LFF prezidento rinkimai vyks sausio 20 dieną, nuo 2012 metų LFF vadovavęs Julius Kvedaras kelti savo kandidatūros nebeketina.

Spėjama, kad dėl posto rinkimuose gali rungtis dabartinis LFF generalinis sekretorius Edvinas Eimontas ir futbolo sąjūdininkais pasivadinusios iniciatyvinės grupės atstovas Arūnas Šuika, bet oficialiai savo ketinimų jie iki šiol nepatvirtino.

Įdomu, kad tiek B. R. Baltusis, tiek A. Šuika, tiek kitas „sąjūdininkas“ Raimondas Karpavičius yra buvę futbolininkai iš Klaipėdos, atstovavę reprezentaciniams uostamiesčio klubams.

Apie keliamą kandidatą VRFS pranešė specialiu pranešimu žiniasklaidai, kuriame visokeriopai gyrė B. R. Baltusį.

„VRFS yra gausiausia tarp Lietuvos apskričių futbolo federacijų, mūsų veikla yra gerai vertinama, tad tikrai negalėjome likti nuošalyje ir per LFF prezidento rinkimus, - sakė VRFS prezidentas Gintautas Žemaitis. - Bendravome su mūsų svarbiausiais nariais - Vilniaus „Žalgiriu“ ir „Trakais“, ilgamečiais, daug praeityje garsių žaidėjų subūrusiais II ir III lygų klubais. Visi kartu nusprendėme, kad Vilniaus regionas turi kelti savo kandidatą. Po diskusijų nuspręsta, kad LFF prezidento pareigų turi siekti B. R. Baltusis. Šis žmogus yra patyręs diplomatas, politikas, futbolui daug metų neabejingas žmogus, „Žalgirio“ valdybos narys. Esame tikri, kad B. R. Baltusis būtų puikus LFF prezidentas.“

44 metų B. R. Baltusis gimė ir augo Klaipėdoje, 1995 m. baigė studijas Klaipėdos universitete. Dar mokydamasis uostamiestyje B. R. Baltusis išvyko į Italiją, kur 1993–1995 m. studijavo Romos popiežiškajame šv. Grigaliaus universitete. Be to, 1995–1997 m. Milano katalikiškajame universitete studijavo politologiją.

Tuo pat metu B. R. Baltusis dirbo Lietuvos Respublikos ambasadoje Romoje ir Lietuvos ambasadoje prie Šventojo Sosto, čia turėjo garbės bendrauti ir dirbti su vienais žymiausių Lietuvos išeivijos politikų diplomatais Stasiu ir Kaziu Lozoraičiais.

1997 m. B. R. Baltusis grįžo į Lietuvą ir apsigyveno Vilniuje. Iš pradžių dirbo komercijos direktoriumi bendrovėje „Aradas“, o šiuo metu yra „Arvi“ grupei priklausančios UAB „Baltkalis“ generalinis direktorius.

2000-aisiais B. R. Baltusis taip pat įsitraukė į politinę veiklą, tris kadencijas buvo Europos liberalų aljanso tarybos narys. 2004 m. buvo Lietuvos Respublikos prezidento Valdo Adamkaus rinkimų štabo ryšių su visuomeninėmis grupėmis vadovas ir aktyviai prisidėjo prie visų vėliau vykusių rinkimų kampanijų.

2010 m. B. R. Baltusis prisijungė prie Artūro Zuoko vadovautos sąjungos TAIP, 2011 m. dalyvavo savivaldos rinkimuose, o 2012-aisiais tapo sostinės mero patarėju ir kuravo sportą.

Su futbolu VRFS valdybos narys susipažino Klaipėdoje, žaidė Lietuvos čempionu tapusio „Sirijaus“ komandoje, o 2008 m. su bendražygiais - buvusiu Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėju Žydrūnu Grudzinsku ir Gediminu Kontautu - įkūrė vaikų futbolo akademiją „Žalgirietis“. Šiandien joje treniruojasi per 600 vaikų.

Pats B. R. Baltusis futbolą žaidžia su mėgėjais ir yra į I lygą žengti ketinančios TAIP komandos vadovas.

B. R. Baltusis moka anglų, italų, ispanų, rusų, lenkų kalbas.

„Futbole esu ne vienerius metus, dėl savo veiklos žinau visus tiek A lygos pirmaujančioms komandoms, tiek vaikų futbolo mokykloms, tiek mėgėjų ekipoms aktualius klausimus, nuolat prisidedu prie jų sprendimo, - patirtimi dalinosi kandidatas į LFF prezidentus. - Tapęs LFF vadovu siekčiau vienybės Lietuvos futbolo pasaulyje, maksimalaus veiklos skaidrumo, su visa Lietuvos futbolo bendruomene diskusijose ieškotume geriausių išeičių iš susidariusios padėties, kurioje įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinių demonstruojami rezultatai netenkina nė vieno futbolo gerbėjo. Be abejo, turiu savų minčių, tačiau galiu prižadėti, kad būtų išklausytas kiekvienas futbolui neabejingas žmogus, būtų atsižvelgta į kiekvieną nuomonę ir pasiūlymą. Tik visi kartu galime sugrąžinti Lietuvos futbolą į tą lygį, kuriuo visi didžiuotumėmės.“

B. R. Baltusis teigia, kad jam tapus LFF prezidentu, „itin didelis dėmesys būtų skiriamas aiškiam ir skaidriam finansų naudojimui, neabejotinos reputacijos žmonių sutelkimui LFF vadovybėje“.

„LFF atstovams turi būti atviros durys diskusijoms pas visus aukščiausio rango šalies politikus, todėl reikalingi ir neabejotinos reputacijos vadovai - be jokių įtartinų ryšių ir tamsios praeities. LFF vadovai turi užsiimti lobizmu, aktyviai bendrauti ir su valstybės, ir su savivaldybių vadovais. Tik taip galima gerinti infrastruktūrą, įsteigti akademijas didžiausiose apskrityse, siekti aukščiausio lygio stadiono statybų. Tą patį galima pasakyti ir apie bendradarbiavimą su verslo pasauliu, - sakė pretendentas į Lietuvos futbolo vadovus. - Taip pat reikia kalbėti ir apie galimybę keisti LFF įstatus, kuriems futbolo bendruomenė turi daug priekaištų. Įstatai turėų užtikrinti galimybę LFF konferencijose savo nuomonę pareikšti didesniam skaičiui futbolo bendruomenės narių.“

Pasak vilniečio, būtina tęsti kovą su nesąžiningų rungtynių organizatoriais, plėsti futbolo infrastruktūrą, vystyti masinio futbolo projektus.

„Daugelį šių darbų LFF daro ir dabar, jie turi turėti tęstinumą, - tvirtino B. R. Baltusis. - Tačiau, be abejo, visoms sritims turi vadovauti kompetentingi, futbolo bendruomenės pasitikėjimą užsitarnavę asmenys. Tiek čia, tiek skiriant rinktinių trenerius, kviečiant į jas žaidėjus, negali būti jokių asmeninių interesų, simpatijų ar antipatijų įtakos. Viską turi lemti profesionalus požiūris į savo atliekamą darbą.“

VRFS yra didžiausia LFF narė. Ji vienija per 50 klubų, rengia Lietuvos II - VII lygų vyrų, Vilniaus regiono moterų, vaikų, senjorų, salės futbolo čempionatus, kuriuose dalyvauja per 100 komandų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės