„Tvarkiečių“ lyderis sako, kad tai – jo vedamos partijos ir „darbiečių“ idėja.

„Mes („tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“. – ELTA) atlikome tyrimus, žiūrėjome, kokia yra situacija regionuose, koks yra darbuotojų trūkumas ir buvo surastas bendras pasiūlymas, bendras vardiklis – būtent keisti įstatymą, kad valstybės finansuojamų vietų būtų tiek, kiek jaunimas turi darbo", – „Žinių radijui“ sakė R. Žemaitaitis.

Jo teigimu, į studentą investavusi valstybė turi garantuoti, kad jis baigęs studijas gaus darbą pagal specialybę.

„Jeigu tu gauni valstybės finansuojamą mokslą, valstybė į tave investuoja ir iš karto turi garantuoti, kad valstybė tau duos darbo", - teigė jis, pabrėždamas, kad šiuo metu kai kurios studijų programos išleidžia kur kas daugiau absolventų, nei tam iš tikrųjų yra poreikis.

„Lietuvoje teisę baigia per tūkstantį teisininkų kiekvienais metais, o pačių teisininkų valstybės sektoriuje reikia gal tik 200“, - kalbėjo R. Žemaitaitis.

Politiko teigimu, panaši sistema, kai studijas baigę jaunuoliai grįžta į regionus „atidirbti“, veikia sveikatos, policijos, kariuomenės ar pasienio apsaugos srityse.

„Reikia suvokti, kad valstybė turi gyventi pagal tam tikrą dalinę planinę sistemą, t.y. kiek reikia etatų, kiek reikia studentų ir kiek galime mes skirti pinigų. Negalime pinigų šiaip sau mėtyti į dešinę ir į kairę. Negali būti, kad pedagoginį universitetą, fizinio lavinimo mokytojų (studijas. – ELTA) baigia 30 (studentų. – ELTA), kai tuo momentu fizinio lavinimo mokytojų reikia tik 5“, - aiškino „tvarkietis“.

Tokią Mokslo ir studijų įstatymo pataisą Seimo nariai „tvarkiečiai" įregistravo dar pernai gruodį.

Kaip Eltai anksčiau yra sakęs R. Žemaitaitis, siūloma įpareigoti studentus, kurių studijas finansuoja valstybė, atidirbti ne mažiau kaip 3 metus Lietuvoje per 10 metų laikotarpį, jei valstybė sudaro sąlygas įsidarbinti pagal įgytą specialybę.

ELTA primena, kad „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija bando formuoti valdančiąją koaliciją. Šiuo metu vyksta derybos dėl Vyriausybės programos punktų, kuriems pasiūlymų turi visos keturios partijos.

Tarp į valdančiąją koaliciją įsijungti ketinančių „tvarkiečių" reikalavimų – didesnės motinystės išmokos, lengvatinis 5 procentų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas šviežiems maisto produktams, pagamintiems vietos žemės ūkyje, taip pat partijos reikalavimu turėtų būti įsipareigota modernizuoti mažiausiai 2 000 daugiabučių namų kasmet. Tarp pasiūlymų – ir vidutinio darbo užmokesčio pakėlimas iki 1 000 eurų.