Manoma, kad Velykų žaidimai – seni kaip ir pati šventė, tad ir per šimtus metų prigalvota pačių įvairiausių rungčių.

Laimi tvirčiausias: margučių bukynės


Ko gero, šį žaidimą yra žaidęs kiekvienas, nors kartą šventęs Velykas. Tradicinis pavadinimas – mažiau žinomas, bet žaidimas – itin gerai atpažįstamas. Bukynių metu tikrinamas margučio stiprumas: kol vienas laiko kiaušinį delne, kitas daužia jį su savo kiaušiniu. Žaidimą laimi tas, kurio margutis neskyla arba lieka sveikiausias.

Įdomu tai, kad bukynes galima žaisti ne vieną, bet abi Velykų dienas: pirmąją dieną margučiai mušami smailiuoju galu, o antrąją – bukuoju.

Klasikų klasika: margučių ridenimas


Jei po bukynių dar liko sveikų margučių, metas juos paridenti! Margučius ridenti reikia nuo iškelto medinio ar kitokio lovelio žemyn. Jei ridenamas margutis paliečia kitus, ant žemės esančius margučius, jie atitenka ridenančiajam.

Šį žaidimą galima žaisti kad ir iki begalybės, tad pravartu susigalvoti savo varžybų sistemą: riboti žaidimo trukmę, žaisti poromis ir pan.

 Margučių bukynės

Specialiu prizu galite apdovanoti tą ridentoją, kurio margutis nurieda toliausiai ir lieka nepaliestas kitų.

Prireiks detektyvinių įgūdžių: margučių slėpynės


Rašytiniuose šaltiniuose nėra užfiksuota, ar Lietuvoje seniau buvo žaidžiamas šis žaidimas. Tačiau užsienyje itin populiaru slėpti margučius. Mėgstamos vaikų, bet įtraukiančios ir suaugusiuosius, margučių slėpynės verčia pasukti galvą, kur gi paslėpti velykiniai kiaušiniai.

Jei tik leidžia orai, šį žaidimą smagiausia žaisti lauke: kieme, pievoje ir pan. Tačiau ir namie yra vietų, kur galima išslapstyti margučius. Slėpynes laimi tas, kuris surenka daugiausiai kiaušinių.

Margučių lenktynės: ar tikrai laimi greičiausias?


Nors per šventes norisi tingiai praleisti laiką, greičio entuziastus įtrauks margučių lenktynės. Tačiau tai – ne tik greičio, bet ir nemenkos koordinacijos reikalaujantis žaidimas, kuriam reikės margučių ir šaukštų.

Susiskirstykite į komandas, kurios dalyvaus velykinių kiaušinių nešimo estafetėje. Margutis privalo būti nešamas šaukšte, o kiekvienas komandos narys turi kuo greičiau nuo starto linijos iki kitame gale esančio krepšio saugiau nunešti kiaušinį, kuo greičiau grįžti atgal ir perduoti šaukštą kitam komandos nariui.

Laimi ta komanda, kuri greičiausiai įveikia estafetę, arba surinkusi daugiausiai taškų už kiekvieną sveiką margutį.

 Margučių lenktynės

Laimi atsargiausi: kiaušinių gaudymas


Susikaupimo prireiks ir dalyvaujant kiaušinių gaudymo varžybose. Žaidimas puikiai tinka vyresniems, bet smagus ir mažesniems.

Žaidėjai pasidalija poromis ir sustoja vienas prieš kitą. Kiekviena pora turi po vieną margutį, kuris mėtomas tarpusavyje. Žaidimo vedėjui liepus žengti žingsnį atgal, velykinį kiaušinį privaloma mesti porininkui. Vedėjui vėl liepus žengti atgal, margutis metamas vėl, bet jau iš didesnio atstumo. Jeigu porininkui nepavyksta pagauti kiaušinio, pora iškrenta. Laimi ta žaidėjų pora, kuri lieka neiškritusi.

Šį žaidimą galima pasunkinti, ir vietoj margučio naudoti žalią kiaušinį. Tik tuomet pasirūpinkite rankšluosčiais ir valymo priemonėmis.

BONUS žaidimas: margučių sukimas

Pabaigai, kaip pranešime spaudai rašo „Lidl“ atstovai, dar vienas smagus žaidimas – margučių sukimas. Kiekvienas pasiima po velykinį kiaušinį, atsisėda ant žemės arba prie stalo, ir vienu metu visi įsuka kiaušinius bei greitai atitraukia rankas. Belieka tik stebėti ir mėgautis margučių „šokiu“, o tas, kurio margutis sukasi ilgiausiai, ir skelbiamas nugalėtoju.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją