Atsiųstame pranešime ji dalijasi baziniais patarimais, kurie pravers pirmą kartą keliaujantiems tėveliams.

Ką pasiimti?

Vienas svarbiausių kelionės su vaiku atributų – vaikiška gertuvė, taip pat vaikiški indai ir seilinukas. Kelionėse praverčia užkandžių dėžutės, į kurias galima susidėti iš anksto paruoštus užkandžius ar maistą, gaminamą kelionės metu. Pasak E. Juzumas, itin svarbu užtikrinti, kad kelionės metu maistas būtų tinkamai transportuojamas ir išliktų šviežias. Šviežios daržovės, tyrelės ir kiti užkandžiai turi būti laikomi tinkamoje temperatūroje.

„Keliaujant automobiliu visada praverčia šaltkrepšis. Tai nėra pirmo būtinumo atributas, bet tam, kad maistas išliktų šviežias, jis labai praverčia. Kūdikių tyrės turi keliauti šaltai, sandariai ir saugiai. Taip pat nepamirškite šlapių servetėlių ir rankų dezinfekavimo skysčio. Jeigu vaikas maitinamas pieno mišiniu, reikėtų įsigyti kelis buteliukus, kad panaudojus vieną būtų galima iš karto naudoti kitą. Taip pat svarbu steriliai susidėti esminius daiktus, kurie reikalingi mišinio paruošimui“, – sako maisto fotografė.

Kitas pravartus prietaisas – maisto trintuvas. Jeigu automobilyje ar krepšyje turite laisvos vietos, maisto trintuvas gali palengvinti kelionę. Neturint galimybės gauti vaikui šilto, tinkamo maisto, galima lengvai pagaminti trintą daržovių košę, sriubą ar namų gamybos tyrelę.

„Keliaudami su vaikais įvertinkite tą vietą, kur ketinate apsistoti, ir ieškokite tokios, kurioje būtų patogu gaminti. Žinoma, alternatyvų visada galima ieškoti ir kavinėse – paprašius, darbuotojai dažniausiai supratingai pagamina geriausią variantą vaikui, tačiau yra galimybė maistu ir nusivilti“, – pataria tinklaraščio „Mano vaikas valgo viską“ autorė.

Užkandžiai – išsigelbėjimas

E. Juzumas teigia, kad kelionės metu išsigelbėjimu gali tapti trumpo naudojimo užkandžiai: „Itin patogus užkandis yra tyrelės – panaudojai, užsukai, išrūšiavai, išmeti, tai tikrai labai paprasta. Užkandžiams taip pat puikiai tiks jogurtas su gerosiomis bakterijomis ir skaidulomis.“

Planuojant vaiko užkandžius, geriausia rinktis kuo natūralesnius produktus, kurie lengvai virškinami. Užkandžiai taip pat turi būti patogiai supakuoti ir valgomi. Maisto tinklaraštininkė teigia, kad kaip puikus užkandis mažiesiems gali pasitarnauti paprasčiausia juoda duona su humusu, varškės užtepėlė ar riešutų sviestu.

„Juodą duoną patogu valgyti vaikams, kurie dar neturi prasikalusių dantukų. Galima rinktis vertingesnę – pilno grūdo ar daržovių duoną. Tačiau nepatartina rinktis duonos su sėklomis, vaikas gali jomis paspringti.

Užkandžiui taip pat puikiai tinka bananas arba vertingos sudėties užpilama košė. Vaikams puikiai tiks keptos daržovės – moliūgas, saldi bulvė ar morka, jas gardu valgyti ir atšalusias. Geriau kramtantiems vaikams – sūrio lazdelės ar nesūdyti krekeriai. Kelionėje taip pat puikiai gali pasitarnauti ir namuose kepti, atšalę, vertingos sudėties blynai“, – pataria tinklaraštininkė.

Kelionės užsienyje

Maisto fotografė teigia, kad kelionė su vaiku neturėtų virsti rutina ar darbu, tačiau pasiryžimas gaminti vaikui visos kelionės metu – sveikintinas dalykas. Esant galimybei, geriausia maišyti gaminimą ir mitybą restorane.

„Palaikau idėją kelionės metu gaminti maistą namuose, tačiau jei tai nepavyksta, nereikėtų krimstis – keliauti su vaiku ir taip didelis iššūkis. Valgant restorane, personalas dažniausiai maloniai pasiūlo ir vaikams tinkamų opcijų, tad apsistoję viešbutyje tikrai neprapulsite. Pavyzdžiui, visada galima užsisakyti sriubos ar žuvies su virtomis daržovėmis. Svarbu nepersistengti ir prisiminti, kad atostogos yra atostogos ir mamai, tad kartais nuo gaminimo rutinos pabėgti dar geriau“, – primena E. Juzumas.

Keliaujant užsienyje reikia pasidomėti, kokios kokybės toje šalyje yra geriamas vanduo, nes ne visur jis toks švarus kaip Lietuvoje. Vaiko gertuvė turėtų visada būti pripildyta ir praplaunama geriamu vandeniu.

„Jeigu lankomos šalies vandentiekis nėra švarus, nebūtina vežtis vandens iš Lietuvos. Kokybiško vandens galima surasti viešbutyje arba nusipirkti vietinėje maisto prekių krautuvėje. Esant karštam klimatui, svarbu vaikui duoti daugiau vandens nei įprastai, puikiai atgaivins ir užkandžiai, kurie savyje turi daug vandens, pavyzdžiui, arbūzas, agurkas ar braškės. Karštas klimatas skatina didesnį prakaitavimą, tad kūnas praranda daugiau elektrolitų, tokiu atveju būtų naudingas negazuotas vanduo, kuris turi daug mineralų“, – teigia „Mano vaikas valgo viską“ tinklaraščio autorė ir priduria, kad nereikėtų nerimauti, jei vaikas karštomis dienomis mažiau valgo – tai visiškai natūralus procesas.

Dairosi vietinių gamintojų prekių

Prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė sako, kad kūdikių maisto asortimente Lietuvos gamintojų produkcijos kiekis nuosekliai didėja ir tampa vis populiaresnis, o vasarą itin išauga įvairių tyrelių, kurias patogu vartoti kelionėse, pardavimai.

„Per pastaruosius penkerius metus parduotuvių lentynose lietuviškų įmonių pagaminto kūdikiams skirto maisto prekių padvigubėjo, tad natūraliai pirkėjai vis dažniau dairosi vietinių gamintojų prekių. Šie dažnai gamina ekologiškus produktus, renkasi mūsų šalyje užaugintas vaisius, daržoves ir grūdus. Ne vienas jau puikiai pažįsta lietuviškus „Marmalūzi“ ir „Mamuko“ prekės ženklus“, – sako E. Dapkienė.

Pasak jos, pastaruosius trejus metus kūdikių maisto prekių pardavimų tendencijos beveik nesikeičia. Didžiausią dalį pardavimų sudaro kūdikių pieno mišiniai – beveik pusė parduodamo asortimento. Kita itin populiari prekė – vaisinės ir desertinės kūdikių tyrelės. Dalies prekių, pavyzdžiui, pieno mišinių, kūdikiams skirtų užkandžių ir košių pardavimai yra stabilūs visus metus. Visgi šiltėjantys orai atsispindi įvairių tyrelių pardavimuose.

„Jau gegužę pradeda augti tiek vaisinių, tiek mėsos ir daržovių tyrelių pardavimai. Jie piką pasiekia birželio ir liepos mėnesiais“, – vardija prekybos tinklo atstovė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją