Šiandien, birželio 18 d., prasideda pagrindinė stojamųjų egzaminų ir motyvacijos vertinimo sesija, kuri truks iki liepos 10 dienos, praneša LAMA BPO.
© DELFI / Domantas Pipas

Pretenduojantys stoti į menų ar ugdymo mokslų programas, raginami savo prašymus registruoti kuo greičiau, mat įtraukti šias studijų programas galima ne vėliau, kaip 24 val. iki prasidedant stojamajam egzaminui, testui arba motyvacijos vertinimui.

Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje įtraukus šias studijų programas į savo prašymą sistema automatiškai priskirs motyvacijos įvertinimą arba stojamuosius egzaminus, kurių laiką ir vietą stojantysis galės pasirinkti iš jam siūlomų. Tereikia atkreipti dėmesį į puslapio viršuje esantį papildomą pranešimą, raginantį apsilankyti skiltyje „Stojamieji egzaminai“. Šioje skiltyje priskiriami visi tai studijų programai reikalingi stojamieji egzaminai, testai ir motyvacijos vertinimai bei jų tvarkaraščiai. Iš tvarkaraštyje pateiktų alternatyvų pasirinkus egzamino laikymo laiką ir vietą, laikoma, kad stojantysis užsiregistravo stojamajam egzaminui.

Papildomoje stojamųjų egzaminų sesijoje (liepos 16 d. – 17 d.) ar motyvacijos vertinime (liepos 17 d.) gali dalyvauti tik tie stojantieji, kurie užsiregistravo egzaminams ar motyvacijos vertinimui pagrindinėje sesijoje, bet nedalyvavo juose dėl ligos ar kitos pateisinamos priežasties (pateisinama priežastis yra ir valstybinio brandos egzamino ir stojamojo egzamino laikų sutapimas). Šiuo atveju stojantysis ne vėliau kaip 48 val. po stojamojo egzamino ar motyvacijos vertinimo turi kreiptis į LAMA BPO administraciją su prašymu leisti dalyvauti papildomoje stojamųjų egzaminų ir motyvacijos vertinimo sesijoje ir pateikti gydytojo pažymą ar kitus pateisinančius dokumentus.

Stojamieji egzaminai į menų ir meno pedagogikos studijas per papildomą priėmimą neorganizuojami, todėl į šias studijas gali pretenduoti tik išlaikę stojamuosius egzaminus pagrindinio priėmimo metu. Stojantieji į pedagogo kvalifikaciją teikiančias studijų programas motyvacijos vertinimą galės praeiti ir papildomo priėmimo metu – rugpjūčio 16 dieną.

Atkreipiame dėmesį, kad nelaikiusiems arba neišlaikiusiems stojamųjų egzaminų ir nedalyvavusiems motyvacijos vertinime negalima pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas ir studijų stipendijas.
Atvykę laikyti stojamojo egzamino, testo ar motyvacijos vertinimo, kiekvienas stojantysis turi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo pažymėjimą).

Šiuo metu LAMA BPO bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje užsiregistravo beveik 14,5 tūkst. stojančiųjų iš kurių kiek daugiau nei 9 tūkst. užpildė savo pagrindinio priėmimo pirmojo etapo prašymus ir pareiškė per 35 tūkst. pageidavimų. Palyginimui, per tą patį laikotarpį pernai užsiregistravusiųjų buvo beveik 14 tūkst., iš jų beveik 10 tūkst. užpildė savo pagrindinio priėmimo pirmojo etapo prašymus ir pareiškė per 41 tūkst. pageidavimų.

Motyvacijos vertinimui šiemet užsiregistravo 559 stojantieji, pernai – per 600 asmenų, o laikyti vieną ar daugiau stojamųjų egzaminų į menų studijų programas – kiek daugiau nei 1,5 tūkst. stojančiųjų, pernai – daugiau kaip 1,4 tūkst. asmenų.

Visą informaciją apie bendrąjį priėmimą, studijų programas, stojamųjų egzaminų laikymo ir motyvacijos vertinimo datas galima rasti LAMA BPO tinklalapyje www.lamabpo.lt.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vieno emigranto istorija, arba kai visi keliai veda į Lietuvą (7)

Emigrantai pagaliau grįžta namo ir ne tuščiomis rankomis – užsienyje įgytos patirtys ir...

Reforma renka iš tėvų vaikus (80)

Pertvarkius vaiko teisių apsaugos sistemą Lietuvoje, per reformos pirmąsias dešimt dienų iš...

Duris į NBA užkulisius pravėręs Motiejūnas: „Rockets“ šiemet žengė didelį žingsnį atgal

Penki sezonai, 248 rungtynės ir 1826 pelnyti taškai. Tokiais pasiekimais per savo NBA karjerą...

Lietuviai šluoja automobilius JAV: baiminasi, kad kainos gali šokti aukštyn (150)

Po to, kai ES įvedė atsakomuosius muitus Donaldo Trumpo tarifams, smarkiai šoktelėjo motociklų...

JAV sprendimas kelia sumaištį Europoje: mes atsisakome derėtis su į galvą įremtu šautuvu (31)

Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės Europos Sąjungoje šeštadienį atsidūrė prekybos...

Sekmadienį kepins 30 laipsnių karštis (25)

Sekmadienį vasariški orai ir toliau lepins – daug kur oras įkais iki 26–30 laipsnių...

Branduolinių povandeninių laivų kapinyne Rusijoje apsilankęs vokiečių žurnalistas: tai, ką išvydau, sukėlė šoką (489)

Vokiečių žurnalistas Michaelis Schmidtas papasakojo apie tai, kaip Šiaurės vakarų Rusijoje,...

Pavojai, slypintys vandens telkiniuose: nuo pavojingų ligų iki sutrikusio širdies ritmo tinkamiausia vandens temperatūra maudynėms (4)

Tik pakilus oro temperatūrai, Lietuvos vandens telkinius nugula maudynių išsiilgę poilsiautojai....

Turino drobulė kelia vis daugiau abejonių mokslininkams (35)

Pagal Tradiciją Turino drobulė laikoma Jėzaus Kristaus įkapėmis, tačiau kai kurie mokslininkai...

Kodėl ir kur iš ekranų pastaruoju metu dingo „ponas Bynas“ Rowanas Atkinsonas? (18)

Dėl specifinio humoro britiškas komedijas sunku parduoti auditorijai už Didžiosios Britanijos...