Baltarusijos piliečio vairuojamas vilkikas „Scania“ į Raigardo kelio postą atvažiavo pirmadienį, apie 13 val. dienos. Vairuotojas deklaravo tranzitu per Lietuvą į Lenkiją gabenantis 20,5 tonų medienos krovinį. Tačiau vizualios apžiūros metu patyrusiems muitinės ir pasienio pareigūnams krovinys pasirodė įtartinas – pastuksenus į medieną buvo girdėti duslus garsas, būdingas tuščiavidurėms ertmėms.


Pradėjus detalų patikrinimą, paaiškėjo, kad pareigūnai neapsiriko, o mediena išties tebuvo priedanga nelegaliam kroviniui. Jos viduje aptiktos slėptuvės, pilnos baltarusiškų cigarečių „Minsk Capital MS“.
Preliminariais duomenimis (slaptaviečių ardymo ir rūkalų skaičiavimo darbai dar nebaigti) iš viso šiuo vilkiku galėjo būti gabenta apie 560 tūkst. pakelių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1,94 mln. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, o vėliau paleistas, skyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą, rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir piniginį užstatą.

Mediena – tradicinė ir viena dažniausių priedangos prekių rūkalų kontrabandai gabenti: cigaretės paprastai slepiamos krovinyje išpjovus tuščias ertmes. Rečiau pasitaiko atvejai, kai rūkalai vežami supakavus juos į tuščiavidures lentas, rastus ir pan.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)