Ispanija pristatė Danielio Canogaro sukurtą vaizdo instaliaciją - palubėje pakabintą daugiau nei 30 metrų ilgio kilpos formos šviesos diodų ekraną, kuriame matomi einantys ar šliaužiantys žmonės, nufilmuoti iš viršaus.

Pasak D.Canogaro, artimiausius šešis mėnesius pagrindiniame viršūnių susitikimų pastate Briuselyje eksponuojamas kūrinys atspindi "sudėtingą teritorinę, ekonominę ir socialinę transformaciją", kurią Europos Sąjunga išgyveno per pastaruosius metus.

"Šis darbas... yra nuolatinės dinamikos, kurios Ispanija norėtų suteikti ES kultūros politikai, išraiška", - sakė ES pirmininkaujanti Ispanija antradienį darbo pristatymo ceremonijos metu.

Renginyje dalyvavusieji sakė, jog instaliacija "Travesias" (Sankirtos), buvo mažų mažiausiai įdomus, be to, neįžeidžiantis kūrinys, kuris nesukėlė jokių diplomatinių incidentų.

Praėjusiais metais Čekija pristatė spalvingą mozaiką, kurios autorius Davidas Cerny norėjo pasijuokti iš egzistuojančių nacionalinių stereotipų, tačiau savo kūriniu įžeidė nemažai ES valstybių.

Prancūziją instaliacijoje buvo prispaudęs užrašas "GREVE" (Streikas), Italija buvo pavaizduota kaip futbolo aikštė su žaidėjais, o Vokietijai skirtame darbe buvo galima įžvelgti užuominą į svastikos ženklą. Tuo tarpu Didžioji Britanija vaizduojama kaip ES neegzistuojanti valstybė, o Bulgarijos plotą dengė unitazas grindyse.

Mozaika taip papiktino kai kurias šalis, kad Bulgarija pateikė oficialų skundą ir vos prieš penkerius metus Bendrijos nare tapusi Čekijos Respublika buvo priversta jos atsiprašyti. Instaliacijos autorius pareiškė apgailestavimą, kad jo humoras liko nesuprastas.

Todėl Ispanijos pristatytą instaliaciją visos 27-ios ES šalys sutiko su palengvėjimu.

Tačiau jeigu jau instaliacija vaizduoja ES pasikeitimus pastaraisiais metais, kai kam gali kilti klausimas, kodėl ekranas primena atrakcionų kalniukus su kvapą gniaužiančia mirties kilpa per vidurį.