„Pasikalbėjom ir pasižadėjom pasianalizuot prokuroro teikimą per apkaltos prizmę. Kol kas tiek – ar yra galimybė pradėti apkaltos procesą“, – BNS sakė Liberalų sąjūdžio vadovas Eugenijus Gentvilas.

Po Seimo balsavimo dėl P. Gražulio imuniteto vykusiame susitikime dalyvavo opozicinių liberalų, konservatorių ir socialdemokratų atstovai.

Teikti Seimui pradėti apkaltos procesą Konstitucijos turi teisę ne mažiau kaip 36 Seimo nariai, taip pat Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

Parlamentarai antradienį neleido P. Gražulio traukti baudžiamojon atsakomybėn – už tai buvo 65 Seimo nariai, kai reikėjo bent 71 balso. Teisėsauga norėjo Seimo nariui pareikšti įtarimus dėl piktnaudžiavimo.

Už tai, kad būtų panaikinta Seimo nario neliečiamybė, balsavo opoziciniai konservatoriai, liberalai, socialdemokratai, taip pat dalis valdančiųjų „valstiečių“.

Prieš balsavo ir susilaikė kita dalis „valstiečių“ frakcijos, „socialdarbiečių“ ir Lietuvos lenkų rinkimu akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovų.

Teisėsaugos duomenimis, Seimo narys P. Gražulis padėjo tvarkyti šaldytus maisto produktus gaminančios bendrovės „Judex“ problemas, kai Rusijos pareigūnai 2015 metais šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų.

Anot prokurorų, padėdamas įmonei Seimo narys ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas, o iš „Judex“ gavo turtinės naudos.

P. Gražulis kaltinimus neigia ir tvirtina, kad ši byla yra politinis susidorojimas.