aA
Gerklės ligoms gydyti tinka priemonės su eteriniais aliejais. Pavyzdžiui, tepalu, kurio sudėtyje yra eukalipto ir pušų spyglių aliejaus trinami padai, krūtinės ląsta. Daugelio tepalų sudėtyje esantis kamparas, spygliuočių aliejus suskystina ir palengvina bronchų sekreto atsiskyrimą, paspartina jo pašalinimą pro virpamąjį epitelį, malšina kvėpavimo takų dirginimą, slopina infekciją.
© Corbis/Scanpix

Toks vaistas paprastai tinka ir suaugusiajam, ir vaikui. Tokį balzamą galima vartoti inhaliacijoms – išspaudus šiek tiek tepalo į verdantį vandenį, pakvėpuoti jo garais. Tačiau būkite atsargūs – inhaliacijos tirpalų, kurie turi eterinių aliejų, nerekomenduojamos sergantiesiems astma, lėtiniu bronchitu, taip pat ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Kiekvieno vaisto etiketėje nurodyta jo sudėtis, be to, apie tai turėtų paaiškinti gydytojas arba vaistininkas.

Jei negalite kvėpuoti eterinių aliejų prisotintu oru, paruoškite vaistažolių – beržo pumpurų, liepų žiedų, čiobrelių, šalpusnio, raudonėlio, levandos, ramunėlių ar pipirmėtės nuovirą. Tinka kvėpuoti druskos ar sodos prisotintais garais.

P.S. Inhaliacijos nerekomenduojamos, kai temperatūra yra aukštesnė nei 37,5ºC ar jei esate alergiški žiedadulkėms ar kitoms medžiagoms, esančioms eteriniuose aliejuose.