Pernai 14 buvusių dienraščio „Cumhuriyet“ darbuotojų, įskaitant žurnalistus ir leidinio vadovus, buvo skirtos bausmės už „pagalbą ir bendrininkavimą su teroro organizacijomis, nesant jų nariais“", tačiau apeliacijos svarstymo jie laukė laisvėje.

Stambulo apeliacinis teismas vienbalsiai patvirtino jiems skirtas bausmes. Kaip pranešė „Cumhuriyet“, šeši buvę jo darbuotojai, tarp jų karikatūrininkas Musa Kartas, pasiųsti už grotų.

Veteranas žurnalistas Kadris Gurselas ir teisininkas Bulentas Utku liks laisvėje, nes iki teismo atliko jiems skirtą bausmę, pranešė dienraštis.

Tačiau kitiems žurnalistams, kuriems skirtos daugiau nei penkerių metų laisvės atėmimo bausmės, teks kreiptis į Aukščiausiąjį Apeliacinį Teismą, rašo „Cumhuriyet“. Tarp jų yra tiriamosios žurnalistikos straipsnius rašantis Ahmetas Sikas – prokurdiškos Liaudies demokratinės partijos (LDP) atstovas parlamente.

„Cumhuriyet“ byla sukėlė tarptautinį nepasitenkinimą dėl žiniasklaidos laisvės Turkijoje.

Remiantis žiniasklaidos laisvę ginančios organizacijos „International Press Institute“ (IPI) duomenimis, šiuo metu Turkijos kalėjimuose yra 155 žurnalistai ir leidinių vadovai – daugiau nei kurioje nors kitoje šalyje.

Po pernykščių teismo nuosprendžių protestuodami prieš pasikeitimus laikraščio administracijoje iš „Cumhuriyet“ atsistatydino keletas žurnalistų.