Svečiai iš Skandinavijos nuo pat pirmųjų minučių ėmė demonstruoti, kad šiose rungtynėse lietuviams nebus lengva. Įspūdingu taiklumu atakavę krepšį iš trijų taškų zonos (6 iš 7) Suomijos krepšininkai po pirmojo kėlinio buvo priekyje. Antrame kėlinyje lietuviams pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą (39:42).

Po ilgosios pertraukos daugiausiai Lino Kleizos ir Ado Juškevičiaus pastangomis mūsiškiai perėmė iniciatyvą ir po trijų kėlinių pirmavo 11 taškų skirtumu. Tačiau suomiai nepasidavė ir rungtynėms artėjant prie pabaigos užkūrė tikrą pirtį. Tačiau Lietuvos krepšininkams pavyko atsilaikyti ir iškovoti sunkią pergalę (78:76). Tai jau šeštos Jono Kazlausko treniruojamos rinktinės laimėtos rungtynės pasiruošimo cikle.

Šiose rungtynėse vyriausiojo rinktinė trenerio sprendimu nerungtyniavo Vytenis Čižauskas, Martynas Pocius ir Darjušas Lavrinovičius.

Rungtynių eiga:

Išmetus ginčo kamuolį dėl jo kovojęs Renaldas Seibutis susižeidė alkūnę ir, praėjus vos 5 sekundėms, turėjo palikti aikštelę. Jį pakeitė Martynas Gecevičius. Lietuvių pirmoji ataka buvo nesėkminga, o į tai suomiai atsakė taikliu tritaškiu ir dvitaškiu metimu. Lietuvos komandos taškų sąskaitą atidarė Linas Kleizą, pelnęs du taškus su pražanga (3:5). M. Gecevičius smeigė tritaškį, Mindaugas Kuzminskas pridėjo dvitaškį ir lietuviai jau priekyje (8:7). Į aikštelę sugrįžo R. Seibutis, o joje Suomijos krepšininkai toliau sėkmingai atakavo iš toli (6/7). Tačiau L. Kleiza neleido svečiams per toli pabėgti - 19:24.

Antrasis kėlinys prasidėjo gražiu R. Seibučio dvitaškiu metimu. Tačiau tuomet sekė lietuvių netaiklių metimų serija, o po suomių pelnyto dvitaškio su pražanga Jonas Kazlauskas paprašė minutės pertraukėlės (21:26). Lietuvos komandos 4 minučių taškų badą nutraukė tolimą tritaškį pataikęs Jonas Mačiulis ir kitoje atakoje pridėjęs dėjimą. Lietuviams toliau sunkiai sekėsi pataikyti nuo trijų taškų zonos, tuo tarpu suomiams pelnyti taškus sekėsi žymiai lengviau (28:33). Tuomet sužibėjo R. Seibutis, sėkmingai švystelėjęs tritaškį ir dar uždirbęs varžovui pražangą. Tačiau baudos metimas skriejo pro šalį. Čia pat tris taškus pelnė M. Kuzminskas (2+1) ir rezultatas vėl tapo lygus (34:34). Mantas Kalnietis, įveikęs varžovų gynybą, galingu dėjimu sudrebino krepšį, tritaškį pataikė Kšištofas Lavrinovičius. Tačiau lietuviams niekaip nepavyko apsiginti nuo Suomijos krepšininkų tritaškių ir prieš ilgąją pertrauką mūsiškiai atsiliko trimis taškais - 39:42.

Trečias kėlinys prasidėjo M. Kalniečio tritaškiu ir L. Kleizos dvitaškiu ir Lietuvos komanda susigrąžino persvarą į savo rankas (44:42). Bet suomiai į tai turėjo atsaką ir spurtavo 6:0, tačiau čia pat Adas Juškevičius pelnė tris taškus, po dvitaškį pridėjo L. Kleiza ir Donatas Motiejūnas ir lietuviai vėl priekyje (51:48). Komandos apsikeitė keliais taikliais dvitaškiais metimais, o L. Kleiza už paskutinės vilties pražangą po krepšiu buvo nubaustas nesportine pražanga (55:53). A. Juškevičius pataikė antrą savo tritaškį bei du baudos metimus, Jonas Valančiūnas įkrovė kamuolį iš viršaus, M. Kuzminskas pridėjo du taškus (1+1) ir po trijų kėlinių lietuviai priekyje jau 11 taškų skirtumu - 64:53.

Ketvirto kėlinio pradžioje gražią kombinaciją sukūrė A. Juškevičius, pakabinęs kamuolį virš lanko, kurį galingai įkrovė J. Valančiūnas. Pastarasis kitoje atakoje krepšį sudrebino dar kartą, tačiau suomiai taikliais tolimais metimais po truputį mažino deficitą (72:66). Aikštėje toliau vyko atkakli ir kieta kova, kurią teisėjams ne kartą teko stabdyti skiriant nesportines pražangas. Likus žaisti 2 minutes svarbų tritaškį pataikė M. Kuzminskas, dvi baudas sėkmingai realizavo J. Valančiūnas ir Lietuvos komanda šiek tiek atitrūko (77:69). Tačiau intriga netrukus sugrįžo, kuomet Suomija pelnė penkis taškus be atsako. Likus žaisti 44 sekundes - lietuviai priekyje vos trimis taškais (77:74). Po minutės pertraukėlės mūsiškiams užpulti nepavyko, o Timo Rannikko sėkmingai realizavo du baudos metimus ir skirtumą sumažino iki minimumo. L. Kleiza atsakė taikliu baudos metimu, o suomių tritaškis paskutinę sekundę buvo netaiklus ir Lietuvos rinktinė pasirengimo cikle iškovojo šeštą pergalę iš eilės - 78:76.

Lietuva 78:76 (19:24; 20:18; 25:11; 14:23) Suomija

Lietuva: 17 - Linas Kleiza (28:49, 4/10 dvit., 1/2 trit., 6/7 baud. met., 4 atk. kam., 6 išpr. praž., 4 praž.), po 12 - Jonas Valančiūnas (18:50, 5/9 dvit., 2/5 baud. met., 11 atk. kam., 5 išpr. praž.) ir Mindaugas Kuzminskas (16:35, 3/4 dvit., 1/3 trit., 3/3 baud. met., 2 atk. kam., 4 išpr. praž.), 8 - Adas Juškevičius (17:49, 2/6 trit., 0/2 baud. met.), 7 - Renaldas Seibutis (9:27, 2/3 dvit., 1/2 trit., 0/1 baud. met.), 6 - Jonas Mačiulis (23:57, 1/1 dvit., 1/4 trit., 1/2 baud. met., 4 rez. perd.), po 5 - Mantas Kalnietis (30:41, 1/6 dvit., 1/3 trit., 6 rez. perd., 4 atk. kam., 2 per. kam., 5 kl.) ir Martynas Gecevičius (10:21, 1/3 trit., 2/2 baud. met.), po 3 - Donatas Motiejūnas (14:28, 1/4 dvit., 0/1 trit., 4 atk. kam., 2 rez. perd.) ir Kšištofas Lavrinovičius (7:13, 0/2 dvit., 1/1 trit., 3 atk. kam.), Tomas Delininkaitis (11:42, 0/1 trit. ir 4 praž.) ir Robertas Javtokas (10:08, 0/1 dvit., 2 atk. kam.) taškų nepelnė. Vytenis Čižauskas, Martynas Pocius ir Darjušas Lavrinovičius nerungtyniavo.

Suomija: 20 - Petteri Kaponen (4/8 trit., 7 rez. perd.), 14 - Shawn Huff (4/5 trit., 7 atk. kam.), 11 - Tuukka Kotti (5/12 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), 9 - Gerald Jr Lee (4/7 dvit., 5 atk. kam.), 7 - Sasu Salin (6 atk. kam., 5 praž.), 6 - Hanno Mottola (2/2 trit, 4 praž.), 5 - Teemu Rannikko.

Bendra statistika: Lietuva - Suomija

Dvitaškiai: 17/40 (42.5%) - 15/37 (40.5%)

Tritaškiai: 9/26 (34.6%) - 12/23 (52.2%)

Baudos metimai: 17/24 (70.8%) - 10/17 (58.8%)

Atkovoti kamuoliai (puolime/gynyboje): 41 (16/25) - 37 (10/27)

Rezultatyvūs perdavimai: 15 - 16

Pražangos: 20 - 26

Klaidos: 9 - 13

Perimti kamuoliai: 5 - 7

Blokuoti metimai: 1 - 3

Naudingumas: 84 - 86

Turnyre be lietuvių ir suomių dar dalyvauja Rusijos bei Čekijos rinktinės, kurios tarpusavyje išmėgino jėgas pirmame dienos mače. Jame stipresni buvo čekai, rezultatu 74:72 įveikę varžovus iš Rusijos.

Ketvirtadienį lietuvių varžovais bus rusai, o suomiai susitiks su čekais.

1.Lietuva1078:762
2.Čekija1074:722
3.Rusija0172:741
4.Suomija0176:781

Pasiruošimo cikle lietuviai jau spėjo sužaisti penkis draugiškus susitikimus, kuriuose šventė pergales. Lietuvos krepšininkai po du kartus įveikė Belgijos rinktinę (86:61 ir 66:53) ir Švedijos nacionalinę komandą (95:64 ir 97:69).

Vienintelėse rungtynėse, kurios vyko svečiuose, J. Kazlausko auklėtiniai šeštadienį Skopjė mieste 62:50 nugalėjo Makedonijos krepšininkus.

Europos čempionato B grupėje Lietuvos krepšininkai varžysis su Serbijos, Latvijos, Juodkalnijos, Makedonijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinėmis.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (706)