Pirmoji Katalonijos sostinėje esantį baseiną išbandė Rūta Meilutytė. 19-metė lietuvė dalyvavo 50 plaukimo krūtine atrankoje ir be didesnio vargo su pirmu rezultatu pateko į finalą – 30,47 sek.

Už jos nugaros likusi šios rungties pasaulio čempionė Jennie Johansson iš Švedijos (31,28 sek.) nuo „auksinės žuvelės“ atsiliko net 0,81 sek. Trečią laiką kvalifikaciniuose plaukimuose užfiksavo britė Sarah Vasey (31,30 sek.). Į finalą iš viso pateko 8 greičiausios plaukikės iš 39 dalyvių.

Rūta dar buvo užsiregistravusi ir 200 metrų rungtyje, tačiau kvalifikaciniuose plaukimuose nepasirodė.

Tarp finalininkų 50 metrų plaukimo peteliške rungtyje nesunkiai iškopė ir Tadas Duškinas. Jis distanciją įveikė per 24,48 sek. ir tarp 24 startavusių sportininkų užėmė ketvirtą vietą.

Už lietuvį greitesni buvo tik varžybų rekordą pagerinęs Andrijus Govorovas iš Ukrainos (23,27 sek.), rusas Aleksandras Popkovas (23,91 sek.) ir Brazilijos atstovas Martins Henrique de Souza (24,05 sek.).

Puikiai varžybose startavo ir Mindaugas Sadauskas, kuris buvo nepralenkiamas 100 metrų plaukime laisvuoju stiliumi – 25-erių metų panevėžietis užfiksavo 49,35 sek. laiką. Arčiausiai mūsiškio buvo Scottas Duncanas iš Didžiosios Britanijos (49,52 sek.) ir vokietis Steffenas Deibleris (49,64 sek.). Į rungties pusfinalį iškopė 16 greičiausių iš net 75 startavusių plaukikų.

Į 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalį pateko ir Giedrius Titenis – 26-erių metų anykštėnas distanciją įveikė per 1:01,52 min. ir atrankoje užėmė šeštą vietą tarp 50 dalyvių.

Greičiausių trejete kvalifikacijoje išsirikiavo Feilianas Mao iš Kinijos (1:03,80 min.), Lichtenšteino atstovas Christophas Meieris (1:04,06 min.) ir šveicaras Martinas Schweizeris (1:04,10 min.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (178)