Pagal kelių eismo taisykles, prie STOP ženklo yra būtina sustoti ir, įsitikinus, kad pagrindiniame kelyje nėra automobilių, važiuoti. Tačiau, ko gero, ne visi vairuotojai šią taisyklę žino, o gal tiesiog mano, kad galima jos nepaisyti, jei šalia nėra policijos pareigūnų.

Man pačiai sustojus prie STOP ženklo, už manęs esantys vairuotojai pradėjo signalizuoti garso signalu. Pasijutau tikrai nejaukiai, tačiau, mieli žmonės, prisiminkime, kad prie STOP ženklo būtina sustoti. Už šios taisyklės pažeidimą galima gauti baudą, o vairuotojas, neturintis 2 metų stažo, rizikuoja dar labiau.

Taip, aš neturiu 2 metų stažo. Gal todėl taip stengiuosi laikytis taisyklių, neviršyti greičio. Tačiau, manau, kad jos skirtos ne tam, kad gyventojai bijotų baudų, o tam, kad būtų atsargūs ir budrūs. Kad sumažėtų eismo įvykių ir žūčių, sugriuvusių gyvenimų. Tad, žmonės, stokime prie STOP ženklo, o jei jau Jums taip nedrąsu būti ta balta varna, tai bent jau gerbkime vairuotojus, kurie prisimena ir laikosi šios bei kitų kelių eismo taisyklių.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI primena, kad remiantis KET nuostatomis, „jei sankryžoje ties raudonu šviesoforo signalu pritvirtinta lentelė su žalia rodykle, nukreipta į dešinę, vairuotojams leidžiama sukti į dešinę ir degant draudžiamam šviesoforo signalui, tačiau prieš įvažiuodami į sankryžą jie privalo sustoti prieš kelio ženklą „Stop“ ir (ar) „Stop“ liniją, jei jų nėra – prieš pėsčiųjų perėją, šviesoforą, ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinus, kad tai yra saugu ir nebus trukdoma kitoms transporto priemonėms ir pėstiesiems, kurių judėjimo kryptį jie kerta.“