300 geriausiai testą išlaikiusių moksleivių bus atrinkti į Olimpiados II turą, kuris vyks birželio 4 dieną. Šiemet į olimpiadą registravosi 1400 dalyvių iš daugiau kaip 70 mokyklų ir gimnazijų iš visos Lietuvos. Aktyviausiai – Vilniaus, Kauno, Elektrėnų, Šilalės, Klaipėdos miestų moksleiviai.

Nacionalinės teisinių žinių olimpiados tikslas - ugdyti jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę sąmonę, kultūrą, taip pat apie valstybės teisės sistemą, jos veikimo principus. Šių metų olimpiados šūkis - „Aš ir teisė: dalyvauju, sprendžiu, kuriu“ - akcentuoja jaunimo ryšį su teise. „Šiuo metu, kai jauni žmonės susiduria su nežinia, baime, nerimu, abejonėmis dėl šiandienos ir ateities, teisinės žinios leidžia jaustis saugiau ir ramiau dėl ateities, nes žinios ir praktiniai įgūdžiai įgalina praktiškai veikti ir tvarkyti savo gyvenimą, atverti naujas galimybes“, - sako Mykolo Romerio teisės mokyklos dekanė prof. dr. Lyra Jakulevičienė.

Gegužės 20 dieną ir visi norintys kviečiami pasitikrinti savo teisines žinias ir atlikti specialų teisinių žinių testą olimpiados puslapyje teisekiekvienam.lrt.lt. Situaciniai klausimai bus pateikti iš įvairių teisės sričių - administracinių santykių, civilinės, baudžiamosios, asmens duomenų apsaugos, vartotojų apsaugos, darbo santykių ir kt.

Olimpiadą rengia Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla ir LRT. Olimpiadą globoja Lietuvos Respublikos Teisingumo ministrė. Vertingus prizus nugalėtojams įsteigė tarptautinė advokatų kontora „Eversheds Saladžius“ ir kiti iniciatyvos partneriai. Šią iniciatyvą palaiko Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, Nacionalinė švietimo agentūra, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, visos svarbiausios Lietuvos teisinės institucijos: Nacionalinė teismų administracija, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Lietuvos advokatūra, Lietuvos generalinė prokuratūra, Lietuvos antstolių rūmai, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, Lietuvos Muitinės departamentas, Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos mokymo centras.

Daugiau informacijos apie olimpiadą rasite čia.