Solidžiais rezultatais nudžiugino Lietuvos komandos vaikinai, kurie iškovojo vietas stipriausiųjų trisdešimtuke.

18-metis Algirdas Bartkevičius 3,6 km trasą su 17 kontrolinių punktų įveikė per 27 min. 17 sek. ir užėmė 19-tą vietą. Tai kol kas aukščiausias lietuvių pasiekimas šių metų pasaulio jaunimo pirmenybėse.

Gediminas Morėnas, trasą įveikęs per 28 min. 19 sek., buvo 30-tas.

Stipriausi vidutinėje trasoje buvo Švedijos atstovai, kuriems atiteko visos trys prizinės vietos – čempionu tapo Emil Svensk (24 min. 32 sek.), sidabrą iškovojo Anton Johansson (24 min. 33 sek.), o bronzos apdovanojimas – Jens Wangdahl (24 min. 41 sek.). Vidutinės trasos finale startavo 60 stipriausių sportininkų.

Merginų grupėje Lietuvos atstovėms sekėsi kiek kukliau – Milda Radzivonaitė finalinėse varžybose užėmė 45-tą vietą, ji 3 km su 14 kontrolinių punktų trasą įveikė per 34 min.

Vesta Ambrazaitė trasoje užtruko 40 min. 26 sek. ir tarp 60-ties finale startavusių sportininkių liko 55-ta. Nugalėtoja tapo Danijos atstovė Thrane Miri Odum, kuri trasą įveikė per 25 min. 05 sek., antrą vietą iškovojo švedė Lisa Risby (25 min. 36 sek.), o trečia buvo Norvegijos sportininkė Mathilde Rundhaug (25 min. 45 sek.).

Sportininkai čempionate dar varžysis dėl apdovanojimų sprinto rungtyje bei trijų etapų estafečių varžybose. Pasaulio jaunimo orientavimosi sporto čempionate dalyvauja 333 sportininkai iš 39 šalių.