Pergalingus taškus mače, kuriame teisėjai dažnai leido kovoti, kaip per amerikietiško futbolo dvikovą, likus 2,9 sek. iki ketvirto kėlinio pabaigos reidu po krepšiu pelnė Tomas Delininkaitis. Tai buvo vieninteliai ir pergalingi klaipėdiečio taškai šiose rungtynėse.

K. Kemzūros sprendimu su britais nežaidžia Simas Jasaitis, Rimantas Kaukėnas ir Mantas Kalnietis.

D. Britanijos komandos lyderiai Luolas Dengas, Mike'as Lenzly ir Popsas Mensah-Bonsu yra Hjustone, bet šioms rungtynėms nebuvo registruoti.

Mūsiškiams tai buvo trečios kontrolinės rungtynės. Birželio 16-ą d. Klaipėdoje Lietuvos rinktinė pralaimėjo Makedonijai 74:78, o birželio 17 d. Kaune nusileido Graikijai - 70:82.

Tuo tarpu britai pasidalino po pergalę su taip vadinama Lietuvos klubų rinktine 74:62 ir 67:69, bet pralaimėjo kitai mūsiškių varžovei atrankos varžybose Venesueloje - Nigerijos ekipai - 80:86.

Rungtynės

Mačas prasidėjo mūsiškiu spurtu - 6:0, kai taškus iš vidutinio nuotolio pelnė Š. Jasikevičius bei L. Kleiza, o po krepšiu prasiveržė M. Pocius. Britai tris atakas baigė nerezultatyviai, kol santykį iki minimumo dviem tolimais metimais sušvelnino Ogo Adegboye'as - 7:6. 6-ą min. Robertas Archibaldas dėjimu pirmą kartą persvėrė santykį britų naudai - 7:8. Žaidimas išsilygino ir po Š. Jasikevičiaus dvitaškio ir L. Kleizos tritaškio rezultatas buvo lygus - 12:12 (7-ą min.).

Po keitimų Lietuvos rinktinės sudėtyje pasirodė Tomas Delininkaitis, Adas Juškevičius ir Jonas Valančiūnas. Priešininkų aukštaūgis Danas Clarkas tritaškiu, o Kyle'as Jonhsonas baudomis po pirmų 10 minučių žaidimo atitolino varžovus 5 taškų persvara - 12:17. Britai pirmame ketvirtyje sėkmingiau kovojo dėl kamuolio po krepšiais.

Antras kėlinys prasidėjo Pauliaus Jankūno dvitaškiu - 14:17, tačiau britai baudomis ir dvitaškiu susigrąžino persvarą - 14:21. Š. Jasikevičiaus (4 tšk.) ir P. Jankūno (2 tšk.) pastangomis Lietuvos rinktinei pavyko laimėti atkarpą 6:0 ir priartėti - 20:21.

Po chaotiškos kelių minučių atkarpos P. Jankūnas ir J. Valančiūnas dvitaškiais bei M. Pocius baudomis 16-ą min. pagaliau išlygino rezultatą - 27:27. Toliau tęsėsi lygi ir atkali kova. J. Valančiūnas ir Š. Jasikevičius dvitaškiais timptelėjo lietuvius į priekį - 33:29. Po L. Kleizos 4 „sausų“ taškų Lietuvos rinktinė pabėgo 5 taškais - 37:32, bet greitas D. Clarko tritaškis nubraukė pastangas perniek (37:35). Netrukus britai perėmė kamuolį ir prieš ilgąją pertrauką spėjo išlyginti rezultatą - 37:37.

Trečias ketvirtis prasidėjo abipusėmis klaidomis, kol britai R. Archibaldas, K. Jonsonas ir Joelis Freelandas surinko 6 taškus iš eilės ir atitrūko - 37:43 (atkarpa - 0:6). Po K. Kemzūros minutės pertraukėlės J. Valančiūnas baudomis pelnė pirmus kėlinio taškus (per 3,5 min.) - 39:43. Į J. Freelando puskablį P. Jankūnas atsakė taikliomis baudomis 41:45. Mūsiškiai valios pastangomis stengėsi lipti varžovams ant kulnų 46:49 (27 min.).

Tada mūsiškiai spurtavo 7:0, kai J. Mačiulis pataikė abi baudas, Š. Jasikevičius įmetė dvitaškį, o M. Pocius atliko rezultatyvų reidą po krepšiu su pražanga - 53:51. Tiesa, vėl visą persvarą tritaškiu sunaikino D. Clarkas ir po 30 minučių žaidimo britai pirmavo - 53:54.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo mūsiškių klaidomis ir pražangomis. Tris minutes krepšininkai negalėjo pelnyti taškų, kol po krepšiu prasiveržė M. Pocius - 55:54. Teisėjai leido žaisti itin kietą, labiau regbį primenantį krepšinį, todėl rezultatas keitėsi lėtai - 55:57 (per 7 min - 2:3). Britai neįtikėtinu metimu, kurį surengė per 2 sek., vėl atitrūko 4 taškų persvara - 55:59.

38-ą min. po ilgų ir varginančių grumtynių visoje aikštėje P. Jankūnas dvitaškiu iš vidutiniu nuotolio išlygino rezultatą - 59:59. Per mūsiškių ataką teisėjai užfiksavo abejotiną 3 sek. taisyklės pažeidimą J. Valančiūnui, o Š. Jasikevičiui už ginčus dėl šio epizodo buvo skirta techninė pražanga. Ją varžovai išnaudojo dviem taškais nuo baudų metimo linijos (59:61). Kitoje atakoje J. Valančiūnas išlygino rezultatą - 61:61. Lietuvos rinktinė apsigynė, o puolime L. Kleiza prametė tritaškį, bet pats atkovojo kamuolį. Per likusį laiką (15 sek.) mūsiškiai parengė paskutinį derinį ir T. Delininkaitis prasiveržė dešiniu kraštu po krepšiu ir persvėrė santykį - 63:61 (likus 2,9 sek.).

Britai po minutės pertraukėlės surengė paskutinę ataką ir D. Clarko tritaškis beveik nuo vidurio linijos vos neįkrito į Lietuvos rinktinės krepšį nuo lentos. Pergalė 63:61! Labai svarbi psichologiškai ir pirma šiame pasirengimo cikle.

Rezultatas:

Lietuva – D. Britanija – 63:61 (12:17, 25:20, 16:17, 10:7).

Lietuva: Paulius Jankūnas 13 (17 min., 4 atk. kam., 1 per. kam., 4 pražang., 5/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Šarūnas Jasikevičius 12 (27 min., 4 rez. perdav., 12 atk., kam., 1 blk., 3 per. kam., 3 klaid., 6/9 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), Jonas Valančiūnas 12 (17 min., 8 atk. kam., 3 blk., 4 pražang., 3/4 dvitaškiai, 6/6 baudos), Martynas Pocius 10 (32 min., 5 atk. kam., 3 rez. perdav., 3 per. kam., 3/6 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 4/5 baudos), Linas Kleiza 9 (25 min., 8 atk. kam., 1 rez. perdav., 4 pražang., 2 klaid., 3/7 dvitaškiai , 1/5 tritaškiai), Tomas Delininkaitis (22 min., 1 rez. perdav., 2 klaid., 4 pražang., 1/2 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai) ir Jonas Mačiulis (19 min., 2 rez. perdav., 1 per. kam., 1 blk., 3 klaid., 2 pražang., 0/2 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/2 baudos) po 2, Darius Songaila 1 taškas (10 min., 5 atk. kam., 2 rez. perdav., 0/3 dvitaškiai, 1/2 baudos). Robertas Javtokas (17 min., 4 atk. kam.), Adas Juškevičius (13 min., 1/4 dvitaškiai, 2 klaid.) ir Deividas Dulkys (1 min.) taškų nepelnė. Antanas Kavaliauskas nežaidė.

D. Britanija: Kyle'as Johnsonas 12, Danielis Clarkas 11 (3/5 tritaškiai), Joelis Freelandas 10, Ogo Adegboye'as (2/4 tritaškiai) ir Robertas Archibaldas po 8, Kieronas Achara 5, Andrew Sullivanas 4, Devonas Van Oostumas 3 taškai. Andrew Lawrence'as (18 min.), Ericas Boatengas (7 min.) ir Matthew Bryanas-Amaningas (6 min.) taškų nepelnė.

Blokai: Lietuva 5 – 4 D. Britanija;

Pražangos: Lietuva 23 - 21 D. Britanija.

Lietuvos ir D.Britanijos rungtynių protokolas

Atsakomąsias rungtynes su britais lietuviai žais birželio 30-ą. Kitas kontrolines rungtynes Lietuvos rinktinė naktį iš trečiadienio š ketvirtadienį (01.30 val.) žais su Rusijos komanda.

Venesuelos sostinėje Karakase liepos pradžioje 12 komandų kovos dėl trijų kelialapių į Londoną. Pirmame atrankos etape Lietuvos rinktinė B grupėje žais su šeimininke Venesuela bei Nigerijos komanda.

A grupėje kovos Graikijos, Puerto Riko ir Jordanijos ekipos, C grupėje rungtyniaus Rusijos, Dominikos Respublikos ir Pietų Korėjos rinktinės, o D grupėje Makedonijos komandos varžovėmis bus Naujosios Zelandijos ir Angolos ekipos. Dvi geriausios grupių komandos tęs kovą ketvirtfinalyje.

Londono olimpinės žaidynės vyks liepos 28 - rugpjūčio 12 dienomis. Vietas olimpiniame vyrų krepšinio turnyre jau užsitikrino JAV, Ispanija, Prancūzija, Argentina, Brazilija, Australija, Kinija, Tunisas ir šeimininkė Didžioji Britanija.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (264)