Jo duomenimis, bendras epidemijos aukų skaičius Vokietijoje išaugo iki 872 žmonių.

Vokietijoje koronaviruso plitimo epicentras tebėra Bavarija, Šiaurės Reinas-Vestfalija ir Badenas-Viurtembergas.

Jau daugiau kaip savaitę visoje Vokietijoje gyvenimas beveik sustojo. Dirba tik ligoninės, pašto skyriai, degalinės, vaistinės ir maisto parduotuvės. Kai kuriose federalinėse žemės draudžiama eiti iš namų be svarių priežasčių. Vyriausybės tikslas – maksimaliai sulėtinti infekcijos plitimo tempus, kad nebūtų perkrauta šalies sveikatos apsaugos sistema.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugiau kaip 160 šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė per 900 tūkstančių žmonių, daugiau kaip 45 tūkstančiai infekuotųjų mirė.

Vokietija priėmė 113 COVID-19 pacientų iš kitų ES šalių

Vokietijos ligoninės priėmė 113 koronavirusu užsikrėtusių pacientų iš kitų ES šalių partnerių.
85 pacientai buvo atvežti iš Prancūzijos teritorijų, kuriose ligoninės yra labiausiai perpildytos, 26 – iš Italijos ir du iš Nyderlandų, naujienų agentūrai dpa patvirtino Vokietijos užsienio reikalų ministerija (URM).

Kai kuriuos pacientus atskraidino Vokietijos karinės oro pajėgos.

Dar 81 lova Vokietijoje yra laikoma turintiems atvykti COVID-19 sergantiems žmonėms iš Italijos ir 13 – prancūzams.

Vokietijos URM tvirtino taip pat pasiūliusi Ispanijai priimti koronaviruso pacientus, kuriems reikalinga intensyvi priežiūra, tačiau Ispanijos vyriausybė esą kol kas neatsakė į prašymą ir bando paskirstyti COVID-19 pacientus savo šalies viduje.

Vokietijos „Helios“ privačių klinikų grupė pirmadienį į Madridą nusiuntė penkių gydytojų ir slaugos darbuotojo komandą bei plaučių ventiliatorių, kurie turės padėti sunkiems COVID-19 pacientams.

Taip pat nuo trečiadienio Vokietijos Jėnos miesto universitetinės ligoninės medikų komanda darbuojasi Neapolyje, kur gydo koronavirusu užsikrėtusius žmones.

Vokietijos URM teigimu, šalis Italijai yra nusiuntusi 7 tonas medicininių priemonių, tarp jų – respiratorių ir kvėpavimo kaukių.