Kiek kartų pats buvote tas vairuotojas, dėl kurio keikėsi kiti? Ar dažnai susimąstote, kaip žmonės pasikeičia, atsisėdę prie automobilio vairo? Kuo jie tampa, kam ir ką mėgina įrodyti?

„Nenoriu apie tai net kalbėti... Erzina nemokančios vairuoti blondinės su savo sponsorių džipais. Apie kamščius net nekalbu, visi važiuoja kas sau – taip kaip nori ir apie kitus negalvodami. Pažiūrėkite, kaip elgiasi net tuo metu, kai gatvėse pilna sniego...“, – neslėpdamas pagiežos praėjusiais metais mums sakė vienas sostinės taksistas.

Eismo kultūros bei ją lemiantys psichikos sveikatos veiksniai dažnai tyrinėjami kitose šalyse. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos automobilininkų asociacijos atlikta apklausa parodė, kad labiausiai vairuotojus erzina ir nereikalingą stresą kelia „sėdėjimas ant uodegos“ (tą nurodė 36 proc. apklaustųjų), kalbėjimas telefonu vairuojant (23 proc.), važiavimas kelio viduriu (18 proc.), neatsargus manevravimas tarp juostų (6 proc.) bei lėtapėdiškumas (5 proc.). Pastarasis įprotis 18-24 m. amžiaus vairuotojus erzina 4 kartus labiau negu vyresnius nei 45 m. eismo dalyvius.

Kas labiausiai erzina Jus, Lietuvos eismo dalyvius?
Kviečiame skaitytojus šio rašinio komentarų laukelyje išsakyti savo nuomonę, kokie mūsų šalies eismo dalyvių įpročiai erzina labiausiai. Komentarus galima vertinti. Geriausiai įvertintus pastebėjimus apie vairavimo kultūrą, pačių skaitytojų prisipažinimus, skundus dėl kitų eismo dalyvių (nesvarbu, tai gali būti ir pėstieji, ir mikroautobusų vairuotojai, ir kiti) ar trumpas istorijos.

Po mėnesio mes suskirstysime komentarus į kategorijas ir paprašysime, kad juos pakomentuotų garsiausi Lietuvos psichoterapeutai.