J. Kazlauskas paskutinėms pasirengimo ciklo rungtynėms su Brazilija nusprendė neregistruoti Edgaro Ulanovo. Vietoje jo sudėtyje – rezerviniu pakviestas įžaidėjas Vaidas Kariniauskas. Po rungtynių buvo paskelbta, kad žalgirietis patyrė čiurnos traumą ir į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes nevyks. Jį Lietuvos rinktinės sudėtyje keičia rezervistu buvęs V. Kariniauskas. Kauno „Žalgirio“ puolėjas nežaidė ir turnyro pusfinalio rungtynių su Australija, kurias lietuviai laimėjo 68:81.

Susitikimą su brazilais Lietuvos rinktinė pradėjo vangokai ir varžovams pirmajame kėlinyje netgi leido įgyti trylikos taškų persvarą, tačiau įpusėjus ketvirčiui mūsiškiai perėmė iniciatyvą ir atsilikimą sumažino.

Antrajame antrajame kėlinyje J. Kazlausko auklėtiniams apskritai pavyko išsiveržti į priekį. Likus žaisti 38 sek. dvitaškiu Lietuvą į priekį išvedė Domantas Sabonis (35:34). Kėlinys baigėsi Manto Kalniečio tritaškiu „į rūbinę“ ir lietuviai išėjo ilsėtis pirmaudami 36:34.

Po pertraukos komandos žengė koja kojon – įgyti solidesnės persvaros nepavyko nė vienai iš ekipų, o mačo baigtis buvo nulemta įtemptame finiše. Likus žaisti 52 sek. lietuviai atsiliko 56:62, po greito spurto sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 1 taško (62:63), tačiau laiko buvo likusios jau tik 4 sek.

Visgi akivaizdu, kad abiejų komandų treneriai šiame mače visų kortų neatskleidė. Lemiamais momentais J. Kazlauskas tausojo savo lyderius – Jonas Valančiūnas mačo pabaigą žiūrėjo nuo atsarginių suolo.

Kovą dėl atšokusių kamuolių šiose rungtynėse J. Kazlausko auklėtiniai pralaimėjo 39-40, atliko dviem rezultatyviais perdavimais mažiau (12-14), o kamuolių prarado lygiai tiek pat kiek ir jų varžovai – 12.

Tritaškius mūsiškiai metė prasčiau (5 iš 19, 26 proc.; Brazilija – 9/22 – 40 proc.), kiek prasčiau metė ir dvitaškius (atitinkamai 35 ir 38 proc.).

Apskritai tai buvo pačios nerezultatyviausios lietuvių rungtynės šiame pasirengimo cikle. Iki tol mažiausiai taškų lietuviai buvo pelnę pergalingose išvykos rungtynėse su Ispanija (78).

Lietuva: Mantas Kalnietis 13, Jonas Valančiūnas 12 (9 atk. kam.), Domantas Sabonis 9, Mindaugas Kuzminskas 8, Paulius Jankūnas 7, Antanas Kavaliauskas 4, Marius Grigonis 3, Renaldas Seibutis 2.

Brazilija: Marquinho 14, Raulis Neto 11, Alexas Garcia 11, Rafaelis Hettsheimeris 10.

Lietuvos rinktinė pasirengimo cikle 88:58 sutriuškino Naująją Zelandiją, 81:56 – Tunisą, 84:53 – Venesuelą 84:61 – Nyderlandus ir 84:51 – Baltarusiją. Vėliau du kartus buvo įveikta Ispanija (87:83 ir 78:76), po dviejų pratęsimų pralaimėta Argentinai (85:86) ir jau minėtose rungtynėse įveikė Australiją (81:68). Dar vienas lietuvių ir australų mačas Argentinoje neįvyko dėl prakiurusio arenos stogo.

Būtent su brazilais Lietuvos krepšininkai žais pirmąsias rungtynes Rio de Žaneiro olimpiniame turnyre. Lietuvos laiku šios rungtynės prasidės kitą sekmadienį, rugpjūčio 7 d. 20.15 val.