JK parlamento specialusis žiniasklaidos komitetas paskelbė per 200 puslapių vidinių „Facebook“ elektroninių laiškų, kurie buvo surinkti tiriant, kaip socialinis tinklas buvo naudojamas paveikiant rinkimų rezultatus.

Šie elektroniniai laiškai jau figūruoja vienoje byloje Jungtinių Valstijų Kalifornijos valstijoje, socialinių tinklų milžinui iškeltoje jau nebeveikiančio JAV programėlių kūrėjo „Six4Three“.

Komiteto pirmininkas Damianas Collinsas pareiškė, esą iš laiškų tarp „Facebook“ ir programėlių kūrėjų nėra aišku, ar vartotojai buvo informuoti apie tai, kad jų „Facebook“ draugų sąrašas ir kiti privatūs duomenys buvo naudojami.

„Šis socialinis tinklas, „Facebook“, akivaizdu, susitarė su tam tikromis įmonėmis, kas reiškia, kad net ir po taisyklių sugriežtinimo 2014-2015 metais šios įmonės išlaikė laisvą prieigą prie vartotojų duomenų. Dokumentai rodo, kad „Facebook“ įmonėms suteikė prieigą prie vartotojų duomenų pagal tai, kiek artimai „Facebook“ bendradarbiavo su tam tikra programėlių kūrėja“, - tikino D. Collinsas.

Tuo tarpu „Facebook“ pranešime, kurį cituoja agentūra AFP, tikino, kad elektroniniai laiškai yra „tik dalis istorijos, nes jie yra ištraukti iš konteksto, o tai labai klaidina“.

Elektroniniai laiškai neva rodo, kad „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas jau 2012 m. svarstė įvesti mokestį programėlių kūrėjams už prieigą prie vartotojų duomenų.

Tuo tarpu „Facebook“ programėlių kūrėjų platformos direktorius Konstantinosas Papamiltiadis praeitą savaitę AFP tikino, kad įmonė „nėra pardavusi nė vieno vartotojo duomenų“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)