Per šešerius metus vargingiausių pasaulio šalių vaikams skirtuose „Unicef“ bėgimuose dalyvavo daugiau kaip 10,3 tūkstančiai mažųjų bėgikų, padariusių per 7,7 mln. žingsnių. Vaikams iš skurstančių šalių buvo paaukoti 56 632 eurai, kurie išgelbėjo 7 079 dėl prastos mitybos išsekusius vaikus Mozambike ir Malavyje bei padėjo paskiepyti nuo tymų 10 000 Nepalo vaikų, rašoma pranešime spaudai.

Šiais metais prie starto linijos mažieji ambasadoriai stoja pasipuošę ypatingais marškinėliais, kuriuos puošia keturmetės Sofijos Staselytės pieštas Vytis. „Vytis - raitelis, kurio pasirodymas lemia pergalę. Šiandien jis kaip niekad svarbus mūsų gyvenime. Juk pergalė tai visų pirma savęs nugalėjimas, sėkmė grumiantis su skurdu, ligomis ir kitomis negandomis, o būtent to ir siekia mūsų bėgimas. Tikimasi, kad bendras išgelbėtų gyvybių skaičius peržengs penkiaženklį skaičių ir tai taps geriausia Lietuvos vaikų dovana šimtmetį švenčiančiai Lietuvai,“- teigė „Unicef“ Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė-Staniulėnė.

Į vaikų bėgimui besiruošiantį Vilnių atkeliauja ir simbolinis 50 metrų ritinys, kuriame palinkėjimus pasaulio vaikams rašo kiekvienas bėgime bėgantis Lietuvos vaikas.

Užregistruoti vaiką į bėgimą galima sumokant 5 eurų mokestį „Svarbus kiekvienas vaikas“. Už šią 5 eurų paramą bus perkama speciali baltymais prisotinta riešutų pasta, kurios užtenka penkias dienas maitinti dėl prastos mitybos išsekusį vaiką Mozambike.

Socialinius tinklus kaitins tiesioginė transliacija su modeliu, jaunimo numylėtine, „Instagram“ žvaigžde Karolina Mechino. Prie didžiojo starto aktyviai jungiasi tiek ilgamečiai, tiek ir naujieji ambasadoriai, šįmet pirmą kartą pasiryžę atstovauti organizaciją. Gedimino prospekte bėgikų lauks ir jiems medalius teiks Europos čempionė, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, modelis ir socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino, olimpinis ir pasaulio čempionas Virgilijus Alekna, boksininkas Evaldas Petrauskas, futbolininkas Deividas Česnauskis su šeima, bėgikė Diana Lobaševskė, operos solistė Nomeda Kazlaus, aktorės Virginija Kochanskytė ir Kristina Savickytė-Damanskienė, dainininkai Merūnas Vitulskis, Marija Grabštaitė, Vaidas Baumila, Iglė Bernatonytė, tituluota gražuolė, profesionali šokėja Agnė Kavaliauskaitė, TV laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva, parolimpinis čempionas, lengvaatletis Mindaugas Bilius, du pasaulio rekordus pasiekęs iliuzionistas Rokas Bernatonis, dizainerė Julija Žižė, vieni žymiausių Lietuvos trenerių Jean Claude Erdoh ir Inga Gaižauskienė, laidų vedėja Agnė Grigaliūnienė, futbolo klubo „Žalgiris“ komanda ir dar daugelis kitų.

Unicef vaikų bėgimą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ypatingą atmosferą vaikų bėgimo metu kurs didžėjus, laidos „Radistai“ vedėjas Jonas Nainys, „Du balsai viena širdis“ nugalėtojos Sofija ir Kleopatra, muzikinio vaizdo klipo filmavimas grojant P!NK dainai „What about us“ bei specialus „Girteka Logistics“ šiam renginiui dovanojamas vilkikas, tapsiantis originalia scena.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt