aA
Pasaulinio garso kompozitorius George`as Gershwinas (1898-1937) per tragiškai trumpą karjerą savo muzika spėjo nutiesti tiltus tarp rimtosios muzikos ir džiazo, jis vienas pirmųjų džiazą iš restoranų ir klubų perkėlė į koncertines sales ir buvo įvertintas žymiausių kompozitorių ir muzikų.
© Corbis/Scanpix

G. Gershwinas gimė 1898 m. Niujorke žydų emigrantų šeimoje. Tikrasis jo vardas buvo Jakovas Geršovicas. Beje, kompozitoriaus mamos šeima buvo iš Vilniaus litvakų.

Taigi galime didžiuotis, kad G. Gershwino giminės šaknų yra ir Lietuvoje.

G. Gershwvino draugija rengia didžiulį šventinį koncertą, kuris vyks šių metų gegužės 17 d. Vilniaus kongresų rūmuose.

Žymiausiame G. Gershwino kūrinyje – amerikiečių nacionaline tapusioje operoje „Porgis ir Besė“ (koncertinis atlikimas) pagrindinius vaidmenis atliks Tiffany Jackson (sopranas) ir Kenneth Overton (bosas) iš Jungtinių Amerikos valstijų bei Kauno valstybinis choras, vadovaujamas Petro Bingelio.

Kitus labai populiarius kūrinius – koncertą fortepijonui ir orkestrui „Žydroji rapsodija“, simfoninį paveikslą „Amerikietis Paryžiuje“, „Summertime“ atliks Asmik Grigorian (sopranas), Petras Geniušas (fortepijonas), rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Koncerte gros Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, kuriam diriguos Gintaras Rinkevičius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.