Tai yra tikriausiai vienintelis sapnas, kurį iki šiol menu labai aiškiai. Jį sapnavau prieš 8-nerius metus būtent tą naktį, kai mano būsimasis vyras man įteikė sužadėtuvių žiedą.

Sapnavau savo senelį. Tuo metu jis buvo vienintelis artimas Analpilin išėjęs žmogus, kurį labai mylėjau ir gerbiau. Ji buvo giliai tikintis, išmintingas ir garbingas žmogus, nagingas ūkininkas ir šeimos ir galva, savo pavyzdžiu užsitarnavęs mūsų visų pagarbą.

Ir tai buvo vienintelis kartas, kai jį sapnavau. Sapne regėjau savo senelių kaimą, kuriame leisdavau vasaras. Atvykusi ten labai skubėjau į šventę, kuri vyko kitoje sodyboje, norėjau ten kuo greičiau patekti, tiesiog bėgau basa per lauką. Žinojau, kad ten yra draugai, mano būsimasis vyras, o aš vėluoju, skubu, būtinai turiu suspėti.

Aplink baltai žydėjo obelys, nors žemė buvo pilna didelių prisirpusių obuolių. Senelis vaikščiojo po obelų sodą ir mane sustabdė. Jis kalbėjo man, kad nereikia skubėti, nes bėgu visai be reikalo, basa, geriau pasirinkčiau prikritusių obuolių... Tuomet lėtai, besdamas savo lazda, jis pradėjo man juos dėti į krepšį. Tačiau aš tik sumurmėjau, kad man jų visai nereikia ir palikau visą krepšį ant žolės.

Ryte atsibudusi iškart suvokiau, kad senelis sapne man siunčia žinią. Tačiau kokią – nesupratau. Sapne buvo daug skirtingų objektų – ryškiai baltai žydinčios obelys, raudoni obuoliai, miręs artimas žmogus... Niekaip negalėjau sau rasti paaiškinimo tol, kol atsiverčiau sapnininką ir pradėjau analizuoti reikšmes. Žydinčios obelys – nelaiminga santuoka. Obuoliai – gerovė ir džiaugsmas, kurį aš palikau. Miręs artimas žmogus nori pranešti svarbią žinią.

Bandžiau ieškoti kitų sapno reikšmių ir pasiteisinimo sau, kad tai buvo tik sutapimas ar nereikšmingas sapnas. Nors sprendimas jau buvo padarytas, visą laiką iki vestuvių mane kaustė dvejonės, ar elgiuosi teisingai.

Po metų ištekėjau. Deja, santuoka laimės neatnešė...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI primena, kad vienas iš kelių Lietuvoje egzorcistų, Ruklos Šventosios Dvasios parapijos klebonas Arnoldas Valkauskas DELFI anksčiau yra sakęs, kad spiritizmas – vienas bjauriausių dalykų, šamanizmo atmaina.

„Tiesiogiai žmogaus mintys nėra veikiamos, bet veikiama jausminė sfera. Demono veikimas yra angeliškas – angelai minčių neveikia, bet sugeba sukurti tokią jausminę aplinką, kad žmogui pačiam į galvą ateina pavojingų minčių, gali kilti pyktis, įniršis, žmogus blogai jaustis, būti apimtas destrukcijos“, – komentavo kun. A. Valkauskas.

Pasak kunigo, jei neišvarai dvasios, ji tave tampo visą gyvenimą, todėl po spiritizmo seanso reikia būtinai prieiti išpažinties, jos metu prisipažinti, kad užsiėmei spiritizmu. Jei po to dvasios nepasitrauks, reikės specialių maldų.

Jeigu nepadeda kunigo užtarimo malda, kunigo A. Valkausko žodžiais, gali prireikti egzorcizmo. „Kartais būna, kad stipriau pasireiškia velnias, ne tik bildesiais, bet to nereikia bijoti. Svarbu pasižadėti daugiau į tai nelįsti ir neiti pas jokias būrėjas. Jeigu žmogus tvirtai eina tikėjimo keliu, dvasios pasitraukia. O jei nepasitraukia, tuos namus reikėtų pašventinti“, – sakė Nacionalinės egzorcistų asociacijos narys.

Anksčiau DELFI kalbintas ne tik neurobiologijos, bet ir elektronikos, fizikos bei informatikos studijas baigęs M.Puočiauskas, komentuodamas istoriją, kai po spiritizmo seanso namie dėjosi keisti dalykai, juos aiškino ne apsėdimu, o kaip klasikinį lunatizmo atvejį.

Pasak jo, spiritizmo seansų dalyviams gana dažnai indukuojami lunatizmo (somnambulizmo, arba lietuviškai – nakvišumo) priepuoliai. Jų metu žmogus atsikelia iš lovos, perdėlioja daiktus iš vienos vietos į kitą, o atsibudęs ryte neatsimena, ką darė naktį ir labai nustemba radęs daiktus ne savo vietoje.

Artimo žmogaus netektis – sunkiausia patirtis žmogui. Ar ištarėte paskutinį „sudie“, ar nespėjote paskutinįkart atsisveikinti, susitaikyti, kad jo šalia jūsų nebėra, lengva niekada nebūna. Brangaus žmogaus siluetas ne vienam vis dar švysteli minioje, namuose ar netikėtai aplanko sapnuose...

Artėjant Vėlinėms, dienai, kai prisimename visus, kurių jau nebėra šalia mūsų, prašome pasidalinti savo patirtimi – ar jums yra buvę taip, kad mirus artimam žmogui, jo vaizdinys vis dar aplanko? Gal galite papasakoti, kaip su šiuo jausmu susigyvenote? Pasidalinkite savo patirtimi: kaip manote, kodėl taip nutinka, galbūt esate patyrę sutapimų, sapne jūsų artimasis įspėjo, patarė, nuramino?

Pasidalinkite savo patirtimi. Vienam konkurso dalyviui, kurį išrinks redakcija, atiteks 3 mėn. pasirinkto DELFI grupės žurnalo prenumerata. Savo patirtimi kviečiame dalintis el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Artimasis“ arba čia iki lapkričio 15 d.

Skaičius ant konkurso nuotraukos rodo, kiek žinučių žmonės jau atsiuntė bei kiek dienų liko iki konkurso pabaigos.

Konkurso taisyklės:

1. Konkursas vyksta nuo nuo spalio 26 d. iki lapkričio 15 d.;

2. Dalyvauti žaidime gali visi. UAB „Delfi“ darbuotojai žaidime dalyvauti negali;

3. Nugalėtojas/-a renkamas/-a redakcijos 2015 m. lapkričio 16 d. iš visų dalyvavusių žaidime. Nugalėtojas ar nugalėtoja bus skelbiamas konkursiniame tekste ir jam/jai pranešama asmeniškai žaidime nurodytu el. paštu.;

4. Konkurso prizas – 3 mėn. pasirinkto DELFI grupės žurnalo prenumerata;

5. Konkurso dalyvis sutinka su šiomis Taisyklėmis ir pareiškia, kad jis/ji pateikia savo duomenis delfi.lt savo noru ir sutinka, kad jo/jos pateikti duomenys, būtų saugomi delfi.lt duomenų bazėje 3 savaites. Konkurso dalyvis pateikia savo duomenis delfi.lt tam, kad tretieji asmenys (šiuo konkrečiu atveju konkurso prizo steigėjas) galėtų prie šių duomenų prieiti, juos peržiūrėti ir kopijuoti, norėdamas susisiekti su konkurso dalyviais.

DELFI pasilieka teisę kai kurias istorijas publikuoti kaip atskirus straipsnius. Nepaisant to, ar tekstas buvo publikuotas kaip atskiras straipsnis, ar pasirodė konkursinio teksto apačioje kaip žinutė, jis vis tiek dalyvauja konkurse.