Pasak jo, rinkėjų aktyvumas siekė 39,83 proc.

Alžyre ketvirtadienį vyko prezidento rinkimai, prieš aštuonis mėnesius pasitraukus šalį ilgai valdžiusiam Abdelazizui Bouteflikai.

Rinkimai vyko nepaisant protestų kai kuriuose miestuose, balsavimo pažeidimų ir dalinio rinkimų boikoto.

Juose varžėsi penki kandidatai, tarp kurių du buvę premjerai - Abdelmajidas Tebboune ir Ali Benflis.

Balandį prezidentas Abdelaziz Bouteflika buvo priverstas atsistatydinti dėl protestuotojų ir karinių pajėgų spaudimo. Nuo to laiko Alžyrą krečiančių protestų dalyviai reikalavo, kad pasitrauktų visi pagrindiniai A. Bouteflikos bendražygiai, o prieš rinkimus būtų peržiūrėta ir šalies politinė sistema. Pasak protestuotojų, šie rinkimai yra akivaizdi apgaulė, nėra realaus pasirinkimo ir po rinkimų Alžyre niekas nepasikeis.

Šiuos labai nepopuliarius rinkimus kariuomenė laiko būdu atkurti stabilumą šalyje po 10 mėnesių trukusių gatvių protestų.

Tačiau rinkimų ketvirtadienį protestuotojai, nepaisydamu gausių policijos pajėgų, surengė masinę demonstraciją pačiame Alžyro centre bei mažesnes eitynes provincijų miestuose.

Rinkėjų pyktis

Pasak komisijos pirmininko, ketvirtadienio balsavime nedalyvavo net šeši dešimtadaliai rinkėjų. Tai didžiausias rinkėjų pasyvumo rodiklis daugiapartiniuose rinkimuose po nepriklausomybės nuo Prancūzijos atgavimo 1962 metais.

Dešimtys tūkstančių žmonių ketvirtadienį buvo susirinkę Alžyro sostinės centre, o policija bandė vaikyti protestuotojus vandens patranka ir sraigtasparniais.

„Žmonės nori nepriklausomybės“, – skandavo protestuotojai, prasilaužę pro policijos užtvarą ir užtvindę gatves prie Centrinio pašto būstinės – daugiau nei 40 savaitę trunkančių protestų vietą.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai matė, kaip grupė žmonių įsiveržė į vieną balsavietę sostinėje ir maždaug pusvalandžiui sustabdė balsavimą, kol juos išvaikė policija.

Vėlyvą popietę AFP žurnalistas užfiksavo, kaip policija guminėmis lazdomis vaiko likusius protestuotojus.

Sutemus liudininkai pranešė apie vykstančius protestuotojų susirėmimus su policija Beluizdado radone netoli miesto centro.

Kalnuotame Kabilijos regione, kur vyrauja nepasitenkinimo vyriausybe nuotaikos ir kur gyvena didelė dalis šalies berberų mažumos, užpuolikai „apiplėšė balsadėžes ir sunaikino dalį rinkėjų sąrašų“, pasakojo vietos gyventojai.

Bedžajos mieste buvo užpultos dvi balsavimo vietos.

Tizi Uzu mieste saugumo pajėgas panaudojo ašarines dujas, kad išvaikytų vieną vyriausybės pastatą apsupusią minią. Susirėmimai, per kuriuos keletas žmonių buvo sužeisti, užtruko iki vėlyvo vakaro.