Projekto „Vaidilos klasika“ idėjos sumantyojai ir organizatoriai – „Vaidilos“ teatro direktorius Gediminas Jankus ir „Vaidilos klasika“ meno vadovas bei pianistas Darius Mažintas – pristatė naujo klasikinės muzikos projekto koncepciją, pirmojo sezono programos turinį bei „Vaidilos“ teatro salės išskirtinumą.

„Kaip ir per šiuos „Vaidilos“ teatro atgimimo metus, taip ir prieš beveik 120 metų, šioje salėje vyko įvairūs koncertai, privatūs renginiai, teatro spektakliai. „Vaidilos“ teatro erdvė visuomet turėjo ypatingą reikšmę Lietuvos menininkams ir muzikantams, o šiandien ji atvira dar didesnėms kūrybinėms galimybėms“, – savo mintis dėstė „Vaidilos“ teatro vadovas G. Jankus.

„Vaidilos“ teatro erdvė klasikinės muzikos projekto idėjai pasirinkta neatsitiktinai. Atsižvelgta į istorinę, architektūrinę bei kultūrinę jos vertę: „Tai 400 sėdimų vietų kamerinė salė, esanti puikioje lokacijoje ir turinti klasikinei muzikai tobulai tinkančią akustiką“, – sakė projekto „Vaidilos klasika“ meno vadovas D. Mažintas.

Žymus Lietuvos pianistas P. Geniušas teigė, kad Vaidilos teatro salė Vilniui suteikia didelį pliusą: „Miesto centre esanti tokio lygio, kokybės ir lokacijos salė – retenybė.“ Pasak menininko, kiekviena muzika turi jai tinkamą erdvę, o „Vaidilos“ teatras turi galimybę tapti „klasikos namais“.

Projekto „Vaidilos klasika“ programa sudaryta atsižvelgiant į pačią erdvę ir jos privalumus. „Programos koncepcija organiškai pasidalino į šiuos muzikos barus: solinius atlikėjų koncertus, kamerinės muzikos kolektyvų bei chorinės muzikos pasirodymus“, – pasakojo D. Mažintas.

„Norėjosi sujungti visus geriausius Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjus bei sukurti naują platformą ir galimybę pasirodyti jauniems Lietuvos virtuozams“, – su įkvėpimu kalbėjo projekto idėjos autorius.

Pirmojo „Vaidilos klasika“ sezono programoje – ypatingas svečias iš užsienio – Ukrainos Grammy laimėtojas vibrafonininkas Andrejus Puškariovas, taip pat klausytojus džiugins fortepijono virtuozas ir Grammy nominantas Andrius Žlabys, fortepijono garsus paverčiantis orkestru Viačeslavas Griaznovas, kamerinis choras „Brevis“, pasirodys Baltijos gitarų kvartetas, įvairūs trio ansambliai.

D. Mažintas, paklaustas, kokią žinutę projekto „Vaidilos klasika“ tapusi frazė „klasika 21 amžiuje“ transliuoja žiūrovams bei klausytojams, teigė, kad viena iš projekto idėjų – klasikinės muzikos ir moderniųjų technologijų apjungimas: „Šiuolaikinis amžius skatina paiimti viską, kas yra geriausia iš moderniųjų technologijų. Atlikėjai jau ne vienerius metus groja ne iš natų sąsiuvinių, o naudodamiesi planšetėmis. Tai gina autorių teises ir skatina ekologiją“, – užtikrintai kalba pianistas D. Mažintas.

P. Geniušas, paklaustas, kokį palinkėjimą turėtų jauniems žmonėms, dar nespėjusiems pamilti klasikos, teigė, kad klasika nėra greito vartojimo dalykas: „Tai tarsi graikiški riešutai, egzotika. Tai sielai suteikia kitos kokybės. Jaunas žmogus klasikinėje muzikoje gali atrasti nepaprastai daug – tai tarsi knyga. Mes skaitome ir laikraščius, ir žurnalus, ten taip pat būna gerų straipsnių, tačiau knyga, kaip ir klasikinė muzika, visuomet turės savo išliekamąją ir kultūrinę vertę bei praturtins mūsų vidų,“ – pozityviai spaudos konferenciją užbaigė P. Geniušas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją