Šių A lygos ekipų susitikimai turi ilgiausią istoriją, prasidedančią nuo 1969 metų, kada į Lietuvos čempionato aukščiausiąją lygą iškopė „Ekranas“. Tada Klaipėdos klubas vadinosi „Granitu“ ir toks uostamiesčio komandos pavadinimas Lietuvos aukščiausioje lygoje išliko iki 1993 metų. Tik 2009 ir 2010-ais metais „Ekranas“ ir „Atlantas“ nesusitiko tarpusavyje, nes Klaipėdos ekipa varžėsi žemesnėse lygose.

Klubai, savo istoriją datuojantys nuo praėjusio amžiaus 7-o dešimtmečio pradžios, šalies aukščiausiame čempionate susitiko 109-is kartus (!). Iki tol 48 pergales iškovojo Panevėžio ekipa, 28 kartus komandos išsiskyrė taikiai, 33 kartus „Ekranas“ turėjo pripažinti „Atlanto“ pranašumą. 155 pelnyti įvarčiai į „Atlanto“ vartus, praleista 116 tikslių smūgių.

Šiemet abi ekipos jau susitiko tris kartus ir visus juos laimėjo Panevėžio ekipa. Pavasarį, pirmame mače Gargžduose ekraniečiai 3:0 palaužė varžovus, tąkart pasižymėjo Ramūnas Radavičius, Mantas Savėnas ir Andrius Velička.

Antrame mače Panevėžyje „Ekranas“ pergalę iškovojo 2:0. Įvarčius antrajame kėlinyje pelnė Egidijus Varnas ir Vytautas Lukša.

Trečias susitikimas šalies čempionams nebuvo lengvas pasivaikščiojimas. Po mačo pradžioje Arsenijaus Buinickio pelnyto įvarčio ilgai pirmavo, bet 83 min. rezultatą išlygino Tino Lagatoras. Jau bėgant paskutinėms prie pagrindinio rungtynių laiko pridėtoms minutėms pergalingą įvartį galva pelnė Giedrius Tomkevičius ir „Ekranas“ iškovojo sunkią pergalę 2:1.

Beje, pagal pateikiamus duomenis apie „Atlanto“ įkūrimo duomenis, uostamiesčio klubas šiemet mini 50 metų jubiliejų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)