aA
Penktadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) paviešinus kandidatų į Europos Parlamentą (EP) sąrašą, kuriame – ne tik LVŽS nariai, bet ir kviestiniai svečiai – nuo verslininkų iki menininkų ir visuomenininkų, R. Karbauskis teigė, kad „dabar bus puolimas“.
Bronis Ropė, Šarūnas Marčiulionis, Jolanta Šmidtienė
© DELFI montažas

Daug dėmesio sulaukė pasirinkimas į sąrašą antruoju numeriu įtraukti krepšininką Šarūną Marčiulionį, tačiau pirmadienį DELFI kalbintas „valstiečių“ lyderis teigė, kad „jie ne į pensiją važiuoja ir ne geresnio gyvenimo ieškoti, o dirbti Lietuvai“ ir pabrėžė, kad vienas kandidatas iš pirmojo penketuko jau išbrauktas ir sąrašas – ne galutinis.

Pirmajame penketuke – krepšininkas, buvęs kandidatas į Prezidentus ir kandidatė į Kėdainių merus

Pirmuoju numeriu sąraše įrašytas buvęs ilgametis Ignalinos rajono meras Bronis Ropė. Pastarasis buvo iškeltas kaip LVŽS kandidatas į prezidentus 2014-jų rinkimuose. Prieš penkerius metus B. Ropė peržengė pirmąjį prezidentinių rinkimų etapą – surinko reikiamus 20 tūkstančių parašų – ir rungėsi pirmajame ture, tačiau į antrąjį nepateko. B. Ropė surinko mažiausiai žmonių balsų.

Tuo metu B. Ropė pasisakė ir prieš eurą, ir prieš žemės pardavimą užsieniečiams.

Po nesėkmingai pasibaigusių Prezidento rinkimų, B. Ropė tais pačiais metais buvo išrinktas į EP.

Bronis Ropė
Bronis Ropė
© DELFI / Mantas Jokubauskas

Antruoju numeriu „valstiečių“ sąraše įrašytas legendinis krepšininkas Šarūnas Marčiulionis. Po LVŽS Tarybos susirinkimo, kurio metu buvo patvirtintas kandidatų į EP sąrašas, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad jis pats kreipėsi į Š. Marčiulionį ir pakvietė jį. Š. Mačiulionis nėra LVŽS narys, jam nebūtina juo tapti ir norint pretenduoti į EP su LVŽS sąrašu.

Pasibaigus Tarybos posėdžiui, kuriame buvo patvirtintas kandidatų į EP sąrašas, buvo paviešintas ir Š. Marčiulionio laiškas. Jame legendinis krepšininkas rašė: „Stebiu, kaip didžioji dauguma politikų, kurie baigia savo kadenciją Europos Parlamente, buvo Europos pasiklydusio traukinio palydovai ir ginti šalies interesų, net ir turėdami visas galimybes, nemokėjo. Nesmerkiu jų, bet taip yra“.

Paaiškėjus, kad Š. Marčiulionis įrašytas į kandidatų sąrašą, žurnalistė Rita Miliūtė savo „Facebook“ paskyroje priminė krepšininko interviu apie domėjimąsi NSO. 2013-ųjų lapkritį krepšininkas „Yra kaip yra“ kūrėjams pasakojo, kad nežemiškomis būtybėmis domisi nuo septynerių metų amžiaus. Vyras aktyviai lankosi NSO konferencijose, skaito knygas bei bendrauja su neatpažintus skraidančius objektus tyrinėjančiais mokslininkais. Š.Marčiulionis apie ateivius turi sukaupęs labai daug medžiagos ir teigia, kad teko su jais susidurti.

„Pamatęs NSO pasijutau bejėgis“, – laidoje teigė Š. Marčiulionis.

Šarūnas Marčiulionis
Šarūnas Marčiulionis
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Istorikas, viešųjų ryšių ir komunikacijos specialistas Linas Kontrimas kandidatų sąraše – trečiasis. Jis prieš pusantrų metų pasitraukė iš kultūros ministrės patarėjo pareigų.

„Priežastis yra labai paprasta, kadangi į ministeriją atėjau dirbti labai aiškiais dviem klausimais – dėl šimtmečio renginių ir informacinio raštingumo. Dabar matau, kad vis dėlto įvykiai sukasi į labiau politinius dalykus, o politikoje aš nedalyvauju ir nenoriu dalyvauti, dėl to neketinu sukelti jokių pretekstų politinėms kalboms“, – DELFI 2017-ųjų liepą sakė L. Kontrimas.

Ketvirtasis sąraše buvo įrašytas Marius Jovaiša. Fotografas lietuviams geriausiai žinomas kaip albumų „Neregėta Lietuva“ kūrėjas. Praėjusių metų pabaigoje M. Jovaiša turėjo aiškintis dėl skandalingo pasisakymo apie asocialus. „Niekas nepasikeis, kol tiems asocialams leidžiama daugintis. Jeigu galėčiau pakeisti, tai pakeisčiau, bet suprantu, kad ES gyvenant tokių dalykų nepadarysi. Sykį pagimdė vaiką, kurį pražudė, antrą kartą... žmonija seniai svarsto tuos dalykus ir anksčiau ar vėliau tai turės būti padaryta“ – taip „Žinių radijo“ laidoje pasisakė fotografas M. Jovaiša. Vėliau DELFI jis tikino, kad buvo ne taip suprastas.

Linas Kontrimas
Linas Kontrimas
© DELFI / Andrius Ufartas

Tačiau, LVŽS lyderio R. Karbauskio teigimu, M. Jovaiša jau išbrauktas iš pirminio sąrašo. Jo vietą pirmajame penketuke užėmė Laima Mogenienė. R. Karbauskio teigimu, M. Jovaiša nusprendė daugiau savo laiko skirti šeimai ir keturiems vaikams.

Ketvirtąja sąraše tapusi L. Mogenienė – buvusi Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio sekretoriato vadovės padėjėja. L. Mogenienė į Seimą buvo išrinkta 2004-2008 m. kadencijai kaip Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos narė. Ši partija yra dabartinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmtakė.

Paskutinė pirmajame penketuke – Karolina Štelmokaitė. Ji – Europos Parlamento Žaliųjų/ELA frakcijos patarėja energetikai. K. Štelmokaitė taip pat kandidatuoja ir savivaldos rinkimuose, ji – kandidatė į Kėdainių rajono merus.

Karbauskis: jie ne į pensiją važiuoja ir ne geresnio gyvenimo ieškoti

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis DELFI teigė, kad penktadienį Tarybos posėdyje sudarytas sąrašas dar kis, galutinis turėtų būti pateiktas antradienį. Pirmieji pokyčiai – iš pirmojo penketuko išbrauktas fotografas M. Jovaiša, jo vietą užėmė L. Mogenienė.

R. Karbauskio teigimu, pirmuoju numeriu įrašytas B. Ropė per pirmąją savo kadenciją EP nuveikė daug reikšmingų darbų Lietuvai. „Nė vienas kitas Europos parlamento narys iš Lietuvos nė piršto nepajudino ir tai logiškai paaiškinama, nes vienintelis Bronis Ropė iš šio parlamento buvo toks, kuris dirba Lietuvai dėl to, kad atitinka jo pozicija su valdančiosios daugumos pozicija. O visi kiti irgi dirba Lietuvai, sakykime, bet dirba savaip, gal daugiau Europai dirba, o ne Lietuvai, nes yra opozicijoje. Jie neturi jokių interesų dirbti vardan Lietuvos, kad Lietuvos biudžetas surinktų daugiau parašų ir turėtų mažiau nereikalingų išlaidų“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis ir teigė, kad B. Ropė įdėjo daug darbo ir pastangų dėl Ignalinos atominės elektrinės uždarymo.

Vienintelis Bronis Ropė iš šio parlamento buvo toks, kuris dirba Lietuvai.
Ramūnas Karbauskis

R. Karbauskio teigimu. B. Ropė įdėjo daug įdirbio ir derybose dėl išmokų Lietuvos žemdirbiams. „Galime teigti, kad jis pats geriausias iš visų vienuolikos Europos parlamento narių iš Lietuvos. Jis vertas juo būti“, – teigė LVŽS lyderis.

Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Karolina Pansevič

Į klausimą, ar pats nesvarstė galimybės tapti EP nariu, R. Karbauskis atsakė neigiamai. „Puikiai suprantu, kad turiu būti čia, ten, kur dabar esu. Tam, kad Lietuvos Vyriausybė turėtų tą palaikymą, kurį dabar turi, – tvirtino „valstiečių“ lyderis. – Turiu būti frakcijos vadovu. Nelabai yra kaip kam kitam tą darbą padaryti.“

Pirmadienį apie įregistruotą visuomeninį komitetą „Aušros Maldeikienės traukinys“ pranešusi Seimo narė dar kartą priminė, kad tikrai kandidatuos rinkimuose į EP, tačiau R. Karbauskis nemano, kad jos komitetas galėtų aplenkti LVŽS. „Maldeikienė, kiek ji bedėtų pastangų, išlošti prieš LVŽS nepajėgtų. Klausimas, ar yra kas nors, kas pajėgtų. Nemanau. Jei žmonės vertins darbus, kurie jau padaryti arba daromi“, – įsitikinęs R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis teigė, kad EP nariai „ne į pensiją važiuoja ir ne geresnio gyvenimo ieškoti, o dirbti Lietuvai“.

Maldeikienė, kiek ji bedėtų pastangų, išlošti prieš LVŽS nepajėgtų. Klausimas, ar yra kas nors kas pajėgtų. Nemanau. Jei žmonės vertins darbus, kurie jau padaryti arba daromi.
Ramūnas Karbauskis

„Valstiečiai, kuriuos išrinks į EP, jie tikrai tarnaus Lietuvai, nes jie dirba su šia Vyriausybe, su šia Seimo dauguma. Tikiuosi pakankamai sėkmingų rinkimų. Ir tos apklausos, kurios buvo viešai skelbtos, rodo mūsų pergalę“, – teigė R. Karbauskis.

LVŽS kandidatų į EP sąraše įrašyti ir partijai nepriklausantys žmonės – tai Šarūnas Marčiulionis ir Jolanta Šmidtienė. Pastaroji – menininkė, Kauno kalėdinės eglutės kūrėja. Prieš kelis mėnesius ji pasitraukė iš Visvaldo Matijošaičio visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“.

Jolanta Šmidtienė
Jolanta Šmidtienė
© DELFI / Andrius Ufartas

Ji bandė kandidatuoti į Kauno miesto tarybą su LVŽS vėliava, tačiau, kaip kalbėjo R. Karbauskis, VRK atmetė jos kandidatūrą dėl to, kad ji registruota Kauno rajone, o ne mieste, todėl „valstiečiai“ jai pasiūlė prisijungti į kandidatų į EP sąrašą.

Š. Marčiulionį R. Karbauskis apibūdina kaip žmogų, turintį panašias vertybes. Dar penktadienį, vos pasibaigus Tarybos susirinkimui, R. Karbauskis teigė, kad pats pakvietė Š. Marčiulionį. „Aš pats kreipiausi į Šarūną, mano nuomone, tokių asmenybių įsijungimas į politiką yra naudingas Lietuvai. Šarūnas į tai pažiūrėjo labai kūrybingai ir jo idėja yra Europos parlamente įsteigti jaunimo ir sporto komitetą, kurio šiandien nėra. Tikiuosi, kad ji galėtų pagal savo autoritetą imtis lyderystės tame komitete, jei jis bus įsteigtas“, – penktadienį kalbėjo LVŽS pirmininkas.

Aš pats kreipiausi į Šarūną, mano nuomone, tokių asmenybių įsijungimas į politiką yra naudingas Lietuvai. Šarūnas į tai pažiūrėjo labai kūrybingai ir jo idėja yra Europos parlamente įsteigti jaunimo ir sporto komitetą, kurio šiandien nėra. Tikiuosi, kad ji galėtų pagal savo autoritetą imtis lyderystės tame komitete, jei jis bus įsteigtas.
Ramūnas Karbauskis

R. Karbauskis neabejoja ir penketuke įrašytos Karolinos Štelmokaitės patirtimi. Ji – Europos parlamento žaliųjų frakcijos patarėja energetikai.

Pirmasis LVŽS kandidatų į EP penketukas:

 1. Bronis Ropė (EP narys, LVŽS pirmininko pavaduotojas)
 2. Šarūnas Marčiulionis (legendinis krepšininkas, verslininkas)
 3. Linas Kontrimas (istorikas, viešųjų ryšių, komunikacijos specialistas)
 4. Laima Mogenienė (buvusi Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio sekretoriato vadovės padėjėja)
 5. Karolina Štelmokaitė (EP žaliųjų frakcijos patarėja energetikai)

Kiti LVŽS sąrašo nariai abėcėlės tvarka:

 1. Bogdanova Tatjana
 2. Gaižauskas Dainius
 3. Jakeliūnas Stasys
 4. Jarutis Jonas
 5. Kubilienė Asta
 6. Matkevičienė Laimutė
 7. Matulytė Gaila
 8. Miliūtė Rūta
 9. Miškinienė Ausma
 10. Mogenienė Laima
 11. Nekrošius Arvydas
 12. Poderys Virgilijus
 13. Stacevičius Lauras
 14. Šarknickas Robertas
 15. Šmidtienė Jolanta
 16. Tomilinas Tomas
 17. Vareikis Egidijus

Rinkimai į Europos Parlamentą vyks gegužės 26 dieną. Lietuvoje bus renkama 11 EP narių penkerių metų kadencijai.

Šiuo metu Lietuvai Europos Parlamente atstovauja Laima Andrikienė, Petras Auštrevičius, Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Antanas Guoga, Valentinas Mazuronis, Rolandas Paksas, Bronis Ropė, Algirdas Saudargas, Valdemaras Tomaševskis ir Viktoras Uspaskichas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(73 žmonės įvertino)
3.2055
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nausėdos politinė reklama – iš Sutkaus vadovaujamos Lietuvos verslo konfederacijos VRK kandidato atžvilgiu staiga pritaikė išimtį (471)

Suorganizuotas susitikimas su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku –...

Infografikas. Kaip sekasi pensijų fondui, į kurį buvote įtrauktas automatiškai, ir ar verta jį keisti (83)

Lietuvos bankas paskelbė pirmuosius naujųjų gyvenimo ciklo pensijų fondų rezultatus. Iki šiol...

8 dalykai, kurių niekuomet nevalgo mitybos specialistai (56)

Kalbant apie maistą ir gėrimus , posakis „visko su saiku“ dažniausiai yra labai tinkamas....

Filipinuose – sukrečiantys vaizdai: iš siūbuojančio dangoraižio liejasi vanduo užfiksuotas dar vienas žemės drebėjimas

Filipinus supurtė stiprus žemės drebėjimas, o pasaulio dėmesį prikaustė neįtikėtinas vaizdo...

Linkevičius nemano, kad rinkimai Ukrainoje turės įtakos šalies geopolitiniam kursui (69)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad Ukrainoje pasikeitus prezidentams vargu...

Padraugavo su estais ir užteks: Kremliaus ruporas rusus ragina ruoštis karui su JAV Baltijos šalyse (1709)

Objektyviai turime savų interesų, susijusių su Baltijos jūros regionu. Tai susitikime su Estijos...

Po skandalingos „Crvena Zvezda“ pergalės Eurolygoje liko trys laisvos vietos „rungtynės neturėjo būti žaidžiamos“ (12)

Kelialapį į 2019-2020 m. Eurolygą Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkai iškovojo laimėdami...

Neįtikėtina turtingiausio kada nors gyvenusio žmogaus istorija: švaistydamasis pinigais sugriovė kitos šalies ekonomiką kelionėje lydėjo 60 tūkst. žmonių  (80)

Remiantis 2019 metų „ Forbes “ reitingu, pats turtingiausias pasaulio žmogus yra bendrovės „...

Savo 70-mečio šventėje pasirodžiusios Pugačiovos pokyčiai suglumino daugelį: ar ten tikrai ji? (4)

Banketą savo 70-mečio proga Ala Pugačiova surengė elitiniame restorane Rubliovkoje, Maskvoje....

Pokyčiai miestų gatvėse – jau čia pat: turi planą, kaip išvengti spūsčių (13)

Niekas nemėgsta sėdėti transporto spūstyse. Tam, kad kiekviena kelionė būtų kuo greitesnė,...