aA
Šiemet Socialinių mokslų kolegijoje (SMK) baigiamąjį darbą apgynė ir profesinį bakalauro diplomą gavo šiuo metu Belgijoje gyvenanti ir dirbanti Patricija Javniškytė. SMK alumnės istorija išskirtinė, nes ji studijas baigė gyvendama ir dirbdama Belgijoje, baigiamąją praktiką taip pat atliko Belgijoje, Lietuvos savivaldybių asociacijoje Briuselyje. Praktikos metu išmoko dvi belgų valstybines kalbas, o Belgiją prisijaukino ir pamilo taip, kad nusp-rendė čia likti gyventi ir kurti savo verslą, rašoma pranešime spaudai.
Belgijoje gyvenati lietuvė: studijos turi neįsprausti į rėmus ir suteikti galimybių
© Asmeninins albumas

– Patricija, studijuodama SMK pagal „Erasmus +“ mainų programą, išvykote atlikti bai-giamosios praktikos į Lietuvos savivaldybių asociaciją Briuselyje. Papasakokite plačiau, kaip Jums sekėsi?

– Visuomet domėjausi ES ir institucijų veikla, regionų politika, todėl labai džiaugiausi galimybe atlikti baigiamąją praktiką Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovybėje Briuselyje. Manau, sekė-si neblogai, nes buvau neprasta tuo metu Skaitmeninės komunikacijos studijų programos studentė, tačiau tikrai prireikė visų žinių, kurias įgijau mokydamasi SMK ir dar daugiau, kad tikrai užtikrin-tai ir gerai galėčiau atlikti savo darbą. Labai džiaugiausi savo kolegomis, su kuriais teko dirbti, visuomet sulaukiau pagalbos, jei tokios reikėjo, ir draugiškų patarimų. Praktikos metu susipažinau su daugybe įdomių žmonių iš Lietuvos, Europos ir viso pasaulio, teko bendrauti su įvairių šalių savivaldybių atstovais, merais, įvairaus rango valdžios atstovais, politikais. Pusė metų praktikos prabėgo nepastebimai.

– Ar žinios, įgytos Socialinių mokslų kolegijoje, Jums pravertė praktikos metu?

– Atliekant praktiką ir einant viešųjų ryšių specialistės pareigas, prireikė absoliučiai visų dalykų, kuriuos mokiausi. Labai džiaugiausi, jog paskaitų metu mokėmės ne tik sausos teorijos, tačiau ir turėjome daugybę praktinių dalykų: turėjome apjungti kiekvieno individualius įgūdžius ir kūrybiš-kai pateikti publikuojamą informaciją, komunikuoti skirtingais lygiais ar ieškoti įvairioms situaci-joms tinkamų sprendimo būdų.

Studentai
Studentai
© Shutterstock

– Kaip Jums pavyko derinti studijas Lietuvoje ir darbą Belgijoje?

– Derinti studijas Lietuvoje ir darbą Belgijoje tikrai nebuvo lengva. Ypač sesijos metu net ir 24 valandų per parą kartais būdavo per mažai ir, atrodydavo, kad nieko nespėju, tačiau... spėjau. Ir dar kartą įsitikinau, jog, labai norint ir tikrai mokantis bei užsiimant mėgiama veikla, galima spėti vis-ką. Kadangi neįsivaizdavau savęs vien tik paskaitose, nes visuomet norėjau keliauti, pamatyti, bandyti kažką naujo, daryti, todėl man teko išmokti planuoti savo laiką nuo pirmo kavos puodelio ryte iki pat vėlyvo vakaro.

– Kas Jus motyvavo ir padėjo laikytis disciplinos?

– Tai nebuvo mano pirmos studijos. Prieš įstojant į SMK, metus laiko studijavau Olandijoje Ams-terdamo universitete ir, nors beprotiškai pamilau šalį, nebuvau patenkinta mokslų kokybe ir dės-tomais dalykais, todėl grįžau į Lietuvą ir labai džiaugiausi atradusi aukštojo mokslo įstaigą, kuri neįspraudžia į rėmus, suteikia visokeriopos patirties ir didžiulę „puokštę“ įvairių galimybių.
Manau, kad pati didžiausia motyvacija mokytis toliau ir vis dėlto baigti savo studijas buvo ta, kad man patiko studijų programa ir kiekvienas dėstomas dalykas man atrodė labai įdomus. Man patiko, kad visi sutikti dėstytojai yra savo srities profesionalai, turintys didžiulę patirtį.

– Kuo Jus taip sužavėjo Belgija, kad ryžotės likti? Kuo ji ypatinga? Ar jau pavyko prisijau-kinti šią šalį?

– Man visuomet atrodė, kad Belgijoje žmonės laimingesni, labiau atsipalaidavę. Gatvėje šypsosi, sveikinasi. Čia gyvena daugybė skirtingų tautų, todėl čia žmonės daug tolerantiškesni. Gyvenu Belgijoje jau trejus metus, manau, kad po didžiulių pastangų išmokti bent dvi kalbas iš trijų vals-tybinių kalbų, šalį kažkiek prisijaukinau. Briuselis atviras visam pasauliui, labai draugiškas, gyvas miestas, puikiai pritaikytas turistams ir emigrantams, tačiau to negalėčiau pasakyti apie visą liku-sią šalį. Belgai mažesniuose miestuose yra atviri ir draugiški tiems emigrantams, kurie kalba bent viena iš trijų valstybinių kalbų.

– Kodėl iš Briuselio persikėlėte į antrą pagal dydį Belgijos miestą Antverpeną, kuris yra lai-komas vienu didžiausių pasaulyje uostu?

– Į Antverpeną persikėliau dėl savo vaikino. Ilgai svarstę nusprendėme, jog man tai padaryti bus paprasčiau, juolab, kad vienas miestas nuo kito yra labai arti ir nebus problemų susitikti su drau-gais ir dirbti.

Belgijoje gyvenati lietuvė: studijos turi neįsprausti į rėmus ir suteikti galimybių
Belgijoje gyvenati lietuvė: studijos turi neįsprausti į rėmus ir suteikti galimybių
© Asmeninins albumas

– Kas dar be uosto ir deimantų Jus žavi šiame Belgijos mieste?

– Jų gyvenimo stilius, ramybė ir tuo pačiu niekada nesibaigiantys vakarėliai, belgiškas šokoladas, sūriai, vafliai, belgiškas alus. Bet, žinoma, labiausiai patinka aplinka ir žmonės.

– Ar posakyje „ramus kaip belgas“ yra tiesos? Papasakokite, kokie belgai žmonės?

– Manau, kad lietuviai yra kur kas ramesni nei belgai. Bet, akivaizdu, skirtingose šalies dalyse, žmonės labai skirtingi. Prancūziškai kalbančioje dalyje galima pastebėti prancūziškų kultūrinių aspektų, olandiškai kalbančioje dalyje – olandiškų ir vokiškai kalbančioje – vokiškų. Belgija labai įvairialypė, todėl, manau, kad bet kokį posakį ar stereotipą taikyti visai šalies kultūrai itin sudėtin-ga.

– Ką patartumėte jauniems žmonėms, kurie šiandien stovi pasirinkimų kryžkelėje ir bando išsirinkti profesiją?

– Rinktis ne profesiją, o kryptį, kurią būtų įdomu mokytis ir kuri vežtų. Aš, baigusi mokyklą, tikrai nežinojau, ką norėsiu veikti, nes man sekėsi tiek fizika, tiek matematika, tuo pačiu buvau gabi kalboms. Bandžiau vienas studijas – nepatiko, pasikeičiau, pabandžiau kitas, kurios labai patiko... Manau, kad svarbiausia yra nebijoti klysti, bandyti iš pradžių ir nenustoti judėti pirmyn.

– Ką tik gavote Skaitmeninės komunikacijos studijų programos profesinio bakalauro diplo-mą. O kas toliau, kokių artimiausių planų turite?

– Aš labai mėgstu keliauti, todėl mano didžiausia svajonė/planas šiuo metu yra absoliučiai nepro-fesinė – beprotiškai noriu pamatyti Filipinus ir Singapūrą!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
4.0000

Top naujienos

Seimo narių uždarbis vėl kaitina kraują: tūkstančiai dalijasi pasenusia melagyste (64)

Vagių šutvė! Valdžiažmogių pasityčiojimas iš liaudies! Tokios reakcijos vėl pasipylė po to,...

Kaunas jau ruošiasi pranešti blogą žinią: šiukšlių išvežimas gali brangti iki 50 proc. (27)

Kaune mieste bei visame Kauno regione gyventojai už buitinių atliekų surinkimą bei išvežimą jau...

Pragariško Alytaus gaisro realybė: be miego pluša ištisą parą, du ugniagesius teko atiduoti į medikų rankas (198)

Alytus jau aštuntąją dieną kovoja su padangų perdirbimo įmonės „ Ekologistika “ gaisru....

Karbauskis užsiminė, kaip galėtų atrodyti pataisytas automobilių mokestis: mokėtų mažiau gyventojų (133)

Trečiadienį po koalicinės tarybos posėdžio valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas...

Mokykla Kaune neatsigina norinčių dirbti: atrado sėkmės receptą, kuris it magnetas traukia jaunus mokytojus

Naujų mokytojų poreikį Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos direktorė Lina Viršilienė vadina...

Pamirškite juodą spalvą, ji išryškins trūkumus – stilistė turi jums geresnę alternatyvą

Nors tikriausiai daugelis taip nepagalvotų, chaki yra viena iš universaliausių spalvų, galinti...

Paskelbė daugiau detalių apie Anglijoje su 39 žmonių kūnais rastą vilkiką (12)

Sofija trečiadienį patvirtino, kad pietryčių Anglijoje rastas vilkikas , kuriame buvo aptikti...

Ekspertų akimis: kur grubiai klydo „Žalgiris“ ir vasaros patirtį išnaudojusi „Sūduva“ laida „Sportinė forma“

Po A lygos 27-ojo turo savo pozicijas sustiprino šalies čempionų titulą ginanti Marijampolės...

Karas su Žvėryno milijonieriais pasiekė naujas aukštumas: pirmieji pamatykite, kaip krinta žemgrobių tujos (153)

DELFI užfiksavus, kad Vilniuje, garsiojoje žemgrobių gatvėje, dar visai neseniai atlaisvinta...

Teismas: Veryga viršijo savo įgaliojimus ir kompetenciją (147)

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo ( LVAT ) išplėstinė teisėjų kolegija 2019 m. spalio...