Rašytojas mirė Vilniuje, ligoninėje, BNS patvirtino Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A.Jonynas. Rašytojas pastaruoju metu sunkiai sirgo.

Prozininkas, eseistas, dramaturgas R. Granauskas gimė 1939 metais Mažeikiuose. R. Granauskas 1958 m. baigė Sedos darbo jaunimo mokyklą. 1968–1970 m. dirbo laikraščio „Mūsų žodis” ir žurnalo „Nemunas” redakcijose. Taip pat dirbo statybininku, šaltkalviu, radijo korespondentu, mokytojavo Mosėdžio vidurinėje mokykloje.

Tarp žymiausių jo kūrinių - apsakymai „Duonos valgytojai" (1975), apysakos „Jaučio aukojimas" (1975 m.), „Gyvenimas po klevu" (1988 m., tais pats metais sukurtas ir LTV filmas), pjesė apie A. Vienažindį „Rožės pražydėjimas tamsoj" (1978 m., pastatyti spektakliai 1978 m. ir 2008 m.), romanai „Duburys" (2003 m., pastatytas spektaklis 2005 m., sukurtas filmas 2009 m.), „Kenotafas" (2005 m.), „Rūkas virš slėnių" (2007), „Trys vienatvės" (2011), kino scenarijai „Vasara baigiasi rudenį" (1982 m.), „Neapykantos pamokos" (1983 m.) ir kiti.

R. Granauskas apdovanotas J. Paukštelio premija (1987 m., už apysaką „Gyvenimas po klevu"), A. Vaičiulaičio literatūrine premija (1995 m., už novelę „Su peteliške ant lūpų"). Kūrėjui buvo skirta Vyriausybės premija (1999 m.), Nacionalinė kultūros ir meno premija (2000 m.), G. Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija (2004 m., už romaną "Duburys"), L. Dovydėno literatūrinė premija (2008 m., už romaną „Rūkas virš slėnių").

2013 metais rašytojo knygą „Šventųjų gyvenimai" Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas išrinko kūrybiškiausia metų knyga. Rašytojo autobiografinė knyga „Trečias gyvenimas" yra tarp pretendentų tapti 2014 m. „Metų knyga" suaugusiųjų knygų kategorijoje.

D. Grybauskaitė: R. Granauskas buvo išskirtinio talento prozininkas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl vieno didžiausių savo rašytojų - daugybės knygų autoriaus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Romualdo Granausko mirties.

Pasak Prezidentės, R. Granauskas buvo išskirtinio talento prozininkas, sukūręs savitą rašymo stilių, puoselėjęs lietuviško žodžio tradicijas ir didelį dėmesį skyręs Lietuvai ir jos žmonėms.

Rašytojo knygos - tai kovojančio ir nepasiduodančio žmogaus istorijos, kuriose liudijami skaudūs, neretai tragiški įvykiai, tačiau juose nėra morali nio pralaimėjimo, nes niekada neišsižadama savo žemės, tapatybės, kalbos.

1999 m. Romualdas Granauskas buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

Dėl šios netekties šalies vadovė pareiškė užuojautą R. Granausko šeimai, Lietuvos rašytojų bendruomenei ir gausiam jo skaitytojų būriui.

A. Butkevičius reiškia užuojautą dėl rašytojo R. Granausko mirties

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė užuojautą dėl gilų pėdsaką Lietuvos kultūroje palikusio prozininko ir dramaturgo Romualdo Granausko mirties.

„Šiemet atšventęs savo 75-metį, jis didelę dalį brandžiausių kūrinių sukūrė jau nepriklausomos valstybės metais, už ką 2000 metais buvo įvertintas Nacionaline kultūros ir meno premija. Rašytojas niekada nesitraukė į šalį, kai reikėjo tarti svarų pilietinį žodį, savo kūryba aktyviai pozicijai kvietė ir Lietuvos žmones. Dėl šios netekties nuoširdžiai užjaučiu velionio artimuosius, bendražygius ir skaitytojus“, – sakoma Vyriausybės vadovo užuojautoje.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (186)