Šioje sesijoje Seimas ketina priimti Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, kuriomis būtų grįžta prie motinystės išmokų mokėjimo tvarkos, galiojusios iki šių metų spalio 30 d.

„Priimsime artimiausiu metu dar šioje sesijoje. Manau, kad spėsime iki naujųjų metų tai padaryti“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Praėjusią savaitę su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininke Rimante Šalaševičiūte jis įregistravo tai numatančias Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas.

Siūloma nustatyti, kad reikalavimas būti apdraustu asmeniu, siekiant gauti motinystės išmoką, būtų netaikomas moteriai, turinčiai motinystės socialinio draudimo stažą ir tapusiai neapdraustu asmeniu, neišskiriant, kada asmuo privalo tapti neapdraustu asmeniu. Svarbu, kad tokia moteris turėtų reikalaujamą motinystės socialinio draudimo stažą, t. y. 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius.

„Tada ir tos mamos, kurios nutraukė darbinę veiklą iki nėštumo, įgytų teisę gauti motinystės išmoką, nebūtų sudaroma papildoma našta moterims fiktyviai įsidarbinti bent vienai dienai, siekiant gauti motinystės išmoką“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Įstatymo pataisų projekte taip pat siūloma nustatyti, kad moterims, kurios neturėjo teisės gauti motinystės išmokos nuo 2019 m. spalio 30 d. iki įstatymo įsigaliojimo dėl to, kad tapo neapdraustais asmenimis ne nėštumo laikotarpiu, motinystės išmoka išmokama įstatymo nustatyta tvarka ir terminais.

R. Šalaševičiūtės ir R. Karbauskio skaičiavimais, įstatymo projekte siūlomai nuostatai grįžti prie tvarkos, galiojusios iki 2019 m. spalio 30 d., įgyvendinti iš Valstybinio socialinio draudimo fondo reikės skirti apie 650 tūkst. eurų per metus.