VMI informuoja, jog prabangiu vadinamo nekilnojamojo turto (NT) mokesčio deklaracijas (KIT715 forma) už 2020 metus pateikė apie 16,5 tūkst. gyventojų, kurie deklaravo apie 5,4 mln. eurų mokesčio.

3,6 tūkst. gyventojų, kurie yra skolininkai, VMI savo iniciatyva pagal turimus duomenis nustatė mokėtiną NT mokestį. Apie tai jie informuojami per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

„Tai, kad VMI pagal turimus duomenis pati nustatė mokėtiną NT mokestį, neatleidžia šių gyventojų nuo pareigos savarankiškai apskaičiuoti mokestį ir pateikti mokesčių administratoriui NT mokesčio deklaraciją.

Atkreipiame dėmesį, kad gyventojai taip pat vis dar gali pateikti dokumentus, kurie pagrįstų, jog pareigos deklaruoti jiems nėra. Pavyzdžiui, jei NT yra bendra jungtinė sutuoktinių nuosavybė ar turimo NT vertė yra mažesnė, reikia pateikti tai patvirtinančius išrašus iš „Registrų centro“, jei turtas išnuomotas įmonei – nuomos sutartį. Ūkininkai, kurie naudoja NT žemės ūkio pajamoms uždirbti, turi pateikti pranešimą (FR0457) apie turto priskyrimą vykdomai veiklai. Mokesčių administratorius taip pat neturi duomenų apie gyventojo globojamą pilnametį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialus nuolatinės slaugos poreikis, juos pateikus, tokiam gyventojui būtų taikoma mokesčio lengvata“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

VMI primena, kad neapmokestinamasis NT dydis ir progresinio NT mokesčio apskaičiavimas taikomas bendrai NT objektų – gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statinių (patalpų), žuvininkystės statinių ir inžinerinių statinių - mokestinei vertei.

Nuo 2020 m. bendras neapmokestinamasis NT dydis yra 150 tūkst. eurų, o asmenims, auginantiems tris ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, ir asmenims, auginantiems neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialus nuolatinės slaugos poreikis, neapmokestinamasis NT dydis yra 200 tūkst. eurų.

Pažymėtina, kad NT mokesčiu neapmokestinamas NT (arba jo dalis), kuris gyventojo naudojamas socialinei globai ir socialinei priežiūrai; pajamoms iš žemės ūkio veiklos gauti (uždirbti); švietimo darbui; kaip kūrybinės dirbtuvės (studijos) individualiai kūrybinei veiklai (kai gyventojas turi meno kūrėjo statusą), taip pat NT (ar jo dalis), esantis kapinių teritorijoje. Daugiau informacijos apie NT mokestį galima rasti VMI svetainėje.

VMI atkreipia dėmesį, kad dėl pandemijos gyventojams, kurie nevykdo individualios veiklos, automatiškai yra taikomos mokestinės pagalbos priemonės. Jie atleidžiami nuo delspinigių, skaičiuojamų už laikotarpį nuo 2020 m. kovo 16 d. iki 2021 m. birželio 30 d., taip pat iki šios datos jiems neinicijuojami nauji išieškojimo veiksmai mokesčių nepriemokoms, kurios susidarė nuo 2020 m. kovo 16 d. iki 2021 m. balandžio 30 d. Iki š. m. balandžio 30 d. pastarieji gali kreiptis į mokesčių administratorių ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)