Nugaros skausmas - nesvarbu, trumpalaikis ar chroniškas - smarkiai apsunkina kasdienį gyvenimą. Veriantį skausmą gali sukelti tam tikri judesiai, neįprasta kūno padėtis. Chroniško maudimo priežastimi gali tapti patemptas raumuo, sausgyslė ar raištis, taip pat įvairių organų veiklos, pavyzdžiui, inkstų, sutrikimai.

Norėdami numalšinti nugaros skausmus, žmonės dažnai griebiasi vaistų. Daugelis jų pasižymi neigiamais šalutiniais poveikiais ir pablogina gyvenimo kokybę. Būtina apsilankyti pas gydytoją, išsiaiškinti skausmo priežastį ir aptarti galimus gydymo būdus. Kartais, jei priežastys nėra labai rimtos, galima išbandyti natūralius analgetikus, pavyzdžiui, aromaterapiją ir eterinius aliejus.

Natūralių analgetikų privalumai

Natūralūs nugaros skausmų malšinimo būdai, tokie kaip aromaterapija, pasižymi daugybe privalumų. Natūralūs “vaistai” - nuo skausmą slopinančių augalų iki sporto - malšina skausmą ir tuo pačiu pagerina bendrą savijautą. Kaip tai suprasti? Tai reiškia, kad kuo stipresni ir tampresni jūsų raumenys, sąnariai bei raiščiai, kuo geresnė kraujotaka, kuo stipresnė imuninė sistema, tuo rečiau jus kamuos pasikartojančios problemos.

Žinodami, kaip natūraliais būdais sumažinti nugaros skausmus, suvartosite mažiau vaistų, o kai kuriais atvejais išsiversite ir be jų. Tai ypač svarbu tais chroniško skausmo atvejais, kai vaistus reikia vartoti ilgai ir didelėmis dozėmis. Įprasti vaistai, tokie kaip acetaminofenas, ibuprofenas, naproksenas, pasižymi neigiamais šalutiniais poveikiais. Tai ne problema, kai vaistai naudojami neilgai ir nedidelėmis dozėmis, tačiau per ilgą laiką jie gali pažeisti kepenis ir inkstus, sukelti virškinamojo trakto problemų, opų. Stipresni gydytojų išrašyti vaistai, tokie kaip raumenų relaksantai, opiatai ir kortikosteroidų injekcijos, pasižymi dar stipresniais neigiamais poveikiais.

Ir nors eteriniai aliejai neišgydys nugaros skausmų, aromaterapija gali juos apmalšinti, o taip pat ir atpalaiduoti nervus, pagreitinti gijimo procesą, pagerinti psichinę savijautą. Aromaterapijos poveikis subtilesnis nei vaistų, bet tinkamai pritaikyta ji yra labai naudinga.

Nugaros skausmus malšinančių eterinių aliejų sąrašas

Štai eteriniai aliejai, padėsiantys natūraliai apmalšinti nugaros skausmus:

* Ramunėlių aliejus padeda kontroliuoti raumenų spazmus. Jis taip pat pasižymi analgetinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis.

* Levandų aliejus - dar vienas efektyviai nugaros skausmus malšinantis aliejus. Jis apsaugo nuo raumenų spazmų, slopina skausmą ir uždegimą, padeda atsikratyti streso ir įtampos.

* Kvapiojo šalavijo aliejus ne tik ramina ir slopina nerimą, bet ir kontroliuoja spazmus bei gydo uždegimus. Šio eterinio aliejaus nenaudokite, jei esate nėščia.

* Kraujažolės pasižymi priešuždegiminėmis ir priešspazminėmis savybėmis.


* Rozmarinai malšina skausmą ir spazmus. Jie padeda sumažinti nugaros skausmus, nes pagerina kraujotaką.

* Pipirmėčių aliejus malšina raumenų skausmus.

* Bosvelijos eterinis aliejus garsėja priešuždegiminėmis savybėmis, ramina.

Galite naudoti tik vieną kurį nors aliejų, tačiau geriausių rezultatų pasieksite juos maišydami. Nugaros skausmus gerai malšina pipirmėtės su rozmarinais, levandos su bosvelijomis, ramunėlės su šalavijais.

Kaip naudoti šiuos aliejus?

Kaip naudoti eterinius aliejus, kad jie apmalšintų nugaros skausmus? Vienas efektyviausių būdų - aromaterapinė vonia. Jau vien šiltas vanduo atpalaiduoja pavargusius, maudžiančius raumenis ir pagerina kraujotaką. Į stiklinę su vandeniu ar pienu įlašinkite 8-10 pasirinkto eterinio aliejaus ir supilkite į vonią. Pagulėkite 15-20 min.

Kitas būdas - pasigaminti masažo aliejaus ir jį įtrinti į skaudančias vietas. Į simondsijų (jojobos), migdolų ar vynuogių kauliukų aliejų įlašinkite eterinio aliejaus (60 ml aliejaus reikės 25 eterinio aliejaus lašų), pamirkykite pirštų galiukus ir sukamaisiais judesiais pamasažuokite nugarą. Jei įmanoma, paprašykite, kad jus kas nors pamasažuotų. Ši procedūra padės suaktyvinti cirkuliaciją, numalšins maudimą, atpalaiduos raumenis ir apmalšins nugaros skausmus.

Kaip natūraliai, saugiai ir efektyviai palengvinti nugaros skausmus? Pasikalbėkite su gydytoju, mankštinkitės, kad stiprėtų raumenys, pagalvokite, ar nevertėtų išbandyti aromaterapijos. Gali būti, kad nuspręsite ar privalėsite vartoti vaistus, tačiau turėdami daugiau informacijos, galėsite priimti jums geriausią sprendimą.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)