aA
Visi tėvai ir jų vaikai, lankantys mokyklą, turi skirtingų tikslų ir lūkesčių. Tačiau tiek vieni, tiek kiti tikisi puikių mokymosi rezultatų ir akademinių pasiekimų. Tai sukelia įtampą ir nemažai streso, nes nevisi dalykai mokykloje vienodai gerai sekasi.
Mokiniai
© Organizatorių nuotr.

Dažniausiai „tiksliukai“ nelabai draugauja su humanitariniais mokslais, o „humanitarams“, skaičių pasaulis prilygsta kosmoso platybėms. Tokiu atveju, profesionalus korepetitorius gali ne tik padėti išlaikyti balansą tarp visų mokslo disciplinų, bet ir surasti naujų mokymosi ar informacijos sisteminimo metodų, kas padėtų įsiminti ir užpildyti norimo dalyko žinių spragas.

Korepetavimas tai nėra bausmė silpnai besimokantiems už prastus pažymius. Greičiau tai popamokinė veikla ar malonus užsiėmimas, kuriame galima sutikti labai motyvuotų, siekiančių mokytis daugiau ir norinčių gilinti savo žinias moksleivių, atrasti bendraminčių bei naujų draugų.

Taip pat, neretai jauni žmonės jau nuo pat vaikystės žino, ką norėtų veikti gyvenime ir kuo norėtų būti užaugę bei tikslingai siekia būtent savo būsimai specialybei reikalingų žinių, dalyvaudami įvairiose olimpiadose ar mokydamiesi papildomai. Korepetavimas gali padėti jiems tinkamai pasiruošti, giliau analizuojant pasirinktą sritį ir išplėsti jau turimas žinias labiau ruošiantis valstybiniam egzaminui ar studijoms užsienyje.

Mokiniai
Mokiniai
© Organizatorių nuotr.

Korepetavimas padeda atsikratyti baimių. Lietuvoje tarp mokytojų ir mokinių yra tam tikras bendravimo barjeras, tad kartais sunku paprašyti pakartoti temą ar papildomai paaiškinti. Tai padaryti gali būti nedrąsu ir dėl bendraklasių reakcijos – jei niekas nieko neklausia, matyt, visi suprato. Naujo mokytojo privalumas, kad jis dalyką aiškina naujas metodais, kurie, jei netinka mokiniui, yra keičiami, kol randamas tinkamiausias. Stresas dingsta, nes korepetitorius neparašys blogo balo, nemoralizuos. Šiandienos pamoka neturės jokios įtakos bendravimui kitoje pamokoje ar po pusmečio. Bendramoksliai irgi čia atėjo, nes nori išmokti daugiau, suprasti mokomąjį dalyką, tad jie – toje pačioje valtyje. Tai žmonės, kurie neturi jokio pagrindo pykti, jei paprašei mokytojo išsamesnio paaiškinimo.

Taigi, mitas, kad korepetavimas skirtas tik silpnai besimokantiems. Korepetavimas skirtas tiems, kurie nori į kontrolinius darbus eiti pasirengę visiems variantams: vienus klausimus jie gliaudys kaip riešutus, o kiti – kurių nepvyks atsakyti – taps įdomia kitos korepetavimo pamokos tema. Tai užklasinė veikla tiems, kurie siekia aukštų egzaminų rezultatų, dalyvauja olimpiadose.

Beje, gavus gerą balą iš atsiskaitymo saulė iškart pradeda šviesti vaiskiau, o pakili nuotaika laikosi bent iki pertraukos. Keli sėkmingi atsiskaitymai iš eilės ir vidinė motyvacija tik auga – juk negalima po tiek gerų pažymių gauti kokio nelemto penketo.

Raginame peržvelgti mokomuosius dalykus ir kritiškai įsivertinti, kur žinios (ne pažymiai, o žinios) yra ne visai tokio lygio, kuris jus tenkina. Kaip manote, ar kitoks mokymo stilius, motyvacija galėtų pagelbėti? Jei taip, raginame nebijoti tiesiog išbandyti kitą mokytoją – korepetitorių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Popiežiaus staigmena lietuviams: prabilo lietuviškai ir palinkėjo „skanių pietų“  nuolat pildoma (843)

Popiežius Pranciškus sekmadienį paragino Lietuvos tikinčiuosius rūpintis socialiai...

Užkalniui žadėjo Ameriką Molėtų plente, rado būdelę su lauko tualetu (35)

Niekas labiau nenuvilia, negu užkelti lūkesčiai. Kai jau įsivaizduoji, kad turi rankose pasaulį,...

Politologai įvertino: artėjantys prezidento rinkimai gali sukelti net ir vyriausybinę krizę (179)

Jei premjeras Saulius Skvernelis paskelbtų apie savo kandidatavimą prezidento rinkimuose, jam...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Kažkada jie užmuš ir jūsų vaiką, tėtį, mamą, brolį ar sesę (68)

Man labai patiko vienas kelio ženklas, rastas Kalifornijoje, paplūdimio miestelyje, prižiūrėtoje...

Per popiežiaus vizitą Kaune – netikėtumas: tikintieji tai pavadino Dievo ženklu (104)

Susirinkusieji į Kauno Santaką susitikti su popiežiumi, kuris aukojo šv. Mišias, užfiksavo...

Pamačiusi popiežių sutikusią mergaitę „Laisvės“ atlikėja Eurika Masytė feisbuke nerinko žodžių (523)

Nuo šeštadienio vyksta istorinė akimirka – į Lietuvą atvyko popiežius Pranciškus, kuris į...

27-erių vilnietė ryžosi išvaizdos pokyčiams: įvertinkite, kaip atrodo prieš ir po (90)

Vilnietė Aistė pasiryžo išvaizdos pokyčiams – atsidavė į stilisto, vizažisto ir kirpėjo...

Nepriklausomai nuo amžiaus, moters kiaušidėse gali augti cistos: kada reikalinga operacija ir kas atsitinka, kai darinys trūksta (1)

Dažnos ginekologinės ligos – cistos, polipai, miomos – kelia daugybę klausimų jaunoms bei...

Su tokiu iššūkiu susidorotų ne kiekvienas: 34 kv. metrų name įrengė viską, ko reikia patogiam gyvenimui (15)

Žaismingą „Namelio medyje“ pavadinimą įgijęs projektas išsiskiria unikalia koncepcija tiek...

Mokslininkai išsiaiškino, kam dėkoti už aukštą intelektą – mamai ar tėčiui? (5)

Protingi žmonės už intelekto dovaną, pasirodo, turėtų būti dėkingi ne kam kitam, o motinoms,...