Vietą Konferencijų lygos grupių etape užsitikrinęs „Klaksvik“ yra per žingsnį nuo dalyvavimo mažiausiai Europos lygos grupių etape.

Čia klubas pratęstų savo pasirodymą Europoje, jei po savaitės Norvegijoje išsaugos įgytą pranašumą namuose ir kristų lemiamame Čempionų lygos atrankos atkrintamųjų etape.

Antradienį vakare vykusiame mače Moldės ekipa pirma išsiveržė į priekį po 49-ą minutę Magnuso Eikremo pelnyto įvarčio.

Tačiau šeimininkai turėjo savo gelbėtoją: Arni Frederiksbergas 64-ą minutę išlygino, o 86-ą – ir persvėrė rezultatą. Saugas Čempionų lygos atrankoje jau pelnė 4-is įvarčius.

Atsakomasis mačas – kitą antradienį Moldėje.

„Klaksvik“ pasirodymą Čempionų lygoje pradėjo nuo pirmo atrankos etapo ir čia netikėtai įveikė Vengrijos čempionę „Ferenčvaros“ (0:0 namuose, 3:0 Budapešte).

Antrame etape Farerų salų klubas pranoko ir Švedijos čempionę „Hacken“ (0:0, 2:2, po baudinių serijos 4:3).

Vos apie 5 tūkst. gyventojų turinčio miestelio klubas, kurio žaidėjų vertė siekia vos 2,77 mln. eurų, jau dabar užsitikrino solidžią UEFA premiją.

Vien patekimas į Konferencijų lygos grupių turnyrą „Klaksvik“ garantavo 2,94 mln. eurų sumą.

Būtent „Hacken“ ketvirtadienį svečiuosis Vilniuje, kur Europos lygos III atrankos etapo pirmosiose rungtynėse egzaminuos Vilniaus „Žalgirį“.

Tuo metu su Lietuvos čempionais vargęs Stambulo „Galatasaray“ Čempionų lygos III atrankos etapo pirmose rungtynėse Liublianoje 3:0 (1:0) įveikė Justo Lasicko atstovaujamą „Olimpiją“. Traumą besigydantis lietuvis nebuvo registruotas rungtynėms.

Pirmame kėlinyje pasižymėjo Keremas Akturkoglu (9'), antrame pranašumą įtvirtino „Žalgirį“ baudęs belgas Driesas Mertensas (48') ir Halilas Dervisoglu (90+1').