aA
„Priimti sprendimus tiek studijuoti Jungtinėje Karalystėje, tiek grįžti į Lietuvą buvo itin lengva. Abu keliai vis dar atrodo patys teisingiausi ir tikiu savo ateitimi Lietuvoje. Noriu judėti į priekį ir pasinaudoti visomis puikiomis galimybėmis. Sugrįžti buvo daugiau nei verta“, sako Benas Kazlauskas. Jis į gimtinę sugrįžo su „Talentai Lietuvai“ programa ir toliau savo ateitį bei karjerą kuria čia.
„GLL awards“
© Organizatorių nuotr.

Lietuvoje daug kalbame apie gąsdinančią emigraciją. Tačiau ji turi ir šaliai palankią pusę, kuri yra įvardijama kaip talentų cirkuliacija, reiškinys, kai asmenys keliauja po užsienio valstybes semtis patirties, bet neretai sugrįžta ir į gimtąją šalį. Beno Kazlausko istorija yra puiki to iliustracija.

Jonavietis Benas dar mokykloje buvo žingeidus ir aktyvus: jam puikiai sekėsi mokykloje, buvo įsitraukęs į pilietines iniciatyvas, kurių pagalba atstovavo moksleivių interesus mokinių taryboje bei miesto savivaldybėje. Vedinas didesnių siekių ir stipraus savarankiškumo noro, jaunuolis pasirinko Ekonomikos ir Tarptautinių santykių studijas vienoje geriausių Jungtinės Karalystės aukštojo mokslo mokyklų, Lankasterio universitete (Lancaster University).

Arnoldas Pranckevicius, Justinas Lapienis, Benas Kazlauskas
Arnoldas Pranckevicius, Justinas Lapienis, Benas Kazlauskas
© Organizatorių nuotr.

Jungtinėje Karalystėje Benui sekėsi puikiai. Jis subūrė tarptautinę draugų grupę, greitai tobulėjo moksluose. O kartu, siekdamas didžiausio savarankiškumo studijų metais dirbo ir kūrė planus sugrįžti į Lietuvą: puikiai žinodamas tiek galimybes Jungtinėje Karalystėje, tiek ir Lietuvoje, visgi pasirinko Tėvynę. Tiesa, Beno tėtis dirba Jungtinėje Karalystėje, tačiau sūnaus sprendimui neprieštaravo: „Šeima puikiai suprato ir palaikė mano sprendimą. Esame labai patriotiški ir puoselėjame Lietuvai šilčiausius jausmus, nors ir dalis šeimos - emigracijoje. Visi laukiame, kada vėl susibursime čia, Lietuvoje“.

Benas Kazlauskas
Benas Kazlauskas
© Organizatorių nuotr.

Neretai nelengvas grįžimas į tėvynę Benui praėjo sklandžiai. Didžiausia pagalba buvo Global Lithuanian Leaders (GLL) organizacijos programa „Talentai Lietuvai“, kuri padeda užsienyje studijas baigusiems studentams rasti puikias darbo perspektyvas Lietuvoje. Benas sėkmingai įveikė atranką ir prisijungė prie pasaulyje lyderiaujančios audito bendrovės - KPMG. Vienoje iš didžiojo ketverto (Big Four) įmonių jis sparčiai kopė karjeros laiptais ir išdirbo daugiau nei 2 metus. Po šių 2 metų, Benui klausimai apie karjeros galimybes Lietuvoje nekyla. Tačiau jis jau šią vasarą ėmėsi naujų iššūkių.

Benas Kazlauskas su šeima
Benas Kazlauskas su šeima
© Organizatorių nuotr.

Aktyvi jaunojo talento prigimtis pasitarnavo ir dar kartą. Neilgai trukus Benas įsiliejo į įvairias visuomenines ir pilietines iniciatyvas bei savanorystės. Jis aktyviai prisidėjo prie Lietuvos respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės teikiamų Globalių Lietuvos Lyderių apdovanojimų (Global Lithuanian Leaders Awards) ir susijusių renginių organizavimo. Šią vasarą Benas savanoriškai prisidėjo prie GLL ir Kazickų Šeimos Fondo (The Kazickas Family Foundation) iniciatyvos - JAV, Kanados ir Australijos lietuvių stažuočių ir modernios Lietuvos pažinimo programos kūrimo, vasaros veiklų organizavimo ir įgyvendinimo. „Po studijų užsienyje norėjau grįžti į Lietuvą ir dabar stengiuosi prisidėti prie to, kad kitiems grįžti būtų drąsiau“ - dalinosi mintimis Benas.

Benas Kazlauskas A.Tapino diskusijoje per JAV prezidento rinkimus
Benas Kazlauskas A.Tapino diskusijoje per JAV prezidento rinkimus
© Organizatorių nuotr.

Benui teko įveikti aibę iššūkių. Kitaip nei daugelis Lietuvos universitetų absolventų, Benas nei buvo gyvenęs, nei praleidęs daug laiko sostinėje. Jam teko iš naujo burti draugų ratą, pažinti miestą ir prisitaikyti prie naujo gyvenimo būdo ir aplinkybių. Prasmingos veiklos padėjo ir susirasti naujų draugų Vilniuje, ir užmegzti prasmingų bičiulysčių su diplomatijos, politikos ir verslo lyderiais šalyje.

Jaunuolis teigia, kad Lietuvoje yra daugybė nuostabių galimybių, kurios nors ir dėka nedidelio šalies dydžio yra vos ne ranka pasiekiamos, bet vis dar reikalauja didelių pastangų ir ištvermės: „Priimti sprendimus tiek studijuoti Jungtinėje Karalystėje, tiek grįžti į Lietuvą buvo itin lengva. Abu keliai vis dar atrodo patys teisingiausi ir tikiu savo ateitimi Lietuvoje. Noriu judėti į priekį ir pasinaudoti visomis puikiomis galimybėmis. Sugrįžti buvo daugiau nei verta“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Popiežius jau atvyko į Kauną: pasitiko minios žmonių stebėkite tiesiogiai, nuolat pildoma (367)

Tokio sujudimo Kauno Senamiestis dar nematė. Dar neišaušus į Santaką ėmė plūsti žmonės, kur...

Bene keisčiausiame mieste pasaulyje savaitgalis kainuoja tūkstančius (32)

Bemaž pusė tūkstančio už viešbučio kambarį, šimtai už įėjimą į pramogų parką, o jame...

Telefonai kaista: skelbiama apie didžiulį emigrantų susidomėjimą grįžti į Lietuvą (636)

Teigiama, kad tarp Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančių lietuvių susidomėjimas grįžimu į...

Apie audringą Grafininos ir jos vyro gyvenimą prabilo kaimynai ir pažįstami: abejonių dėl jų turtų kėlė viena detalė (22)

Buvusi „Olialia“ mergaitė Sandra Grafinina yra iki šiol ieškoma policijos – vieni teigia,...

Sekmadienį daug kur palis, Kaunui pragiedrulių žadama daugiau

Vakarų Lietuvoje ir Šiaulių apskrityje sekmadienio rytą dėl buvusio ar besitęsiančio lietaus...

Gėlininkai ruošiasi naujam bumui – kas rudenį atneš pelnus (2)

Stebėtinai ilgai nesitraukianti vasariška šiluma dar nereiškia, kad ruduo niekada neateis, o...

Pasakoja apie slaptus bandymus su žmonėmis Rusijoje: instinktyviai dar mėginau įkvėpti (128)

Nepriklausomu informacijos kanalu „Proekt“, prie kurio darbuojasi tiriamąjį darbą dirbantys...

Nosį pasaulio čempionui sukruvinęs rusas turėjo brangiai sumokėti (106)

Anthony Joshua apgynė savo titulus, svarbiausioje bokso sunkiasvorių dvikovoje nokautavęs...

Gera žinia plinkantiems – atrastas naujas radikalus būdas išvengti plaukų slinkimo (10)

Mes linkę įsivaizduoti kvapus kaip tai, kas tvyro aplink mus ore, tačiau tai – šiek tiek...

Vokiečiai protestuoja prieš artėjantį Erdogano vizitą (3)

Keliuose Vokietijos miestuose šeštadienį žmonės išėjo į gatves protestuoti prieš šalyje...