Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, 2017 metų rugsėjį kaltinamieji bendrininkaudami tarpusavyje apgaule išviliojo elektroninės bankininkystės duomenis ir iš sąskaitų pasisavino daugiau nei 800 eurų.

Vienas iš vyrų mobiliuoju telefonu paskambino nukentėjusiajai ir prisistatė policijos tyrėju bei informavo, kad buvo pasinaudota jos asmeniniais duomenimis ir neteisėtai prisijungta prie jai priklausančios elektroninės bankininkystės. Jis įtikino moterį toliau bendrauti su tariamu Lietuvos banko prevencijos skyriaus darbuotoju, su kuriuo jis netrukus sujungs.

Kitas kaltinamasis, apsimetęs banko darbuotoju, patikino, kad buvo neteisėtai prisijungta prie jos elektroninės bankininkystės paskyrų, todėl reikia pateikti turimus prisijungimus ir tapatybės patvirtinimo duomenis. Nukentėjusiai pateikus prisijungimo duomenis, sukčiai iš jos valdomų sąskaitų neteisėtai pasisavino jose buvusius pinigus.

Nukentėjusiai įtarus galimą apgaulę ir paskambinus į policijos pareigūnu apsimetusio sukčiaus mobilųjį telefoną, atsiliepęs trečiasis kaltinamasis melagingai patvirtino, kad šis numeris priklauso policijai.

Už sukčiavimą, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis bei neteisėtą elektroninių duomenų perėmimą ir panaudojimą baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmams.