Penkios iš dešimties lygos komandų sezoną pradeda su naujais treneriais, trys - su naujais rėmėjais iš užsienio. Aikštėse aistruoliai pamatys į tėvynę grįžusias žvaigždes Deividą Šemberą, Darių Miceiką, Liną Pilibaitį, Vytautą Lukšą, o nuo suolo joms vadovaus Edgaras Jankauskas, Robertas Poškus, Sergejus Aleinikovas.

Nors gretų rikiavimo metas daugumoje klubų užtruko iki pat sezono pradžios, galima apžvelgti pagrindines permainas ir bandyti daryti pirmas įžvalgas.

Vilniaus „Žalgiris“

Atėjo. Lukas Lidakevičius, Mantas Fridrikas, D.Šemberas, Artakas Jedigarianas, L. Pilibaitis, Jakubas Wilkas, Andrezinho, Kristis Andreou.

Išėjo. Andrius Skerla (baigė karjerą ir dirba trenerio M. Zubo asistentu), Luka Peričius, Egidijus Vaitkūnas, Pavelas Komolovas, Mantas Kuklys, Kamilis Bilinskis.

Situacija. Po sėkmingo praėjusio sezono Europoje savo biudžetą iki 9 milijonų litų padidinęs čempionų klubas sudėtį naujino ženkliai, bet negalima sakyti, kad pasitraukus būriui svarbių futbolininkų atsivėrė spragų, kurios galėtų gąsdinti komandos gerbėjus. A. Skerlą ir L. Peričių gynybos širdyje turėtų pakeisti D. Šemberas ir M. Fridrikas, P. Komolovą ir M. Kuklį aikštės viduryje - L. Pilibaitis ir, reikalui esant, tas pats D. Šemberas, rezultatyviausią komandos žaidėją M. Bilinskį, bent jau klubo sporto direktoriaus Mindaugo Nikoličiaus įsitikinimu - K. Andreou.

Aikštės kraštuose, atvykus A. Jedigarijanui ir į komandą iš Rumunijos grįžus J. Wilkui, „Žalgiris“ net sustiprėjo. Be to, prieš Čempionų lygos atranką vieną kitą pernykštę žvaigždę žali ir balti gali susigrąžinti: M. Kuklys ir E. Vaitkūnas į Čekiją, o P. Komolovas - į Graikiją išvyko pagal nuomos sutartis, kurios galios iki vasaros.

Klaipėdos „Atlantas“

Atėjo. Ovidijus Verbickas, Jurijus Kirilovas, Maksimas Maksimovas, Rokas Krušnauskas.

Išėjo. Donatas Nakrošius, Zigmantas Jesipovas, Ernestas Veliulis, Andrius Urbšys, Lukas Baranauskas.

Situacija. „Kelis kartus mažesnis už „Žalgirio“, - paklaustas apie šio sezono biudžetą atsakė uostamiesčio klubo prezidentas Romualdas Jonaitis. Ir pridūrė: „Bet mes ne biudžetų dydžiu varžomė“".

Sezonui klaipėdiečiai rengėsi intensyviai ir kruopščiai - žiemą „Atlantas“ pirmas pradėjo žaisti kontrolines rungtynes bei surengė net tris treniruočių stovyklas užsienyje. Kitaip nei „Žalgiris“, uostamiesčio klubas išsaugojo komandos branduolį - nei Donatas Kazlauskas, nei Evaldas Razulis, nei kuris kitas lyderis iš Klaipėdos neišvyko, o prie komandos prisidėjo buvęs Sankt Peterburgo „Zenit“ dublerių komandos kapitonas O. Verbickas, vienas rezultatyviausių praėjusio sezono pirmosios lygos žaidėjų R. Krušnauskas ir pora jaunų legionierių iš Rusijos.

Panevėžio „Ekranas“

Atėjo. Martynas Dūda, Tomas Dapkus, Tomas Salamanavičius, Elivelto, Lukas Kochanauskas.

Išėjo. Treneris Arvydas Skrupskis, Tadas Kauneckas, Vaidas Slavickas, Giedrius Tomkevičius, Aurimas Kučys, Arnas Ribokas, Aurimas Vertelis, Marko Andjelkovičius, Vitalijus Kavaliauskas, Arsenijus Buinickis, Egidijus Varnas.

Situacija. Negalima sakyti, kad ji smarkiai pagerėjo. Finansiškai sunkiai besiverčiantis Panevėžio klubas, jau praėjusio čempionato pabaigoje atsisveikinęs su keliais patyrusiais futbolininkais, tarpsezonį užsienio komandoms perleido dar ir A. Riboką, A. Buinickį, A. Vertelį ir V. Slavicką, o M. Andjelkovičius persikėlė į Marijampolę.

Į Panevėžį, pasibaigus nuomos sutartims, iš Gargždų „Bangos“ grįžo T. Salamanavičius ir M. Dūda, o iš labiau patyrusių futbolininkų į „Aukštaitijos“ stadioną persikėlė tik puolėjas L. Kochanauskas. Kita vertus, „Ekrano“ jaunimas dar 2013-ų rudenį įrodė, kad yra konkurencingas net žaisdamas su A lygos lyderiais.

Marijampolės „Sūduva“

Atėjo. Marius Činikas, Milošas Kovačevičius, Arminas Vaskela, Mindaugas Grigaravičius, M. Andjelkovičius, Giorgio Russo.

Išėjo. Pavelas Davidovas, Petaras Bašičius, Nerijus Valskis, Armandas Breivė.

Situacija. Jei prieš sezoną būtų skelbiama nominacija „Labiausiai sustiprėjusi komanda“, marijampoliečiai būtų realūs pretendentai į šios kategorijos „Oskarą“. Nors "Sūduvą" paliko rezultatyviausias praėjusio sezono A lygos" žaidėjas N. Valskis, pozicijos aikštės viduryje sustiprintos pasikvietus M. Andjelkovičių ir A. Vaskelą, o nauji legionieriai M. Kovačevičius ir G. Russo solidžiai žaidė kontrolinėse rungtynėse.

„Sūduva“ dalį pasirengimo laikotarpio irgi praleido šiltuose kraštuose - Kipre. Kitaip nei prieš metus, traumos šįkart prieš sezoną Marijampolės futbolininkų nepjovė taip žiauriai. O tai, kad gali žaisti ir be N. Valskio, „Sūduva“ įrodė praėjusio sezono paskutinėse rungtynėse, kai Vilniuje privertė besąlygiškai kapituliuoti dėl čempiono titulo kovojusį „Žalgirį“.

Pakruojo „Kruoja“

Atėjo. Treneris Vladimiras Čeburinas, Arturas Vaičulis, Arnas Mikaitis, Radanfah Abu Bakras, Ernestas Pilypas, Nikita Ploskonosas, Samu Nieminenas, Važa Bedoidzė, Noelis Youbou, Darius Jankauskas, Tautvydas Eliošius, Tomas Birškys, Trayonas Bobbas.

Išėjo. Maris Eltermanis, Deividas Lunskis, Davydas Arlauskis, Aleksandras Tiškevičius, Modestas Atmanavičius, Andrius Lipskis, Giedrius Slavickas, Yamadou Keita, Nerijus Astrauskas, L. Kochanauskas.

Situacija. Praėjusį sezoną klubas pradėjo smaugiamas žiaurios bado dietos, kuri privertė namo pasukti visą būrį žaidėjų iš užsienio. Tačiau sunkiausius laikus komanda atlaikė, o šio čempionato pradžioje „Kruoja“ bus įdomi fanams.

Nauji investuotojai ir treneris iš Kazachstano. Būrys naujų legionierių iš įvairiausių pasaulio kraštų - nuo Ukrainos iki Trinidado ir Tobago, nuo Suomijos iki Dramblio Kaulo Kranto, - keli buvę „Šiaulių“ žaidėjai. „Kruojoje“ nebėra charizmatiško vartininko M. Eltermanio, karjerą baigusio komandos kapitono G. Slavicko. Dabartinė Pakruojo komanda - paslaptis, kuri gali maloniai nustebinti.

Gargždų „Banga“

Atėjo. Treneris Maksimas Tiščenka, Šarūnas Jurevičius, Soslanbekas Aršijevas, D. Arlauskis, Aleksejus Jepifanovas, Artiomas Stiožka, Artiomas Dolženka, Aleksandras Ruskichas, Maksimas Chablovas.

Išėjo. Treneris Mindaugas Čepas, Vitalijus Mirnyjus, Rokas Borusas, M. Dūda, Žilvinas Banys, T. Salamanavičius, Tamazi Čargeišvili.

Situacija. Dar viena metų pradžios paslaptis. Tarpsezonį gargždiškiai nepralaimėjo nė vienerių kontrolinių rungtynių, bet tikrąjį „Bangos“ pajėgumą pamatysime tik oficialaus sezono pradžioje.

Į klubą investuoti nusprendę nauji dalininkai iš Rusijos trenerio poste M. Čepą pakeitė savo tėvynainiu M. Tiščenka bei pakvietė būrį naujų legionierių iš Rytų Europos. Gargždų komandos gerbėjams lieka tikėtis, kad „Bangai“ naujos pajėgos pagaliau padės šoktelėti aukščiau šeštos vietos, kurios atsikratyti klubas nepajėgia jau penkerius metus iš eilės.

„Šiauliai“

Atėjo. Treneris Gedeminas Jarmalavičius, Ignas Plūkas, Aivaras Renusas, Edvardas Gaurilovas, Rytis Riabčinskis, Stjepanas Babičius, Edvinas Jasaitis, Y. Keita, Mindaugas Strauka, Titas Vitukynas.

Išėjo. Paulius Pocius, M. Fridrikas, T. Eliošius, D. Jankauskas, A. Vaskela, T. Birškys.

Situacija. Komandos gerbėjų tribūnose keliami plakatai reikalavo permainų vėjų jau praėjusio sezono antroje pusėje. Tarpsezonį ilgai atrodė, kad jie gali ir nepapūsti - iš pareigų pasitraukus „Šiaulių“ prezidentui Astijui Jasaičiui ir viceprezidentui Sauliui Lesnickui iš klubo ilgokai nebuvo girdėti jokių žinių.

Tik prieš kelias savaites paskelbta, kad „Šiaulių“ treneriu paskirtas G.Jarmalavičius, o prieš pat sezoną pristatyta ir nauja klubo valdyba, kuriai vadovaus Vytautas Galvanauskas. Rėksmingų tikslų šiemet nedeklaruojantys šiauliečiai išsaugojo dalį savo jaunimo bei pernykščius legionierius iš Kroatijos, o pastiprinimo daugiausia dairėsi tarp iš Saulės miesto kilusių žaidėjų. Vėjai papūtė. Klausimas: kokiu greičiu jie neš „Šiaulių“ laivą sezono farvateriu?

Alytaus „Dainava“

Atėjo. Treneris Sergejus Aleinikovas, Remigijus Krisiulevičius, Tomas Rakauskas, M. Atmanavičius, Paulius Sakalis, L. Baranauskas.

Išėjo. Danielis Gunevičius, Darius Cibulskas, Linas Savastas, M. Strauka, T. Vitukynas.

Situacija. Kol būsimo čempionato favoritai tarpusavio ryšius šlifavo Turkijoje ar Kipre, alytiškiai net kontrolinių rungtynių nežaidė. Naujosios „Dainavos“ kontūrai ryškėti ėmė tik kovo pradžioje, kai klubas paskelbė, kad jo valdyme dalyvaus žinomi tarptautiniai futbolo agentai italas Giuseppe Greco ir prancūzas Marcas Fourmeaux, o treneriu taps 1988-ų Europos vicečempionas baltarusis S. Aleinikovas.

Komanda, kurios branduolį tradiciškai sudarys Dzūkijos futbolininkai ir, matyt, naujųjų vadovų pakviesti legionieriai, kitaip nei pernai, šįkart jau galės pradėti sezoną savame mieste, naujame dirbtinės dangos stadione. Tačiau sezono pradžioje optimalios sudėties S. Aleinikovui galbūt teks ieškoti ne vieną turą.

„Klaipėdos granitas“

Atėjo. Trenerio asistentas Tomas Ražanauskas, P. Pocius, Eduardas Kurskis, R. Borusas, Tomas Tamošauskas, Z. Jesipovas, Dominykas Galkevičius, Rokas Urbelis.

Išėjo. Vidas Alunderis, Erikas Vainoras, Denisas Gordejus, Edgaras Mastianica.

Situacija. Tarpsezonį pirmos lygos čempionai žaidė daug, bet visą laiką akcentavo, kad yra eksperimentų kelyje. Žiemos pabaigoje klubas buvo pratęsęs kontraktus su žaidžiančiu treneriu R. Poškumi, dar keturiais pernykštės sudėties futbolininkais ir pakvietęs keturis iš Klaipėdos krašto kilusius naujokus. Į pagalbą R. Poškui atėjo kitas buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas T. Ražanauskas.

Nors antrosios uostamiesčio komandos sudėtis galutinai buvo suburta tik prieš pat sezoną, R. Poškus nekalba apie tai, kad tikslas - tik išlikti. Atskleisti savo sugebėjimus aikštėje komandos naujokams turėtų padėti ir buvę šalies rinktinės žaidėjai T. Tamošauskas bei D. Galkevičius.

„Trakai“

Atėjo. Treneris E. Jankauskas, Paulius Grybauskas, D. Miceika, Jurijus Mamajevas, V. Lukša, A. Lipskis, N. Astrauskas, Tadas Labukas.

Išėjo. Virmantas Lemežis (baigė karjerą ir tapo klubo sporto direktoriumi), Nikolajus Misiukas.

Situacija. A lygoje debiutuosiantys trakiškiai neslepia rimtų ambicijų. Klubo prezidentas Janas Nevoina užsimena apie svajonę jau šį sezoną iškovoti medalius.

Tarpsezonio darbas leidžia manyti, kad rimti planai - ne iš piršto laužti. „Trakų“ vairas patikėtas Jose Couceiro asistentu dirbusiam ir pas Jose Mourinho besitreniravusiam E. Jankauskui, o po senosios Lietuvos sostinės klubo vėliavomis stojo net keturi žaidėjai, jau vilkėję Lietuvos rinktinės marškinėlius.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės