0] Galeno
30' [1 – 1] Danilas Sikanas
44' [2 – 1] Galeno
62' [3 – 1] Mehdi Taremi
73' [3 – 2] Stephenas Eustaquio (į savo vartus)
76' [4 – 2] Pepe
82' [5 – 2] Chico Conceicao
88' [5 – 3] Eguinaldo

„Royal Antwerp“ 3 – 2 „Barcelona“
2' [1 – 0] Arthuras Vermeerenas
36' [1 – 1] Ferranas Torresas
56' [2 – 1] Vincentas Janssenas
90+1' [2 – 2] Marcas Guiu
90+3' [3 – 2] George'as Ilenikhena