Europos čempiono Igorio Kokoškovo auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 90:94 (28:18, 20:23, 19:24, 23:29) turėjo pripažinti Gruzijos krepšininkų pranašumą.

Serbams tai buvo pirmasis pralaimėjimas, o gruzinams – antroji pergalė. Pastarieji iki kito atrankos lango tapo E grupės lyderiais.

Gruzijai pergalę nukalė natūralizuotas amerikietis Thaddusas McFaddenas, kuris per 36 minutes pelnė 33 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Buvusio Kauno „Žalgirio“ trenerio Iliaso Zouroso vadovaujami gruzinai antrajame kėlinyje dar atsilikinėjo 30:41, tačiau po pertraukos pasivijo.

Thaddusas McFaddenas

Prasidėjus paskutinei minutei Serbija vis dar buvo priekyje 90:89, bet T. McFaddenas likus žaisti 33 sekundes smeigė svarbų tritaškį, o likus žaisti 6 sekundes įtvirtino pergalę baudų metimais.

E grupėje varžosi ir Šveicarijos bei Suomijos nacionalinės komandos. Jų tarpusavio akistatoje suomiai šventė pergalę 69:64 (11:21, 10:15, 22:14, 26:14).

Serbija: Aleksa Avramovičius 27, Ognjenas Jaramazas 22, Marko Simonovičius 9.

Gruzija: Thaddusas McFaddenas 33, Giorgi Shermadinis 23 (11 atk. kam.), Beka Burjanadze 11.

Kitose sekmadienio rungtynėse pasaulio čempionai ispanai namuose 69:80 (19:15, 16:23, 20:27, 14:15) neprilygo Lenkijos nacionalinei komandai.

Ispanijos krepšininkai patyrė pirmąjį pralaimėjimą, o Mike'o Tayloro treniruojami lenkai šventė pirmąją pergalę bei tapo grupės lyderiais.

Sergio Scariolo auklėtiniai trečiojo kėlinio viduryje dar pirmavo 45:44, tačiau svečiai iš Lenkijos ketvirčio gale jau patys turėjo dviženklį pranašumą 65:55, kurį išsaugojo iki finalinės sirenos.

Lenkija: A.J. Slaughteris 26, Aaronas Celas 17, Michalas Sokolowskis 13.

Ispanija: Danielis Diezas 16, Sebastianas Saizas 15 (12 atk. kam.), Xavi Rabaseda 7.

Rusija 77:67 įveikė Makedoniją. Nugalėtojus į priekį vedė 34-erių Vitalijus Fridzonas, pelnęs 23 taškus.

Europos čempionė Slovėnija iškovojo pirmąją pergalę 85:78 įveikdama Austriją. Rezultatyviausiai slovėnų gretose žaidė Edo Muričius ir natūralizuotas amerikietis Jordanas Morganas, pelnę po 19 taškų.

Vengrijos rinktinė po atkaklios kovos 62:60 palaužė Ukrainą. Rezultatyvumu išsiskyrė ilgametis vengrų lyderis Davidas Vojvoda, įmetęs 11 taškų.

Italijos nacionalinė komanda išvykoje po atkaklios kovos 87:81 (18:18, 23:29, 18:14, 28:20) palaužė Estijos krepšininkų pasipriešinimą.

Taline rezultatyviausiai pasirodė 22 taškus pelnęs Michele Vitali. Pralaimėtojams 21 tašką surinko Siim-Sanderis Vene. Estijos rinktinė debiutavo ir žalgirietis Kerras Kriisa, kuris per 18 minučių taškų nepelnė, bet atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (76)