Du įvarčius 35-ą ir 43-ią minutėmis pelnė legionierius iš Prancūzijos Serge'as Sitsofe Nyuiadzi, vieną - 66-ą minutę - įmušė Kamilis Bilinskis.

Lenkui tai buvo jau 19-as įvartis šį sezoną.

Ekraniečiai prieš pirmą aikštės šeimininkų įvartį turėjo 100 procentų progą, bet 32-ą minutę Giedrius Tomkevičius po kampinio iš arti kamuolį galva sukirto tiesiai į vartininką Armantą Vitakauską.

Lietuvos futbolo amžinus varžovus turnyro lentelėje dabar skiria 10 taškų, o žalgiriečiai dar turi trečio rato rungtynes su Pakruojo „Kruoja“ atsargoje.

Šiemet „Žalgiris“ A lygoje „Ekraną“ įveikė du kartus (2:0 ir 3:0), dar vieną pergalę vilniečiai iškovojo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Supertaurės rungtynėse (1:0 po pratęsimo).

Vilniaus ir Panevėžio komandoms šį sezoną liko dar dvi tarpusavio dvikovos, galinčios anksčiau laiko išaiškinti čempionato nugalėtoją.

Su artimiausiu persekiotoju Klaipėdos „Atlantu“, nuo kurio vilniečiai yra atitrūkę 8 taškais bei sužaidę rungtynėmis mažiau, susitikti žaliems ir baltiems jau nebeteks.

Tuo metu „Ekrano“ dar laukia mūšiai ir su „Atlantu“, ir su Marijampolės „Sūduva“.

Rezultatas:

„Žalgiris“ 3 - 0 „Ekranas“

35' Serge Sitsofe Nyuiadzi [1 - 0]
43' Serge Sitsofe Nyuiadzi [2 - 0]
66' Kamil Bilinski [3 - 0]

„Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Luka Peričius, Andrius Skerla, Egidijus Vaitkūnas, Pavelas Komolovas (68' Paulius Janušauskas), Rytis Leliūga (70' Andrius Velička), Mantas Kuklys, Andro Švrljuga, Artūras Žulpa, Serge'as Sitsofe Nyuiadzi (74' Vaidotas Šilėnas), Kamilis Bilinskis.

„Ekranas“ Tadas Kauneckas, Rytis Pilotas, Vaidas Slavickas, Edvinas Girdvainis, Giedrius Tomkevičius, Donatas Petrauskas, Arnas Ribokas (66' Tadas Markevičius), Dovydas Norvilas (81' Arsenijus Buinickis), Marko Andelkovičius, Vitalijus Kavaliauskas, Dejanas Djeničius.

Rungtynės

Nors prieš rungtynes „Ekrano“ treneris Valdas Dambrauskas teigė, kad jo komanda visų pirma stengsis užtikrinti savo vartų saugumą, pirmas 10 minučių būtent svečiai kontroliavo kamuolį ir stengėsi kurti atakas, tačiau jos užstrigdavo dar „Žalgirio“ baudos aikštelės prieigose.

Aikštės šeimininkai nesiveržė į priekį ir laukė panevėžiečių atakų. Po vienos jų 17-ą minutę į žaidimą įsijungti teko Tadui Kauneckui, laiku palikusiam vartus ir spėjusiam prie kamuolio anksčiau už Rytį Leliūgą po aštraus Pavelo Komolovo perdavimo iš aikštės gilumos.

Kėlinio viduryje svečiai iš Panevėžio dar dukart šiurkščiai suklydo aikštės viduryje, leisdami „Žalgiriui“ surengti žaibiškas kontraktas. Pirma jų baigėsi kampiniu po to, kai R. Leliūgos tolimą smūgį blokavo gynėjas, antrą netaikliu tolimu smūgiu baigė K. Bilinskis.

32-ą minutę po bereikalingos Lukos Peričiaus pražangos ties baudos aikštelės linija kairiame „Žalgirio“ gynybos krašte, Marko Andjelkovičius baudos smūgiu perdavė kamuolį visiškai laisvam G. Tomkevičiui, tačiau gynėjas smūgiu iš kelių metrų pataikė tiesiai į A. Vitkauską. Pakartotiniu smūgiu Edvinas Girdvainis nepataikė į vartus.

Po trijų minučių Donatas Petrauskas apmaudžiai prarado kamuolį savo aikštės pusėje. Jį perėmęs Mantas Kuklys puikiu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį S. Nyuiadzį, kuris techniškai perkėlė kamuolį per jį pasitikusį T.Kaunecką ir išvedė „Žalgirį“ į priekį - 1:0.

43-ią minutę po dar vienos greitos atakos aikštės šeimininkai uždirbo kampinį. Po M. Kuklio į baudos aikštelę pakelto kamuolio aukščiau už visus iššoko S. Nyuiadzi ir smūgiu galva antrą kartą nuginklavo „Ekrano“ vartininką - 2:0.

Po pertraukos svečiai ėmė pulti didesnėmis pajėgomis, palikdami erdves „Žalgirio“ atakoms, kurios viena po kitos ėmė piltis prie panevėžiečių vartų. Dukart po kampinio pavojingai smūgiavo K. Bilinskis.

60-ą minutę po kampinio prie „Žalgirio“ vartų vilniečiai užklupo varžovus nepasiruošusius ir surengė žaibišką kontrataką, kurios metu S. Nyuiadzi ir R. Leliūga dviese išbėgo prieš T. Kaunecką. Dukart pasižymėjęs legionierius nusprendė ataką baigti pats, tačiau pataikė į virpstą. Pakartotiniu smūgiu R. Leliūga iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį virš vartų.

Trečias įvartis į „Ekrano“ vartus krito 66-ą minutę. Panevėžiečiams atlikus keitimą, aikštės šeimininkai dar kartą išnaudojo svečių gynėjų koncentracijos stoką. K. Bilinskis iššoko vienas prieš T. Kaunecką ir savo šanso nepraleido - 3:0.

Po trijų minučių „Žalgiris“ galėjo įmušti dar kartą, tačiau labai pavojingą tolimą M. Kuklio smūgį šuoliu atrėmė puikiai sužaidęs šalies čempionų vartininkas.

Aikštelėje po keitimo pasirodęs Andrius Velička aktyviai įsijungė į žaidimą ir sukūrė gerą progą įvarčiui 81-ą minutę. Puolėjas gražiai kulnu perdavė kamuolį K. Bilinskiui, tačiau legionierius stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį virš vartų. Rezultatyviausias „Žalgirio“ žaidėjas galėjo pelnyti antrą savo įvartį rungtynių pabaigoje, bet po tikslaus M. Kuklio perdavimo iš kairio krašto visiškai laisvas iš maždaug šešių metrų nesugebėjo techniškai pataikyti į pašokusį kamuolį ir smūgiavo labai netiksliai.

Pavojingą progą „Ekranas“ sukūrė tik 88-ą minutę. Antrame kėlinyje aikštėje pasirodęs Tadas Markevičius pasinaudojo L. Peričiaus klaida ir, po individualaus reido priartėjęs prie baudos aikštelės, pasiuntė kamuolį visai šalia virpsto.

Dukart rezultatyviais perdavimais suradęs komandos draugus, M. Kuklys galėjo pasižymėti ir pats, tačiau jau per teisėjo pridėtą laiką gražiu tolimu smūgiu pataikė į vartų skersinį.