Pageidautina, kad šis tribunolas būtų įkurtas kur nors Vidurio Rytuose, naujienų agentūrai AFP sakė Švedijos vidaus reikalų ministras Mikaelis Dambergas.

Jis sakė manąs, kad tribunolui, veikiančiam tame regione, būtų lengviau nagrinėti bylas ir skelbti nuosprendžius negu tokiose šalyse kaip Švedija ar Didžioji Britanija.

„Regioninis mechanizmas būtų arčiau tiek įrodymų, tiek liudininkų parodymų, ir tai galėtų padidinti nuteisiamų asmenų skaičių“, – aiškino M. Dambergas.

Pasak ministro, kelios šalys nagrinėja šias galimybes, todėl Švedijos vyriausybei pasirodė, kad atėjo laikas surengti ekspertų ir valstybių pareigūnų susitikimą, per kurį būtų galima apsikeisti žiniomis ir įsitikinti, ar būtų įmanoma toliau stumti bendrą projektą.

M. Dambergas sakė, kad į susitikimą Stokholme atvyks atstovų iš Nyderlandų, Britanijos, Prancūzijos ir Belgijos.

Už kokius nusikaltimus tribunolas galėtų reikalauti atsakomybės būti palikta aptarti dalyvausiančioms šalims. Švedija sąmoningai pasirinko kol kas nepateikti savojo modelio, nurodė M. Dambergas.

Jis pripažino, kad tribunolo įkūrimas tebėra tolimas ir kad pasiekti šį tikslą būtų sudėtinga.

Ministras atkreipė dėmesį, kad teisinis mechanizmas būtų kuriamas su paveiktomis šalimis, bet bendradarbiavimas su Sirijos prezidento Basharo al Assado režimu atrodo nesvarstytinas.

„Nei Švedija, nei jokia kita šalis, su kuria kalbėjausi, nėra suinteresuota bendradarbiauti su Assado režimu“. Dėl to padėtis tampa keblesnė“, – sakė M. Dambergas.