Lietuvos krepšininkai – vėl tarp keturių pajėgiausių tautų Europoje.

Dramatiškai vykusiame mače lietuviai kelis kartus buvo įgiję 6-8 taškų persvarą (20:13, 48:40, 74:68), tačiau italai iškart atsitiesdavo, atsakydavo savo sėkminga atkarpa ir išlygindavo rezultatą. Paskutinę ketvirto kėlinio minutę tai padarė Danilo Gallianari (likus 32 sek.) ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jame daugiau jėgų išsaugoję Jono Kazlausko auklėtiniai, vedami Manto Kalniečio, Pauliaus Jankūno ir Jono Valančiūno, susikrovė 7 taškų atsargą (90:83), padidino ją iki dešimties (95:85) ir iškovojo itin svarbią pergalę.

Mūsiškių gretose net trys žaidėjai surinko dvigubus dublius: Jonas Valančiūnas – 26 taškai ir 15 atkovotų kamuolių, Jonas Mačiulis – 19 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, Mantas Kalnietis – 14 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Lietuviai penktadienį 22 valandą pusfinalyje susitiks su Serbija, kuri kitame ketvirtfinalyje 89:75 nugalėjo Čekiją.

Kitą pusfinalio porą sudarys Ispanija ir Prancūzija.

Rungtynės:

Lietuva – Italija 95:85 (21:20, 16:16, 23:23, 19:20; 16:6) po pratęsimo.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 26 (11/13 dvitaškiai, 4/4 baudos, 15 atk. kam., 39 naud, balai), Jonas Mačiulis 19 (5/10 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 10 atk. kam.), Mantas Kalnietis 14 (11 rez. perd.), Mindaugas Kuzminskas 13, Artūras Milaknis 9 (3/4 tritaškiai), Paulius Jankūnas 7, Renaldas Seibutis 6 (9 rez. perd.), Robertas Javtokas 1 taškas. Lukas Lekavičius (2 min.) taškų nepelnė, o Deividas Gailius, Domantas Sabonis ir Antanas Kavaliauskas nežaidė.

Italija: Andrea Bargnani 21 (7/15 dvitaškiai, 1/7 tritaškis, 4/4 baudos), Marco Belinelli 18 (4/5 dvitaškiai, 3/11 tritaškiai, 1/2 bauda), Danilo Gallinari 17, Alessandro Gentile 12, Pietro Aradori 8, Marco Cusinas 4, Andrea Cinciarini 3, Nicolo Melli 2 taškai.

Rungtynių eiga:

Europos čempionate kovojama dėl kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tiesiai į olimpiadą pateks abi finalo dalyvės, o 3-7 vietas užėmusios rinktinės žais atrankos varžybose.

Lietuviai laimėjo šešis žaistus mačus iš septynių (po kontroversiško teisėjų sprendimo 72:74 nusileido tik belgams), tuo metu italai patyrė trečią nesėkmę – prieš tai 87:89 prieš turkus ir 82:101 prieš serbus.

Tiesa, aštuntfinalyje Simones Pianigianio auklėtiniai labai užtikrintai 82:52 nugalėjo Izraelį, o mūsiškiai tik po atkaklios kovos ir fantastiško Jono Mačiulio pasirodymo 85:81 palaužė Gruziją.

FIBA šiam ketvirtfinaliui vadovauti paskyrė lietuvius jau skriaudusį teisėją iš Ispanijos Emilio Perezą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3815)