Jau antrą rungtynių minutę pelnę įvartį savų žiūrovų palaikomi brazilai perėmė iniciatyvą ir kūrė vieną progą po kitos. Nors savų šansų nemažai turėjo ir ispanai, tačiau jiems nebuvo lemta įmušti - puikiomis progomis nepasinaudojo Davidas Villa ir Pedro, o Sergio Ramosas nerealizavo 11 metrų baudinio. Negana to, raudoną kortelę prieš save išvydo Gerardas Pique.

Tuo tarpu brazilai pridėjo dar du įvarčius ir iškovojo trečią Konfederacijų taurę iš eilės bei ketvirtą per visą turnyro istoriją. Geriausiu mačo žaidėju pripažintas jaunasis puolėjas Neymaras.

Šis Ispanijos rinktinės pralaimėjimas nutraukė įspūdingą jų 29-ių nepralaimėtų rungtynių seriją.

Bronzinį batelį gavo brazilas Neymaras (4 įvarčiai), sidabrinį - brazilas Fredas (5 įvarčiai), auksinį - ispanas Fernando Torresas (5 įvarčiai). Geriausiu turnyro vartininku pripažintas brazilas Julio Cesaras. kuriam atiteko auksinė pirštinė.

Trys geriausi turnyro žaidėjai - Lietuvoje karjerą pradėjęs Brazilijos rinktinės saugas Paulinho (3 vieta), ispanas Andresas Iniesta (2 vieta) ir Neymaras (1 vieta).

Rungtynės:

Brazilija 3 - 0 Ispanija
2' [1 - 0] Fred
44' [2 - 0] Neymar
47' [3 - 0] Fred
55' Sergio Ramosas (Ispanija) nerealizavo 11 metrų baudinio
68' Gerardas Pique (Ispanija) gavo raudoną kortelę

Brazilijos rinktinės sudėtis: Julio Cesaras, Dani Alvesas, Thiago Silva, Davidas Luizas, Marcelo, Fredas (80' Jo), Neymaras, Oscaras, Luizas Gustavo, Paulinho (88' Hernanesas), Hulkas (72' Jadsonas).

Ispanijos rinktinės sudėtis: Ikeras Casillasas, Gerardas Pique, Andresas Iniesta, Xavi, Fernando Torresas (59' Davidas Villa), Pedro, Juanas Mata (52' Jesusas Navasas), Sergio Ramosas, Sergio Busquetsas, Alvaro Arbeloa (46' Cesaras Azpilicueta), Jordi Alba.

Rungtynių eiga:

Finalas neįtikėtinai sėkmingai prasidėjo šeimininkams. Jau 2-ą rungtynių minutę po sumaišties prie pat Ikero Casillaso vartų gulėdamas įvartį pelnė Fredas.

Po šešių minučių idealios progos padvigubinti komandos persvarą neišnaudojo Oscaras, kuomet atsidūręs laisvas baudos aikštelėje smūgiavo šalia vartų.

13-ą minutę vos ispanų vartininko nenuginklavo Paulinho. Pamatęs, kad I. Casillasas išbėgęs iš vartų, brazilas bandė per jį permesti kamuolį, tačiau spėjęs grįžti į vartus vartininkas kamuolį iškumščiavo.

Pamažu Ispanijos futbolininkai stengėsi perimti iniciatyvą. Ilgiau kontroliuodami kamuolį ispanai sukūrė kelias pavojingas progas: iš toli smūgiavo Andresas Iniesta, galva kamuolį į vartus pasiųsti bandė Fernando Torresas, tačiau abiems pritrūko šiek tiek tikslumo.

28-ą minutę prie pat baudos aikštelės Sergio Ramosas pagriovė Oscarą ir prieš save išvydo geltoną kortelę, tačiau tuo brazilams pasinaudoti nepavyko. Baudos smūgį atlikęs Hulkas kamuolį pasiuntė į tribūnas.

Dar po kelių atakų puikų epizodą vėl sukūrė Brazilijos rinktinė. Perėmę kamuolį brazilai pasileido į kontrataką: Neymaras puikiai kamuolį perdavė baudos aikštelėje laisvam Fredui, tačiau šio smūgį atrėmė I. Casillasas.

41-ą minutę neįtikėtinai savo komandą nuo įvarčio išgelbėjo Davidas Luizas. Vienas prieš vartininką išbėgęs Pedro puikiu smūgiu kaire koja apgavo vartininką, tačiau čiuoždamas kamuolį nuo vartų linijos išspyrė D. Luizas.

Prieš pat rungtynių pertrauką įspūdingu smūgiu kaire koja Ispanijos rinktinės vartininką „sušaudė“ Neymaras.

Komandos ilsėtis į rūbines išėjo Brazilijos rinktinei pirmaujant 2:0.

Antrą kėlinį Brazilija vėl pradėjo įvarčiu - antrą savo švartį šiose rungtynėse pelnė Fredas, puikiu smūgiu pasiuntęs kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

55-ą minutę už pražangą baudos aikštelėje prieš Jesusą Navasą teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į Brazilijos rinktinės vartus. Tačiau net ir tokia proga Europos ir Pasaulio čempionai pasinaudoti nesugebėjo: Sergio Ramoso smūgis skriejo šalia virpsto.

64-ą minutę greitoje atakoje Marcelo gavęs kamuolį kairiajame krašte galėjo perduoti jį laisvam komandos draugui šalia vartų, tačiau nusprendė smūgiuoti pats ir į vartus nepataikė.

68-ą minutę ispanų reikalai dar labiau pablogėjo - už paskutinės vilties pražangą prieš greitoje atakoje pabėgusį Neymarą raudoną kortelę prieš save išvyko gynėjas Gerardas Pique.

81-ą minutę antrą progą pasižymėti turėjo Pedro, tačiau ispanui ir vėl nepaissekė - šį kartą jo smūgį atrėmė Brazilijos rinktinės vartininkas Julio Cesaras.

Tuoj pat sekusioje kontratakoje brazilai atsidūrė keturi prieš du, tačiau perdavimo pagailėjęs Jo smūgiavo tiesiai į vartininką.

86-ą minutę dar kartą savo vartus „sausus“ išsaugojo Julio Cesaras, kuris kumščiais atrėmė pavojingą Davido Villos spirtą kamuolį.

Teisėjas nebenorėjo kankinti ispanų ir pridėjo tik dvi minutes, po kurių nuaidėjęs arbitro švilpukas paskelbė, kad brazilai trečią kartą iš eilės ir ketvirtą per Konfederacijų taurės turnyro istoriją tapo čempionais. Galutinis rungtynių rezultatas - 3:0.

Per visą istoriją šios komandos yra susitikusios 8 kartus. 4 kartus pergalėmis džiaugėsi Brazilijos futbolininkai, 2 kartus - ispanai, ir 2 kartus rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Finalas vyko Rio de Ženere esančiame „Marcana“ stadione, kuris talpina 78 800 žiūrovų. Rungtynėms teisėjavo olandas Bjornas Kuipersas.

Brazilai pusfinalyje 2:1 palaužė urugvajiečius, o Ispanijos futbolininkai tik po 11 metrų baudinių serijos 7:6 įveikė italus.

Tiek Ispanija, tiek Brazilija grupės etape iškovojo po tris pergales ir savo grupėse užėmė pirmąsias vietas. Brazilai A grupėje įveikė Japoniją (3:0), Meksiką (2:0) ir Italiją (4:2), o ispanai B grupėje 2:1 laimėjo prieš Urugvajų, 10:0 - prieš Taitį ir 3:0 prieš Nigeriją.

***
2009 metais Pietų Afrikoje taip pat triumfavo brazilai. Jie finale rezultatu 3:2 įveikė JAV rinktinę. Trečią vietą iškovojo Ispanijos futbolininkai, mažajame finale po pratęsimo 3:2 palaužę Pietų Afrikos rinktinę.

Nuo 1992 metų organizuojamas turnyras vyksta jau 9 kartą. Daugiausiai, 3 kartus, taurę į viršų kėlė Brazilijos futbolininkai (1997, 2005 ir 2009), 2 kartus - prancūzai (2001 ir 2003), po kartą - argentiniečiai (1992), meksikiečiai (1999) ir danai (1995).

Tiesa pirmieji du organizuoti turnyrai (1992 ir 1995 metais) vadinosi ne Konfederacijų taurė, o Karaliaus Fahdo taurė.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (425)