Įdomiausias susitikimas įvyko tarp Brazilijos ir Italijos rinktinių. Pirmą vietą grupėje užėmė turnyro šeimininkai, kurie rezultatu 4:2 nugalėjo italus. Abi komandos jau anksčiau buvo užsitikrinusios vietas pusfinalyje. Jų varžovai juose paaiškės po rytojaus susitikimų.

Pergalingai turnyrą baigė Meksikos futbolininkai, rezultatu 2:1 įveikę Japonijos rinktinę. Meksikiečiai su viena pergale ir dviem pralaimėjimais liko treti, tris pralaimėjimus patyrę japonai - ketvirti.

Brazilija 4 - 2 Italija
45' [1 - 0] Dante
51' [1 - 1] Emanuele Giaccherini
55' [2 - 1] Neymar
66' [3 - 1] Fred
70' [3 - 2] Giorgio Chiellini
88' [4 - 2] Fred

Brazilijos rinktinės sudėtis: Julio Cesar, Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz (34' Dante), Marcelo, Hernanes, Luiz Gustavo, Oscar, Fred, Neymar (69' Bernard), Hulk (76' Fernando).

Jau nuo pat pirmojo kėlinio pradžios turnyro šeimininkai brazilai perėmė iniciatyvą ir ne kartą grasino Gianluigi Buffono vartams, tačiau pastarasis pirmąsias dešimt minučių buvo patikimas vartuose.

Kiek vėliau Italijos futbolininkams pavyko neilgam perimti iniciatyvą, bet savo žiūrovų palaikomi brazilai ir toliau įrodinėjo pranašumą. Bene realiausią progą pasižymėti turėjo Neymaras, kuris po puikaus Luizo Gustavo perdavimo smūgiavo šalia vartų.

Per pirmąsias 45-ą pirmojo kėlinio minutes itin daug progų nei viena komanda neturėjo. Vis dėlto per pridėtą teisėjo laiką po priverstinio keitimo pasirodęs Dante Braziliją išvedė į priekį.

Verta paminėti, jog pirmajame kėlinyje buvo atlikti net trys keitimai. Du iš jų turėjo atlikti Cesare Prandelli, kuris turėjo atsisveikinti su Riccardo Montolivo ir Ignazio Abate. Tuo tarpu Luizas Felipe Scolari į aikštę išleido Dante, kuomet pakeitė traumą patyrusi Davidą Luizą.

Antrojo kėlinio pradžioje Brazilijos rinktinė ir toliau spaudė varžovus, tačiau italai sugebėjo išlyginti rezultatą, kuomet 51-ą minutę po puikaus Mario Balotelli perdavimo pasižymėjo Emanuele Giaccherini.

Ilgai laukti šeimininkų atsako neprireikė ir jau vos po keturių minučių brazilai ir vėl įsiveržė į priekį, kai puikų baudos smūgį atliko „Barcelona“ klubo naujokas Neymaras.

Maždaug po dešimties minučių į Italijos rinktinės vartus krito dar vienas įvartis. Pirmą kartą šiame turnyre pasižymėjo Fredas, tačiau rezultatą po penkių minučių sušvelnino Giorgio Chiellini.

Galutinį tašką šiame susitikime padėjo tas pats Fredas, kuris pasižymėjo po ganėtinai aiškios nuošalės, kuomet teisėjų brigada to užfiksuoti nesugebėjo.

Meksika 2 - 1 Japonija
54' [1 - 0] Javier Hernandez
66' [2 - 0] Javier Hernandez
86' [2 - 1] Shinji Okazaki
90' Javier Hernandez nerealizavo 11 metrų baudinio

Meksikos rinktinės sudėtis: Guillermo Ochoa, Jorge Torres, Hector Moreno, Hiram Mier, Diego Reyes, Andres Guardado (71' Carlos Salcido), Gerardo Torrado, Jesus Zavala, Giovani dos Santos (78' Pablo Barrera), Javier Hernandez, Raul Jimenez (90' Javier Aquino).

Japonijos rinktinės sudėtis: Eiji Kawashima, Yuzo Kurihara, Yasuyuki Konno, Yuto Nagatomo (77' Kengo Nakamura), Hiroki Sakai (59' Atsuto Uchida), Yasuhito Endo, Hajime Hosogai, Shinji Okazaki, Keisuke Honda, Ryoichi Maeda (65' Maya Yoshida), Shinji Kagawa.

Įvarčiai šiose rungtynėse krito tik antrame kėlinyje. Abu sykius Meksikos rinktinėje pasižymėjo „Man United“ puolėjas Javieras Hernandezas, kuris abu tikslius smūgius atliko galva.

Viltis, pakovoti dėl pergalės Japonijos futbolininkas sugrąžino Shinji Okazaki, kuris 86-ą minutę pasižymėjo po Kengo Nakamuro perdavimo.

Vis dėlto japonams per likusį laiką nieko stebuklingo nebe pavyko sukurti ir pergalę iškovojo A grupėje trečioje vietoje likę Meksikos futbolininkai. Tiesa, J. Hernandezas rungtynių pabaigoje galėjo įtvirtinti komandos pergalę ir pelnyti „hat-tricką“, tačiau nesėkmingai realizavo 11 metrų baudinį.

A grupės turnyro lentelė:

1.Brazilija3300929
2.Italija3201886
3.Meksika3102353
4.Japonija3003490

Paskutinį kartą šiame turnyre 2009 metais Pietų Afrikoje triumfavo brazilai. Jie finale rezultatu 3:2 įveikė JAV rinktinę.

Trečią vietą iškovojo Ispanijos futbolininkai, mažajame finale po pratęsimo 3:2 palaužę Pietų Afrikos rinktinę.

Nuo 1992 metų organizuojamas turnyras vyksta jau 9 kartą. Daugiausiai, 3 kartus, taurę į viršų kėlė Brazilijos futbolininkai (1997, 2005 ir 2009), 2 kartus - prancūzai (2001 ir 2003), po kartą - argentiniečiai (1992), meksikiečiai (1999) ir danai (1995).

Tiesa pirmieji du organizuoti turnyrai (1992 ir 1995 metais) vadinosi ne „Konfederacijų taurė“, o „Karaliaus Fahdo taurė“.