aA
„Priimti sprendimus tiek studijuoti Jungtinėje Karalystėje, tiek grįžti į Lietuvą buvo itin lengva. Abu keliai vis dar atrodo patys teisingiausi ir tikiu savo ateitimi Lietuvoje. Noriu judėti į priekį ir pasinaudoti visomis puikiomis galimybėmis. Sugrįžti buvo daugiau nei verta“, sako Benas Kazlauskas. Jis į gimtinę sugrįžo su „Talentai Lietuvai“ programa ir toliau savo ateitį bei karjerą kuria čia.
„GLL awards“
© Organizatorių nuotr.

Lietuvoje daug kalbame apie gąsdinančią emigraciją. Tačiau ji turi ir šaliai palankią pusę, kuri yra įvardijama kaip talentų cirkuliacija, reiškinys, kai asmenys keliauja po užsienio valstybes semtis patirties, bet neretai sugrįžta ir į gimtąją šalį. Beno Kazlausko istorija yra puiki to iliustracija.

Jonavietis Benas dar mokykloje buvo žingeidus ir aktyvus: jam puikiai sekėsi mokykloje, buvo įsitraukęs į pilietines iniciatyvas, kurių pagalba atstovavo moksleivių interesus mokinių taryboje bei miesto savivaldybėje. Vedinas didesnių siekių ir stipraus savarankiškumo noro, jaunuolis pasirinko Ekonomikos ir Tarptautinių santykių studijas vienoje geriausių Jungtinės Karalystės aukštojo mokslo mokyklų, Lankasterio universitete (Lancaster University).

Arnoldas Pranckevicius, Justinas Lapienis, Benas Kazlauskas
Arnoldas Pranckevicius, Justinas Lapienis, Benas Kazlauskas
© Organizatorių nuotr.

Jungtinėje Karalystėje Benui sekėsi puikiai. Jis subūrė tarptautinę draugų grupę, greitai tobulėjo moksluose. O kartu, siekdamas didžiausio savarankiškumo studijų metais dirbo ir kūrė planus sugrįžti į Lietuvą: puikiai žinodamas tiek galimybes Jungtinėje Karalystėje, tiek ir Lietuvoje, visgi pasirinko Tėvynę. Tiesa, Beno tėtis dirba Jungtinėje Karalystėje, tačiau sūnaus sprendimui neprieštaravo: „Šeima puikiai suprato ir palaikė mano sprendimą. Esame labai patriotiški ir puoselėjame Lietuvai šilčiausius jausmus, nors ir dalis šeimos - emigracijoje. Visi laukiame, kada vėl susibursime čia, Lietuvoje“.

Benas Kazlauskas
Benas Kazlauskas
© Organizatorių nuotr.

Neretai nelengvas grįžimas į tėvynę Benui praėjo sklandžiai. Didžiausia pagalba buvo Global Lithuanian Leaders (GLL) organizacijos programa „Talentai Lietuvai“, kuri padeda užsienyje studijas baigusiems studentams rasti puikias darbo perspektyvas Lietuvoje. Benas sėkmingai įveikė atranką ir prisijungė prie pasaulyje lyderiaujančios audito bendrovės - KPMG. Vienoje iš didžiojo ketverto (Big Four) įmonių jis sparčiai kopė karjeros laiptais ir išdirbo daugiau nei 2 metus. Po šių 2 metų, Benui klausimai apie karjeros galimybes Lietuvoje nekyla. Tačiau jis jau šią vasarą ėmėsi naujų iššūkių.

Benas Kazlauskas su šeima
Benas Kazlauskas su šeima
© Organizatorių nuotr.

Aktyvi jaunojo talento prigimtis pasitarnavo ir dar kartą. Neilgai trukus Benas įsiliejo į įvairias visuomenines ir pilietines iniciatyvas bei savanorystės. Jis aktyviai prisidėjo prie Lietuvos respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės teikiamų Globalių Lietuvos Lyderių apdovanojimų (Global Lithuanian Leaders Awards) ir susijusių renginių organizavimo. Šią vasarą Benas savanoriškai prisidėjo prie GLL ir Kazickų Šeimos Fondo (The Kazickas Family Foundation) iniciatyvos - JAV, Kanados ir Australijos lietuvių stažuočių ir modernios Lietuvos pažinimo programos kūrimo, vasaros veiklų organizavimo ir įgyvendinimo. „Po studijų užsienyje norėjau grįžti į Lietuvą ir dabar stengiuosi prisidėti prie to, kad kitiems grįžti būtų drąsiau“ - dalinosi mintimis Benas.

Benas Kazlauskas A.Tapino diskusijoje per JAV prezidento rinkimus
Benas Kazlauskas A.Tapino diskusijoje per JAV prezidento rinkimus
© Organizatorių nuotr.

Benui teko įveikti aibę iššūkių. Kitaip nei daugelis Lietuvos universitetų absolventų, Benas nei buvo gyvenęs, nei praleidęs daug laiko sostinėje. Jam teko iš naujo burti draugų ratą, pažinti miestą ir prisitaikyti prie naujo gyvenimo būdo ir aplinkybių. Prasmingos veiklos padėjo ir susirasti naujų draugų Vilniuje, ir užmegzti prasmingų bičiulysčių su diplomatijos, politikos ir verslo lyderiais šalyje.

Jaunuolis teigia, kad Lietuvoje yra daugybė nuostabių galimybių, kurios nors ir dėka nedidelio šalies dydžio yra vos ne ranka pasiekiamos, bet vis dar reikalauja didelių pastangų ir ištvermės: „Priimti sprendimus tiek studijuoti Jungtinėje Karalystėje, tiek grįžti į Lietuvą buvo itin lengva. Abu keliai vis dar atrodo patys teisingiausi ir tikiu savo ateitimi Lietuvoje. Noriu judėti į priekį ir pasinaudoti visomis puikiomis galimybėmis. Sugrįžti buvo daugiau nei verta“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Smūgis durelėmis į kitą automobilį nebūtinai baigsis deklaracija – žinovai mato spragų (57)

Galimybė eismo įvykio deklaraciją pildyti tada, kai automobilio šonas paženklinamas greta...

SGD terminalą dabar nori pirkti: kas pasikeitė (122)

Parlamentui priėmus svarstyti įstatymų projektus, kurie sukurtų teisinį pagrindą suskystintų...

Vilniuje rengiamasi statyti unikalų pėsčiųjų tiltą per Nerį (2)

Tokio konkurso sostinė nematė daugiau nei 15 metų – savivaldybė rengiasi tiesti naują ir...

DELFI Diena. Po vaikų paėmimo skandalų netyla diskusijos — pokalbis su Šakaliene ir Puidoku (1)

Įkaitusi atmosfera po vaikų atėmimų skandalų neslūgsta. Kaip taisyti dabartinį vaiko teisių...

Valgote papelijusius maisto produktus? Net nenutuokiate, kas jūsų laukia (2)

Pelėsiniai grybai gamtoje yra labai paplitę – jų rūšys skaičiuojamos tūkstančiais. Kai...

Policijos įspėjimus prieš mitingą Lietuvoje gavo ne vienas žmogus: pasijutau kaip tikras banditas (731)

Varėnoje dirbantis mokytojas Egidijus Nasevičius pasijuto didžiuliu nusikaltėliu, kai į jo duris...

Landsbergis tikisi viešo Skvernelio paneigimo: įtaria, kad dėl biudžeto bus palaikytos Puidoko pataisos (125)

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS–LKD ) pirmininkas ir partijos...

Kada sprogs NT burbulas: ekspertai turi skirtingas nuomones (195)

Kuomet vis garsiau kalbama apie galimai artėjančią krizę, ekonomistų nuomonė kiek išsiskiria...

Theresa May atšaukia antradienį turėjusį vykti lemiamą balsavimą dėl „Brexit“ parlamente (21)

Theresa May pirmadienį atšaukė kitą dieną parlamente turėjusį vykti balsavimą dėl pritarimo...

Laidoje „Krepšinio zona“ – LKL teisėjavimo skandalas ir aistros Kaune (8)

Pirmadienį 14 val. DELFI TV laidoje „Krepšinio zona“ su Vaidu Čeponiu ir Gediminu Inčiūra...