Kaip BNS teigė ekipažo žygį sekantis Kauno aeroklubo direktorius Algimantas Žentelis, sekmadienį iš Niujorko planavę pakilti lakūnai dėl prastų oro sąlygų šiek tiek atidėjo skrydį - startuos pirmadienį dieną (Lietuvos laiku - antradienio naktį).

Lietuvos pilotai Niujorko "Republic" oro uoste nutūpė šeštadienį vakare.

Į Niujorką "Piper Twin Comanche" ekipažas atskrido iš Kanados Septo salos. Pilotai Niujorke planavo nusileisti dar penktadienį, tačiau planuotą skrydį teko atidėti dėl Nepriklausomybės dienos šventės JAV ir prasto oro Kanadoje.

Pasak A.Žentelio, pilotai jam teigė norintys kuo greičiau pasiekti Čikagą, kelias dienas ten pailsėti ir atlikti lėktuvo patikrinimą.

A.Žentelio teigimu, 49 metų V.Ramonas ir pora metų jaunesnis G.Staniulis planuoja grįžti į Lietuvą panašiu maršrutu, tik neketina leistis Niujorke. Kol kas kelionės į Lietuvą startas numatytas pirmadieniui.

Kelionė atgal, Kauno aeroklubo direktoriaus manymu, turėtų užtrukti trumpiau, nebent vėl sutrukdytų orai.

Pilotai 7,5 tūkstančių kilometrų distanciją tikėjosi įveikti per 35-37 valandų skrydį. Dėl nepalankių oro sąlygų ir techninių problemų - per atsitiktinumą Bergene sulūžusį sraigtą - skrydis iš Kauno iki Niujorko truko 16 parų.

Anksčiau buvo planuota, kad pilotai į Lietuvą grįš liepos 19 ar 20 dieną.

Birželio 20 dieną prasidėjusį skrydį per Atlanto vandenyną į JAV ir atgal kauniečiai pilotai skiria prieš 70 metų tragiškai pasibaigusiam legendiniam "Lituanica" skrydžiui.

Pavykus V.Ramono ir G.Staniulio sumanymui, tai būtų pirmasis skrydis iš Lietuvos per Atlantą ir atgal lengvu lėktuvu.

Ankstesniais kartais, pagerbiant legendinių Lietuvos lakūnų žygį, nedideli lėktuvai keletą kartų perskrido Atlantą tik į vieną pusę - iš JAV į Lietuvą.

V.Ramono ir G.Staniulio pilotuojamas JAV pagamintas dvimotoris lėktuvas "Piper Twin Comanche" yra gerokai modernesnis už vienmotorę "Lituanica", tačiau jame, kaip ir "Lituanica", nėra tolimojo ryšio priemonių, nuo apledėjimo apsaugančios sistemos.

Du lietuvių lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas 1933 metų liepos 15 dieną pakilo iš Niujorko nedideliu vienmotoriu lėktuvu "Bellanca", pavadinę jį "Lituanica", kad be nutūpimo perskristų Atlanto vandenyną ir pasiektų Kauną.

Sėkmingai įveikę Atlantą ir didžiąją Europos dalį, dėl iki šiol neišaiškintų priežasčių jie žuvo liepos 17 dieną tuometinės Vokietijos Soldino miške (dabar Lenkijoje), belikus vos keliems šimtams kilometrų iki kelionės tikslo.

Per 37 valandas 11 minučių įveiktas 6411 kilometrų atstumas buvo antrasis to meto aviacijos pasiekimas.

Šiemet, minint tragiškai pasibaigusio skrydžio 70-ąsias metines, Lietuvoje bei Lenkijoje vyksta daugybė renginių.