Koncerto metu visi norintieji galės labai paprastai ir lengvai užsiregistruoti į negiminingų kaulų čiulpų donorų registrą, t.y. tapti kieno nors gyvybės gelbėtoju. Lietuvoje, Vokietijoje, Naujojoje Zelandijoje, Meksikoje ar Australijoje – bet kuriame pasaulio taške kenčiančiam nuo leukemijos žmogui gali prireikti būtent jūsų kaulų čiulpų. Donoro ir priimančiojo kaulų čiulpus organizmai turi būti labai panašūs, todėl labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių registruotųsi į donorų gretas, didindami sergančiųjų šansus išgyventi.

Visi akcijos dalyviai koncertuoja nemokamai, be jokio atlygio – tiesiog norėdami palaikyti šaunią Vilniaus mokytojų namų, Kristupo vasaros festivalio ir bendrijos „Kraujas“ iniciatyvą – suteikti klausytojams progą sužinoti daugiau apie tai, kaip jie galėtų sugrąžinti sveikatą kenčiantiems skausmą ir tyliai nykstantiems žmonėms.

„Sužinojęs daugiau apie kaulų čiulpų donorystę, manau, galėčiau tapti donoru,“ – tvirtina dalyvaujančios akcijoje grupės „Stipriai kitaip“ narys Vidas Bareikis. - „Labai svarbu, kad žmonės žinotų, jog tai ne taip jau ir sunku.“

„Nebūtina būti asmens sargybiniu arba gaisrininku, kad galėtum išgelbėti kito žmogaus gyvybę,“ - antrina Robert Markovski, grojantis diksilende „The Rising Band“, - „Užtenka tik užpildyti anketą ir prisėsti kelioms minutėms ant kėdės, kuri yra mačiusi labai daug gerų žmonių. Noriu papildyti jų gretas.“

Kvinteto „Linksmai“ narys Tomas Vaičiulis sakosi pats jau buvęs donoru: „Tikrai palaikome donorystę, nes niekada nežinai, kada pačiam ko prireiks. Ne veltui sakoma: duok negailėdamas – grįš su kaupu.“ Grupės „Subtilu Z“ bent du nariai – nuolatiniai kraujo donorai ir yra užsiregistravę negiminingų kaulų čiulpų donorų registre. Duetas „Gerai gerai & Miss Sheep“, kurių credo – tiesti pagalbos ranką tiems, kam labiausiai to reikia, prisipažįsta ketinantis registruotis į kaulų čiulpų donorų gretas: „Labiausiai motyvuoja tai, kad mūsų kaulų čiulpai, galbūt išgelbės kažkam gyvybę.“ Gospel chore „A. K. Voices“ atrastume bent keletą narių, kurie jau yra arba pasiryžę tapti donorais.

Milijonai žmonių visame pasaulyje dovanoja savo kaulų čiulpus. Tai nesudėtinga. Tai nieko nekainuoja, neskauda ir nieko neatima. Tai gali suteikti kažkam šansą gyventi.

„Padaręs gerą darbą – pats jautiesi smagiau, džiaugiesi vidumi. Jau nekalbam apie tai, kad taip žmogus pelno pagarbą, į jį žiūrima visai kitaip. Ir galiausiai, gerumas su kaupu sugrįžta atgal,“ - tvirtina atlikėjai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją