aA
Gyvename pasaulyje, kuriame pasireiškia didelė įvairiapusių galimybių įvairovė, tačiau dažnai jaunam žmogui tokia visa ko gausa sukelia didelį stresą ir nežinojimą, ką rinktis, kuriuo keliu sukti, siekiant karjeros ar mokslo pasiekimų. Kokius žingsnius reiktų žengti, norint būti sėkmingu ir pasiekti tai, ko iš tiesų norite, pataria Gabija Skučaitė, futuristė, verslo vizionierė, Socialinių mokslų kolegijos (SMK) bendrakūrėja ir kanclerė.
Gabija Skučaitė
Gabija Skučaitė
© DELFI / Josvydas Elinskas

Susidarykite savo ateities žemėlapį. Kartografuoti ateitį – puikus būdas vizualizuoti savo tikslus ir siekius. Tereikia skirti laiko ir ant popieriaus lapo arba kompiuteryje susirašyti savo pagrindinių siekių raktinius žodžius, tezes, nusibraižyti jų tarpusavio sąsajas. Ir štai jau turite savo minčių žemėlapį, kurį galite nuolat pildyti, kurti naujas atšakas ir sinergijas.

Nuspręskite „kodėl“. Tai pagrindinis klausimas, kurį reikia užduoti sau, renkantis tolesnį mokymosi ar karjeros kelią. Klausimas kodėl” slepia po savimi visą priežasčių virtinę, pamatinius mūsų sąmonės ir pasąmonės klodus, kuriuose užkoduota mūsų vidinė išmintis ir tuo pačiu kolektyvinis žinojimas. Klausdami savęs „kodėl“ leisitės į atradimų kelionę, suprasite savo siekius mokytis ar kurti verslą, pradėti dirbti samdomą“ darbą ar imtis savanoriškos veiklos. „Kodėl“ pagrindžia mūsų motyvaciją imtis bet ko, kas mums svarbu.

Visi nori būti sėkmingi: 10 Gabijos Skučaitės patarimų, kas padeda svajonėms išsipildyti
© Shutterstock


Nuspręskite „ką“. Apsispręskite „ką“ norite pasiekti ir kokių žinių bei kompetencijų tam reikia. Atsakymo „ką“ ieškokite ekspertinėse patarimų skiltyse, dalyvaudami motyvaciniuose pokalbiuose, kalbėdamiesi su tos srities profesionalais.

Nuspręskite „kaip“. Kai jau žinote „kodėl“ norite mokytis ar siekti karjeros ir tuo pačiu jau žinote „ką“ daryti, belieka surasti atsakymą į klausimą „kaip“. „Kaip“ nusako visus teorinius ir praktinius būdus bei kelius pasiekti tikslą. Tuo pačiu “kaip” atliepia ir Jūsų vertybes bei moralinius pasirinkimus.

Rinkitės Jus atitinkančią aplinką. Kiekvienam žmogui labai svarbu patekti ten, kur jis jaus bendraminčių ar panašias vertybes puoselėjančių žmonių bendrystę. Tad, jei renkatės studijų instituciją ar darbo vietą, pasidomėkite, kokia šios vietos „aura“, kokias vertybes puoselėja ir skleidžia ši organizacija, kokie yra joje esantys žmonės. Patekę į tinkamą, o svarbiausia Jums tinkančią aplinką, jausitės augantys ir tuo pačiu – saugūs.

Fokusuokitės ir išlaikykite dėmesį. Šioje informacijos pertekliaus eroje svarbu išlikti dėmesingam, nes galima lengvai pasiklysti informacijos džiunglėse. Išlikite budrūs. Išmokite suprasti, ko Jums nereikia, atsisakyti „laiko vagių“ ir nuolatinių dėmesio blaškytojų.

Visi nori būti sėkmingi: 10 Gabijos Skučaitės patarimų, kas padeda svajonėms išsipildyti
© Shutterstock


Būkite aistringi siekdami tikslų. Ką bedarote, įkvėpkite tam aistros, gyvybingumo, užsidegimo, entuziazmo. Mokymasis ar darbas be aistros tėra mechaninis, rutininis veiksmas. Kai norime gerų rezultatų bet kurioje srityje, turime nuolat kūrenti vidinę ugnį.

Būkite smalsūs, tačiau domėkitės tikslingai. Svarbu išlikti atviram naujiems pažinimo šaltiniams, tačiau suvokti, kad neįmanoma žinoti visko. Tad rinkitės tokius informacijos ir žinių šaltinius, kurie yra tikslingai padedantys Jums tobulėti ir atsisakyti tokių šaltinių, kurie visiškai Jūsų nepraturtina nei intelektualiai, nei profesiškai.

Praktikuokitės. Ieškokite būdų taikyti žinias praktiškai. Darykite tai iš karto, nelaukiant, kol baigsite studijas, gausite išsilavinimą ar pan. Tai gali būti savanorystė, darbas, savas verslas ar bet kokia kūrybinė veikla. Svarbu tiesiog veikti tai, kas praktiškai ugdo įgūdžius.

Leiskite jums padėti. Susiraskite tos srities, kuria domitės, mentorių, kuris noriai dalinsis su Jumis savo patarimais, patirtimi, padės išspręsti iškilusius klausimams nepadarant klaidų, kurias atitaisyti reiktų laiko ir pastangų. Šiandien mentorystė populiari ir išties galima rasti puikių mokytojų, kurie palydėtų jus tuo keliu, kuriuo norite eiti.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
3.6250

Top naujienos

Naujausi reitingai ekspertų nestebina: apie antrą šansą valdantiesiems galvoti nereikėtų

Mažėja žmonių, kurie mano, kad Ingrida Šimonytė geriausiai tinka užimti ministrės...

Įsigalioja dar vienos sankcijos Rusijai: didesni pokyčiai lauks gruodį, gali turėti įtakos ir karo baigčiai

Nuo trečiadienio – jokios rusiškos anglies Europoje, – įsigalioja naujos sankcijos , kurios...

Verslas PliusSiddharth Philip ir Katie Linsell

Gresiantis streikas JK sutrikdys tarptautinę jūrų prekybą: mažmenininkai jau nerimauja

Beveik 2000 didžiausio Didžiosios Britanijos konteinerinių laivų uosto dokų darbuotojų šį...

Naujas grilio patiekalų restoranas Palangoje siūlo atrasti skirtingų pasaulio virtuvių skonius

Birželio pradžioje Palangoje duris atvėrė naujas grilio patiekalų restoranas „MeatUp...

Ohmanas sako negalėjęs patikėti valdžios sprendimu: ar jūs esate absoliutūs kvailiai (33)

Nuversti Rusijos prezidento Vladimiro Putino neužteks, reikia parklupdyti visą režimą, sako...

Ištaigingą pilį buvęs Rygos meras pasistatė atokiau nuo pašalinių akių: į rūmus užklydę lietuviai tokį reginį prisiminė dar ilgai

Apie 50 km į Vakarus nuo Jūrmalos nutolusioje vietovėje, vidury laukų stovi stulbinančio grožio...

Iš Ukrainos – pirmieji komentarai dėl sprogimų Kryme: tai tik apšilimas papildyta (16)

Ukrainos vicepremjerė Iryna Vereščiuk tapo pirmąja Ukrainos pareigūne, pakomentavusia sprogimus...

Atsisveikinus su Čempionų lyga – tvirtas žalgiriečių pažadas ir dvejopa nuomonė dėl VAR

Nors tikros intrigos LFF stadione nebuvo, tribūnas vėl užpildę sirgaliai bent jau išvydo smagų...

Aplankė Vokietijos Palanga vadinamą salą: ką verta pamatyti pagrindiniuose kurortuose ir kodėl čia neatostogauja užsieniečiai? (2)

Viešėdamas Vokietijoje nusprendžiau nuvykti ten, kur patys vokiečiai keliauja kiekvieną...

Nuo šiandien – malonūs orų pokyčiai: kasdien bus vis karščiau (2)

Šiandien, trečiadienį, mūsų regione stiprės anticiklonas. Šalyje vyraus nepastoviai debesuoti...